Pagrindinis > Toli - arti > Kelionės > Keliaukime po Marijampolės apskritį LĖTAI XI. Sodyba „Gervių giesmė“: atgaiva gamtos prieglobstyje puoselėjant senovės lietuvių tradicijas

Keliaukime po Marijampolės apskritį LĖTAI XI. Sodyba „Gervių giesmė“: atgaiva gamtos prieglobstyje puoselėjant senovės lietuvių tradicijas

Kontaktai:

tel. nr: +370 686 30759

Lietuviška etnografinė kaimo sodyba „Gervių giesmė“ skirta žmonėms, pasiilgusiems to, kas tikra. Tai ne tik lėtojo turizmo, bet ir potyrių sodyba, nes kiekvienas svečias čia atranda ką nors nepatirto ir naujo. „Gyvenimas kaime, – sako sodybos šeimininkė  Greta Kupstienė, su vyru Konradu kurianti šią traukos vietą jau daugel metų, – sąmoningas mūsų gyvenimo būdo pasirinkimas, kurį labai pamilome. Tuo, ką čia gyvendami atradome, išmokome ir mėgaujamės – mielai dalinamės su savo svečiais. Atvykę gyvensite lyg senovėje, tik būtinoji buitis bus subtiliai susiliejusi su dabarties patogumais. Tai ideali atostogų vieta šeimoms, gerbiančioms gamtą ir puoselėjančioms senovės lietuvių tradicijas“.

2019 metais sodyba gavo apdovanojimą ir didelę garbę vadintis geriausia Etnokultūrine kaimo turizmo sodyba Lietuvoje.

Sodyba pasislėpusi Kazlų Rūdos miškuose. Švarus miško oras, 5 ha sodybos teritorija ir visas šeimininkų dėmesys skirtas tik svečiams, kurie čia pasijus laisvi, nes vienu metu priimama  tik viena šeima ar artimų draugų ratas, tad sodyboje kitų svečių nebus. Svečius žavi ir netoliese, Novaraisčio draustinyje, gyvenančios gervės, kurių kasdienis skrydžio takas driekiasi virš sodybos. Netoliese yra Novaraisčio draustinis, kur vyksta žmonės stebėti gervių ir kitų paukščių, taip pat netoli Liepa Motinėlė (Braziūkai), partizanų bunkeriai (netoli Jankų).

Siekdami, kad svečiai visiškai pajustų tikrą ramaus, bet turiningo laiko vertę, sodyboje nerengiamos triukšmingos šventės, nevartojami alkoholiniai gėrimai ir neleidžiama garsi muzika bei fejerverkai.

Čia viešėdami lankytojai ne tik mėgaujasi ramybe, žaluma, žvaigždėtu dangumi ir laukinės gamtos garsais, bet gali išbandyti daug edukacinių veiklų ir pramogų. „Gervių giesmės“ svečių laukia baltiška pirtis, audimo pamokėlės, puošimasis archeologiniais drabužiais bei jų aksesuarais, žoliavimo pamokos, raganų arbatos virimas katile, smilkalų gaminimas, juostų vijimas kaladėlėmis, virvių vijimas akmenukais, naminių varškės sūrių rūkinimo pamoka ir degustavimas, rašymas žąsies plunksna, skiautinių lėlyčių rišimas, laužo kūrimas su titnagu ir skeltuvu, žygiai į vietos partizanų bunkerius, amuletų ir talismanų kūrimas, vaškinių žvakių liejimas, čirvinių blynų kepimas ant ugnies, senoviniai lauko žaidimai, senoviniai kaimo darbai (skalbimas, prosinimas, sviesto mušimas bei kiti) ir stebuklingos naktinės pasakos prie laužo. Norintiems ramybės – žvejyba, pasivaikščiojimai Kazlų Rūdos miškuose, ritualinė pirtis, kubilas ir didelė sodybos knygų biblioteka.

Lankytojai priimami trumpiausiai dviem nakvynėms, nes pastebėta, kad atvykęs tik vienai nakčiai žmogus nesugeba atsipalaiduoti. Svečiai priimami su draugiškais ir tvarkingais augintiniais.

lightbox gallery phpby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE