Pagrindinis > Naujienos > Saugaus eismo savaitė Šakiuose

Saugaus eismo savaitė Šakiuose

Ilgėjant rudens vakarams, iš mokyklų bei darželių vaikams tenka grįžti temstant. Siekiant supažindinti vaikus su Kelių eismo taisyklėmis,  Šakių rajono bendrojo lavinimo įstaigose buvo rengiamos Saugaus eismo dienos.

Spalio 14-ąją Šakių bendruomenės pareigūnė A.Mockevičiūtė su Patrulių būrio vyr. policininku T.Plaušiniu bei pagalbininkais -projekto „Savanoriai-žmonių saugumui“ savanoriais E.Pečiuliu ir A.Antanavičiumi ir policijos bičiuliu Amsiu lankėsi Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje. Pradinių klasių mokinukams, o vėliau ir darželinukams pareigūnai bei jų pagalbininkai parodė policijos bičiulio Amsio filmukus, aptarė, kaip reikia elgtis gatvėje, kieme, kokie Kelių eismo taisyklių reikalavimai pėstiesiems ir dviratininkams.

Policijos bičiulis Amsis su bendruomenės pareigūne ir savanoriu A.Antanavičiumi apsilankė Gelgaudiškio vaikų darželyje „Eglutė“ bei Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje, kur patikrino darželinukų ir pradinukų Kelių eismo taisyklių žinias. Vaikams, gerai atsakinėjusiems į užduotus klausimus apie saugų eismą, buvo įteikti VĮ Marijampolės regiono kelių dovanoti skirtukai, atvirutės  ir atšvaitai.

Vėliau  saugaus eismo renginiai persikėlė į Slavikų pagrindinę mokyklą. Šioje mokykloje su Kelių eismo taisyklėmis mokinukus supažindino Kelių policijos grupės vyr. specialistas G.Vedegys.  Po paskaitėlės vyko dviračių figūrinio važiavimo ir važiavimo gatvėmis varžybos.  Varžybose dalyvavo Slavikų pagrindinės mokyklos ir Jurbarko rajono Eržvilko gimnazijos 4-9 klasių jaunieji dviratininkai. Figūrinio važiavimo rungtims teisėjavo Šakių r. PK Prevencijos poskyrio pareigūnės V.Kutkaitytė, S.Bakšytė ir A.Mockevičiūtė bei projekto „Savanoriai-žmonių saugumui“ savanoris A.Antanavičius. Važiavimui gatvėmis teisėjavo Eržvilko gimnazijos saugaus eismo mokytojas J.Jonikas ir vyresnieji gimnazistai. Šios varžybos –tai dalis Slavikų bendruomenės centro projekto „Saugus eismas bendruomenėse“ dalis. Varžybų nugalėtojai buvo apdovanoti VĮ Marijampolės regiono kelių, Šakių r. policijos komisariato ir Slavikų bendruomenės centro įsteigtais diplomais ir prizais: saldumynais, atšvaitais, liemenėmis, dviračių žibintų komplektais ir dviratininkų pirštinėmis.

Saugaus eismo savaitės renginiai baigėsi spalio 17-ąją –Kidulių pagrindinės mokyklos Martyno Sederevičiaus pagrindinio ugdymo skyriuje, kur vyko pradinių klasių mokinių saugaus eismo viktorina. Šiame renginyje lankėsi ir teisėjauti rungtyse padėjo Šakių r. PK Viešosios policijos skyriaus viršininkė R.Girdauskienė, bendruomenės pareigūnė A.Mockevičiūtė, projekto „Savanoriai-žmonių saugumui“ savanoriai E.Pečiulis ir A.Antanavičius bei policijos bičiulis Amsis. Vaikai, pasiskirstę komandomis, atsakinėjo į iš anksto mokytojų paruoštus klausimus. Varžybų nugalėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti VĮ Marijampolės regiono kelių, Šakių r. PK ir M.Sederevičiaus pagrindinio ugdymo skyriaus įsteigtais prizais: atšvaitais, saldumynais, rašymo priemonėmis, žibintų rinkiniais dviračiams.

Džiaugiamės, kad Šakių rajone yra tokių iniciatyvių mokytojų, kurie, kartu su policijos pareigūnais, rūpinasi vaikų saugumu ir moko juos eismo saugumo.

Marijampolės aps. VPK Šakių r. PK informacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE