Pagrindinis > Kitos temos > Psichologė: dėmesys gali tapti geriausia Kalėdų dovana

Psichologė: dėmesys gali tapti geriausia Kalėdų dovana

Psichologai garsiai kalba apie pandemijos metu prastėjančią daugelio lietuvių emocinę sveikatą ir būtinybę ją stiprinti. Prie to prisidėti kviečia prekybos tinko „Rimi“ kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis „Maisto bankas“, „Niekieno vaikai“, „Mamų unija“ bei „Sidabrinė linija“ įgyvendinama kalėdinė iniciatyva „Visada prisimenu tave“. Jos metu norėdami kitus įkvėpti pozityvumui „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus lankantys vaikai iš panaudotų „Rimi“ popierinių maišelių pagamino per 100 šviečiančių Kalėdų žvaigždžių, o projekto partnerių savanoriai jomis nudžiugino savo globojamus vienišus žmones, taip kartu parodydami, kad dalintis bendryste ir dėmesiu vienas su kitu – paprasta.

Pradžiugins malonus siurprizas

Anot iniciatyvos partnerės, psichologės Brigitos Kaleckaitės, artėjant šventėms emocinės sveikatos klausimai tampa dar jautresni.

Brigita Kaleckaitė.

Daugelis jaučiasi išsekę, vieniši ir nesuprasti, todėl dabar kaip niekada svarbu padėti tiems, kam gyvenime teko pažinti vienatvę, o ji žmonių pagal amžių nesirenka. Prisidėti prie vienas kito emocinės sveikatos stiprinimo gali kiekvienas – malonus dėmesys, o gal ir siurprizas gali pakelti nuotaiką bei artėjančių švenčių laukimą padaryti daug malonesniu.

„Santykis, rūpestis ir žmogiškas kontaktas reikalingas ištisus metus, tačiau būtent dabar, artėjant Kalėdoms, daugelio žmonių emocinė būklė ypač jautri. Todėl prieš šias šventes kviečiu pagalvoti, ar savo aplinkoje pažįstate kokį nors vienišą žmogų ir kaip galėtumėte jam padėti. Kartais užtenka vieno skambučio, ranka rašyto atviruko, netikėto aplankymo per šventines dienas ar malonaus siurprizo. Juo gali tapti  kad ir rankų darbo Kalėdų žvaigždė, netikėtai rasta ant durų ar tvoros. Toks poelgis pakels nuotaiką, parodys rūpestį ir išties gali žmogui padėti, todėl sveikinu „Rimi“ iniciatyvą ir tikiu, kad su meile vaikų pagamintos žvaigždės daugeliui žmonių atneš gražių emocijų, o jų namus pripildys krisleliu šviesos“, – įsitikinusi B. Kaleckaitė.

„Išgirsti“ šypseną

Projekto „Sidabrinė linija“ – senjorus buriančios draugystės pokalbiams bei teikiančios emocinę ir informacinę pagalbą organizacijos – psichologė Živilė Kaniavienė antrina, kad daugiau kaip du trečdaliai į juos besikreipiančių senjorų jaučiasi vieniši, jiems trūksta žmogiško ryšio bei galimybės su kuo nors pasikalbėti ar tiesiog palinkėti gražių švenčių. Kalėdos yra šeimos šventė, tad tai dar labiau kontrastuoja su vienišų žmonių nuotaika, užaštrina jausmus.

„Lietuvoje yra labai daug žmonių, kurie neturi su kuo pasikalbėti arba kam palinkėti gerų švenčių. Mes skatiname ir prisidedame prie iniciatyvų, kurios įtraukia bendrauti ir kurti kartu vis daugiau žmonių. Žmonėms, besijaučiantiems vienišais, labai daug reiškia, kai kažkas parodo šiltą dėmesį, maloniai nustebina. Išklausymas, pagalba prisidedant finansiškai ar savo darbu išties gali pradžiuginti vienišų žmonių kasdienybę. Juk vien ką reiškia kito žmogaus balse „išgirsta“ šypsena, kuri pralinksmina ir skatina taip pat šypsotis“, – pasakoja Ž. Kaniavienė.

Pozityvumo banga

Pagal menininkės Sigutės Ach rekomendacijas iš panaudoto popierinio pirkinių maišelio pasigaminti šviečiančią Kalėdų žvaigždę gali kiekvienas – tereikia tam skirti laiko ir sugalvoti, kieno namus ji galėtų papuošti.

„Norėtume „Rimi“ pirkėjus, o kartu ir visus Lietuvos žmones įkvėpti geroms emocijoms, paskatinti juos šią pozityvumo bangą skleisti toliau, – sako „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovė Gabrielė Šerėnienė. – Ypatingą ačiū tariame mūsų draugų – nevyriausybinių organizacijų „Gelbėkit vaikus“, „Maisto bankas“, „Niekieno vaikai“, „Mamų unija“ bei „Sidabrinė linija“ savanoriams, kurie visada prisimena tuos, kam labiausiai trūksta šypsenų, ir kasdien jiems dalina rūpestingą dėmesį.“

Iniciatyva „Visada prisimenu tave“ tęsis visą gruodžio mėnesį, per kurį „Rimi“ visus kviečia į virtualias kalėdinių žvaigždžių dirbtuves bei dalijasi psichologų ir nevyriausybinių organizacijų specialistų rekomendacijomis emocinės sveikatos tema. Taip pat, šio tinklo parduotuvėse vyksta prekybinė akcija, kurios metu visi pirkėjai, įsigiję mandarinų „Sinfonia“ pakuotę, 10 ct nuo jos skiria „Rimi“ remiamų nevyriausybinių organizacijų stiprinimui. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE