Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampolės gatvėse skambėjo muzika

Marijampolės gatvėse skambėjo muzika

Liepos trečiąjį šeštadienį Lietuvą sudrebino jubiliejinė 15-oji Gatvės muzikos diena. Šventė, jau tapusi Lietuvos muzikos tradicija, neaplenkė ir muziką mylinčios Marijampolės.

Miesto gatves, parkus užpildė įvairaus amžiaus, skirtingą muziką atliekantys, patyrę ir pradedantieji muzikantai. Šventės pasirodymai galėjo patenkinti įvairių muzikinių skonių mylėtojus – galėjome išgirsti popso, elektronikos, roko, folkloro žanrų muzikos.

Jauniausias GMD|Marijampolė dalyvis Dominykas pristatė alternatyvaus roko pasirodymą, o su progresyviuoju roku visus supažindino grupė „Rūke“. Puikią progą prisistatyti turėjo dar mažai žinoma Marijampolės moksleivių kūrybos centro grupė. Kultūros centro kolektyvas „De Žavu“ išjudinu visus jų klausiančiuosius, o „Balti vėjai“ pademonstravo modernaus folkloro grožį. Kaip ir praėjusiais metais abejingų nepaliko grupės „Tenoras“ bei Jono ir Ievos pasirodymai. Pirmą kartą Marijampolėje GMD vyko ir Meškučių piliakalnyje, čia elektroninę muziką atliko „4lzak, Mixmore-Klemas“.

Gatvės muzikos diena prisidėjo ne tik prie įvairių atlikėjų populiarinimo, tačiau sukūrė galimybę mums visiems susiburti, paklausyti muzikos, susipažinti su naujais ir laiko patikrintais atlikėjais. „Šis renginys suteikia galimybę pradedantiesiems atlikėjams pasidalinti savo kūryba bei yra puiki terpė muzikos profesionalams, muzikos mylėtojams pasirodyti miesto erdvėse“, – teigė viena iš koordinatorių Ieva Kalpukevičiūtė.

Šventės koordinatoriai „Jaunimas YRA“ miesto gyventojams pasiūlė muziką išreikšti emocija, žodžiu. „Kartu su menininke Ieva Voroneckyte sukūrėmė šviečiančią instaliaciją, kur buvo sukurta galimybė išreikšti save, savo norus, jausmus, įamžinti gražiausių dainų žodžius. Instaliacijos kūrimas buvo pradėtas išankstinėse dirbtuvėse, siekiant į kūrybinį procesą įtraukti daugiau marijampoliečių. Sukurtas kūrinys gali būti pildomas ir naudojamas kaip saviraiškos priemonė net ir po renginio“, – teigė asociacijos vadovė Raimonda Bogužaitė.

Gatvės muzikos diena prasidėjo dar 2007 metais, kuomet A. Mamontovas savo draugams išsiuntė kvietimus išeiti į lauką ir groti sostinės gatvėse. Nuo tada ši diena tapo ne tik tradicija Lietuvoje, bet išsiplėtė ir į kitas šalis.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE