Pagrindinis > Dėmesio! > Sausio 13-osios proga – premjera „Mes dainuosim“

Sausio 13-osios proga – premjera „Mes dainuosim“

 

Sausio 13-ąją, minint Laisvės gynėjų dieną, Marijampolėje kino teatre „Spindulys bus rodomas vaidybinis pilnametražis filmas „Mes dainuosimapie 1991 metų sausio 13 – osios įvykius Lietuvoje.

Britų režisieriaus Roberto Mullano režisuota meninė juosta „Mes dainuosim“ – tai vaidybinis pilnametražis filmas, pasakojantis kelių šeimų istoriją, sausio 12-osios vakarą skubėjusių iš Ignalinos, Klaipėdos, Kauno ir Medininkų ir kitų Lietuvos miestų, kad galėtų prisidėti ir ginti savo šalies vardą Vilniuje, prie Televizijos bokšto ir Parlamento rūmų. Jie norėjo kartu dainuoti tautines giesmes, sutikti bendraminčius, palaikyti vieni kitus ir kovoti už savo teisėtai išrinktą valdžią ir Lietuvos Respublikos Nepriklausomybę.

Filme bus atkurtas ankstus Sausio 13-osios rytas, kai Sovietų kariuomenė panaudojo jėgą prieš taikius ir nekaltus protestuotojus, buvo nužudyta trylika žmonių, daugybė sužeistųjų ir perpildytos ligoninių palatos. Filmo laidotuvių scenos primins graudžius įvykius Vilniaus katedros aikštėje ir paskutinėje laisvės gynėjų kelionėje į Antakalnio kapines.

„Mes dainuosim“ – tai filmas apie žmonių drąsą ir bebaimes pastangas kovojant už laisvą ir nepriklausomą šalį.

„Visada norėjau sukurti filmą apie šį dramatišką pasipriešinimą, įkvėpiančią lietuvių drąsą sovietų tankų akivaizdoje. Man visada atrodė, kad žmonės visame pasaulyje puikiai prisimena 1989-aisiais vykusius Tiananmenio aikštės protestus Pekine, tačiau retas girdėjęs apie Loretą Asanavičiūtę ar Sausio 13-osios įvykius prie Vilniaus televizijos bokšto. Galbūt taip nutiko dėl to, kad tuo metu pasaulio žiniasklaidos dėmesį buvo prikaustęs Persijos įlankos karas, o gal todėl, kad Lietuva pasauliniu mastu buvo laikoma maža valstybe“, –  apie savo ryžtą kurti šį filmą sakė kino kūrėjas.

2014-aisiais skirtingose Lietuvos vietose nufilmuotoje juostoje „Mes dainuosim“ žiūrovai išvys aktorius Liubomirą Laucevičių, Taurą Čižą, Agnę Sunklodaitę, Ramunę Skardžiūnaitę, Perlių Vaisietą, Darių Petkevičių, Dovilę Karaliūnaitę ir kitus. Filmo prodiuseris – puikiai Lietuvos kino pasaulyje pažįstamas Artūras Dvinelis.

Pasak prodiuserio A. Dvinelio, sukurti autentišką jų įvaizdį nebuvo lengva. Šio dramatiško filmo „Mes dainuosim" kūrėjai akcentuoja, kad Sausio 13-oji – pagrindinis šią juostą įkvėpęs įvykis, kuriuo buvo remiamasi, tačiau tai nėra detalus realių įvykių atkūrimas. „Mūsų personažai nėra konkrečių gyvų ar žuvusiųjų laisvės gynėjų atspindžiai. Pavyzdžiui, Loretos Asanavičiūtės istorija tapo pagrindu dviems personažams, dviems merginoms prie televizijos bokšto, tačiau jos nėra pagrindinės juostos herojės“, – atskleidė prodiuseris.

Sausio 13 d. filmas Mes dainuosim" kino teatre „Spindulys bus rodomas 15 ir 17.30 val.

Filmo trukmė – 1 val. 31 min. Bilieto kaina – 2,90 Eur / 10 Lt.

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE