Pagrindinis > Naujienos > Prezidentas patvirtino Suvalkijos (Sūduvos) herbą!

Prezidentas patvirtino Suvalkijos (Sūduvos) herbą!

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, atsižvelgdamas į Lietuvos heraldikos komisijos teikimą, patvirtino Suvalkijos (Sūduvos) didįjį ir mažąjį herbus bei herbo etalono grafinius piešinius.

Didžiajame Suvalkijos (Sūduvos) herbe sidabriniame lauke vaizduojamas energingumą, didžiadvasiškumą ir taurumą reiškiantis raudonas tauras (akys ir dantys sidabriniai). Skydą iš abiejų pusių puošia su Jono Basanavičiaus ąžuolynu besisiejantis ąžuolo vainikas – sidabrinės ąžuolo šakelės su gilėmis, apačioje juosiamos sidabriniu kaspinu, kuriame raudonomis raidėmis įrašytas Vinco Kudirkos „Tautiškos giesmės” teksto fragmentas „Vienybė težydi”. Mažajame herbe vaizduojamas sidabriniame lauke stovintis raudonas tauras.

Suvalkija (Sūduva), jungianti zanavykus ir kapsus bei Marijampolės, Šakių, Vilkaviškio Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybes bei dalį Kauno regiono, tapo pirmuoju Lietuvos etnografiniu regionu, kurio heraldinę simboliką patvirtino Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Primename, kad Lietuvos Respublikos Seimas, Suvalkijos (Sūduvos) regioninės etninės kultūros globos tarybos teikimu, siekdamas pabrėžti, pagerbti ir įprasminti Sūduvos krašto reikšmę Lietuvos valstybės formavimuisi XIII–XIV a., lietuvių kalbos, kultūros bei tapatybės formavimosi ir stiprinimo procesui, knygnešystei, Lietuvos tautiniam atgimimui ir valstybingumo atkūrimui 1918 metais, 2022 metus paskelbė Sūduvos metais.

Marijampolė – Suvalkijos (Sūduvos) sostinė. Marijampolės taryba 2022 metus – Sūduvos metais paskelbė ir Marijampolėje, o Suvalkijos (Sūduvos) etnografinio regiono vėliava, kurią sukūrė šio regiono heraldinių ženklų autorius dailininkas Rolandas Rimkūnas ir 2015 metais buvo patvirtinusi Lietuvos heraldikos komisija, jau puošia mūsų šventes.

Pasitikime ir pakiliai švęskime Sūduvos metus!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE