Pagrindinis > Dėmesio! > Šeimos dar šiemet spės pasinaudoti subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti

Šeimos dar šiemet spės pasinaudoti subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti

 

Įvertinęs šeimų bei asmenų prašymus sudaryti galimybę dar šiais metais gauti paramą būstui įsigyti – subsidiją valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti – socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pasirašė įsakymą, kuriuo padidino šių metų asignavimus subsidijoms mokėti. Dėl to visos šeimos ir asmenys turės galimybę pasinaudoti subsidija dar šiemet.

 „Subsidijos valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti bus skiriamos ir kitais metais, tačiau tie, kurie kitąmet viršys amžiaus cenzą, nebeatitiks sąlygų šiai paramai gauti. Todėl šiems žmonėms ypač aktualus papildomas finansavimas ir jie turėtų suskubti pasinaudoti galimybe gauti subsidiją dar šiemet“, – sako ministras L. Kukuraitis.

 2017 metų pradžioje subsidijoms mokėti buvo skirta 3,4 mln. eurų, papildomai asignavimai subsidijoms mokėti padidinti 0,5 mln. eurų.

 Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad subsidiją valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti gali gauti jaunos bei daugiavaikės šeimos, žmonės su negalia. Subsidija teikiama šių kreditų gavėjams, jei jie atitinka nustatytus reikalavimus.

 Šeimoms, auginančioms tris ar daugiau vaikų (įvaikių), taip pat neįgaliesiems arba šeimoms, kuriose yra neįgaliųjų apmokama 20 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos. Tokio dydžio subsidija taip pat skiriama žmonėms, kurie buvo likę be tėvų globos (rūpybos), iki jiems sukanka 35 metai arba jų šeimoms.

 Jaunoms šeimoms, auginančioms vieną ar daugiau vaikų (įvaikių), bei šeimoms, kuriose vienas iš vaikų (įvaikių) tėvų yra miręs, apmokama 10 procentų suteikto valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito (ar šio būsto kredito likučio) sumos.

 Suteikta subsidija valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti Vyriausybės nustatyta tvarka gali būti panaudota šio kredito pradiniam įnašui ar jo daliai padengti.

 Valstybės iš dalies kompensuojamus būsto kreditus gali gauti šeimos ar asmenys, jei jų turimas turtas ar pajamos neviršija nustatytų dydžių. Kreditas gali būti naudojamas pirmajam būstui pirkti, statyti, turimam būstui rekonstruoti, pritaikyti neįgaliųjų poreikiams. Norint gauti valstybės iš dalies kompensuojamą būsto kreditą reiktų kreiptis į savivaldybę, kurioje gyventojas yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą ir kredito įstaigai pristatyti savivaldybės išrašytą nustatytos formos pažymą apie tai, kad jis gali pretenduoti į subsidiją.

SADM informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE