Pagrindinis > Dėmesio! > Šventiniu laikotarpiu policija sieks užtikrinti didesnį saugumą keliuose

Šventiniu laikotarpiu policija sieks užtikrinti didesnį saugumą keliuose

 

Siekdama mažinti avaringumą šalies keliuose bei dar kartą atkreipti visų eismo dalyvių dėmesį ne tik į saugumą, bet ir kiekvieno atsakomybę už savo elgesį kelyje, šventiniu laikotarpiu policija stiprina pajėgas šalies keliuose.

Iki 2015 m. sausio 4 d. visoje šalyje vyks sustiprinta transporto priemonių važiavimo greičio kontrolė. Pareigūnai organizuos transporto priemonių techninės būklės (padangos, žibintai) patikrinimus. Bus naudojamas mišrus patruliavimas, prie pėsčiųjų perėjų griežtai kontroliuojamas pėsčiųjų elgesys ir vairuotojų pareigų pėstiesiems laikymasis.

Pėsčiųjų (vadeliotojų) laukia kontrolė užmiesčio keliuose tamsiuoju paros metu: atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimas, važiuojamosios kelio dalies perėjimas, nėjimas ja ten, kur draudžiama. Kontroliuojami bus ir dviračių vairuotojai: važiuojant važiuojamąja kelio dalimi, ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais dėvėjimas, tinkami dviračio žibintai, atšvaitai ant ratų stipinų.

Vairuotojų laukia ir netikėti trumpalaikiai transporto priemonių vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų patikrinimai, ypač savaitgaliais, gruodžio 26-28 d. ir sausio 2-4 dienomis.

Policija atkreipia dėmesį, kad pagrindinės eismo nelaimių priežastys yra vairuotojų nesugebėjimas įvertinti eismo situacijos, pasikeitus važiavimo sąlygoms, saugaus važiavimo greičio ir atstumo nesilaikymas, iš anksto nenumatomi veiksmai, atsiradus kliūčiai kelyje, pėsčiųjų abejingas požiūris į savo saugumą kelyje.

Šių metų gruodžio mėnesį eismo įvykiuose jau žuvo 27 žmonės, tarp jų – 17 pėsčiųjų, 5 vairuotojai ir 5 keleiviai. Dauguma pėsčiųjų žuvo tamsiuoju paros metu. Atkreiptinas dėmesys, kad 2013-ųjų gruodį eismo nelaimėse iš viso žuvo 19 žmonių. Šiais metais (iki gruodžio 22 d.) mūsų šalyje eismo įvykiuose žuvo 255 žmonės, tarp jų – 104 pėstieji.

PD informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE