Pagrindinis > Regione > Kultūra > Stovykla „Aikim, vaikai, žolynaut“ pakvietė į Marijampolės kultūros centrą

Stovykla „Aikim, vaikai, žolynaut“ pakvietė į Marijampolės kultūros centrą

Visą vasarą Marijampolės mieste klega linksmi, kūrybiški, žingeidūs stovyklautojai.

Marijampolės kultūros centro įgyvendinama etninės kultūros stovykla „Aikim, vaikai, žolynaut” vyko jau antrus metus iš eilės. Stovykloje dalyvavo dvidešimt 5–17 m. vaikų ir jaunimo.

Svarbiausias stovyklos tikslas – paskatinti vaikus įsigilinti į mus supantį pasaulį, gamtą, augmeniją, sužinoti kuo daugiau augalų, vaistažolių pavadinimų, išmokti dainų, ratelių, šokių ir žaidimų apie juos. Kasdien stovykloje vyko dainavimo, muzikavimo tradiciniais liaudies instrumentais užsiėmimai, įvairios edukacijos.

Pirmąją dieną tautodailininkė Laimutė Kraukšlienė mokė austi vytinę juostelę ir iš jos pasigaminti pakabuką ar apyrankę.

Antrąją dieną edukatorė Rugilė Navickaitė su aktore Gabriele Penčylaite vedė molio edukaciją „Baltų ženklai keturiose rankose“. Kiekvienas stovyklautojas pasigamino po dubenėlį, kurie netrukus bus išdegti ir grįš į stovyklautojų rankas.

Trečiąją dieną keliavome į žolininkės Monikos Smilgytės vaistažolių ūkį Leiciškių kaime. Ten sužinojome daugybę vaistažolių pavadinimų, susipažinome su jų gydomosiomis savybėmis.

Ketvirtąją dieną keliavome į Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyrių. Ten linksmas, išradingas edukatorius Saulius Lipinskas supažindino su daugybe instrumentų, kai kuriuos ir patys vaikai galėjo išmėginti.

Penktoji diena buvo pati spalvingiausia, linksmiausia, muzikaliausia – tai Marijampolės kultūros centro Tautkaičių skyriuje vykęs III Vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Aikim, vaikai, žolynaut“. Festivalyje dalyvavo žolininkas, knygų autorius Marius Lasinskas, žolininkė Monika Smilgytė, folkloro kolektyvai: Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro ansamblis „Kankliukai”, Kaišiadorių kultūros centro ansamblis „Žilvita”, Griškabūdžio kultūros centro ansamblis „Užnovietis”, Žemaičių Kalvarijos Platelių filialo ansamblis, Marijampolės kultūros centro ansamblis „Žolynukai” bei visi stovyklautojai su savo tėveliais, seneliais, draugais ar kaimynais.

Festivalio metu visus susirinkusius į kūrybiškus užsiėmimus kvietė tautodailininkai ir edukatoriai: Laimutė Kraukšlienė, Danutė Saukaitienė, Janina Blažukienė, Rūta Kupčinskaitė, Tadas Bartaševičius, Gabrielė Venckutė ir Vita Gvazdaitienė. Iš festivalio vaikai grįžo ne tik kupini įspūdžių, bet ir su savo pasigamintu žaisliuku, apyranke, juostele, augalų ryšulėliu ar piešiniu.

Šiais metais stovykla buvo organizuojama įgyvendinant du projektus: „Sūduvių ugnys – budinam svietą”, finansuojamą Lietuvos kultūros tarybos, Marijampolės savivaldybės ir „Kultūra visiems”, finansuojamą Europos solidarumo korpuso.

Įgyvendinant projektą „Kultūra visiems“ ypatingą dėmesį skyrėme jaunuoliams ir šeimoms, turinčioms įvairių sunkumų bei iššūkių. Tikimės, kad įtraukiančios stovyklos veiklos, Marijampolės kultūros centro suteiktas pavežėjimas, bendravimas su vadovais, edukatoriais ir stovyklaustojais visiems suteikė neužmirštamos, vertingos patirties.

Nekantriai laukiame kitų metų ir susitikimų su stovyklautojais.

Renginio rėmėjai: UAB „Art Glacio“, UAB „Mantinga“.

Marijampolės kultūros centro vyr. specialistė etnokultūrai Dalia Venckienė

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE