Pagrindinis > Regione > Kultūra > Susitikimas su Lietuvos ir Vokietijos radijo žurnalistu, publicistu Leonu Stepanausku ir dailininke Filomena Linčiūte-Vaitiekūniene

Susitikimas su Lietuvos ir Vokietijos radijo žurnalistu, publicistu Leonu Stepanausku ir dailininke Filomena Linčiūte-Vaitiekūniene

Gegužės 6 dieną Marijampolės evangelikų liuteronų kunigas Vaidas Klesevičius marijampoliečius pakvietė į susitikimą su garsiu Lietuvos ir Vokietijos radijo žurnalistu Leonu Stepanausku ir dailininke Filomena Linčiūte-Vaitiekūniene. Vakaras prasidėjo  B.Dvariono romansu „Žvaigždutė“: ,,Esi graži ir nuostabi žvaigždutė/ Aukštai aukštai virš mėlyno dangaus…” Marijampoliečiai niekaip neatspėjo, kas šio romanso  eilių autorius. Įminti mįslę padėjo pats Leonas Stepanauskas. Pasirodo,  šis garbus Lietuvos ir Vokietijos žurnalistas ir yra tas paslaptingasis ,,Žvaigždutės” eilių kūrėjas (vienu metu šio eilėraščio autorystė buvo priskiriama S. Nėriai).

Vakaro metu žurnalistas Leonas Stepanauskas kalbėjo apie meilę Lietuvai, jos kalbai ir kultūrai, pasakojo susirinkusiems apie savo įdomią ir prasmingą veiklą svetur, pabrėždamas, kad jo kelio pradžia čia, Marijampolėje: jis – Rygiškių Jono gimnazijos auklėtinis. Jau keletą dešimtmečių gyvenantį Berlyne Leoną Stepanauską į Marijampolę paviliojo Kristijono Donelaičio 300 gimimo metų jubiliejaus minėjimai. Šis žurnalistas – Vokietijos baltistų mokslinio susivienijimo narys, knygos „Tomas  Manas ir Nida“, parašytos siekiant nutiesti tiltą tarp Lietuvos ir didžiųjų kultūrų, ir knygos „Užsižiebkite Kvedlinburgo analai“, skirtos Lietuvos vardo tūkstantmečio paminėjimui, autorius.  

Tą patį vakarą Marijampolės evangelikų liuteronų bažnyčioje dailininkė Filomena Linčiūtė-Vaitiekūnienė pristatė triptiką ,,Anna Regina ir Kristijonas. Tolminkiemis“, kurį ji padovanojo mums, marijampoliečiams. Dailininkė nuoširdžiai papasakojo, kaip gimė idėja nutapyti šiuos tris paveikslus, atsakė į marijampoliečių klausimus. Susirinkusius nustebino tai, kad ši moteris – Maironio giminaitė (jos močiutė buvo poeto sesuo).

Už nuostabų vakarą ir už netikėtą dovaną miestui svečiams dėkojo Marijampolės vicemeras S.Valančius, Marijampolės Kristijono Donelaičio draugijos pirmininkė V.Mickuvienė.

Stefanija NAVICKIENĖ

Autorės nuotraukos.

                

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE