Pagrindinis > Regione > Kultūra > Tąnakt, kai miestas buvo gyvas

Tąnakt, kai miestas buvo gyvas

Gegužės 15 d. trys Marijampolės muziejai – Marijampolės kraštotyros muziejus, Prezidento K. Griniaus memorialinis muziejus ir Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejus – svetingai atvėrė duris naktiniams lankytojams. Mieste tradicija tampanti Muziejų naktis šįkart prasidėjo Vytauto Didžiojo parke, kur sutemų laukti su šokiu, daina kvietė „Žvirgždė“, „Žibinyčia“, „Arabeskas“. Ir – naktinis muziejų lankymas. Kitoks. Paslaptingas. Kerintis…

…Sugrįžau į cinamonu ištapytą praeitį ir ten užsilikau. Atrodė, kad šiame mieste laikas sustojo. Palaimingi žmonės, inkurstuoti rausvomis plačiomis širdimis, pavergė  mane savo juoku, kuris tarsi žvangučiai nuskrido kažkur į aukštumas. Išjaustos dainos skverbėsi į mintis, kur užsisvajojusi šokau čarlstoną su menamu žmogumi. Dešimtys pastelinių žiedlapių, tupinčių delnuose, mėlynuojantis dangus, šmaikštūs skelbimai, senolis, naiviai žaidžiantis plunksna, šiltas bendravimas, lakstantis fotografas – visa tai buvo tarsi krutantis fonas. Pakvipau tuo laikmečiu ir pagavau save mąstančią, jog kaip gera buvo sugrįžti į burtų miestą, jo pasakišką ir legendomis apipintą sodą, kuris kaip relikvija glūdi žmonėse. Tąnakt miestas buvo gyvas. Begalinėje tamsoje miestiečiai muziejuose maloniai degustavo istoriją ir tarsi vaikai čiauškėjo apie kasdienybę ir perlamutrinius prisiminimus. Jie vienas kitam pasakojo apie vaikystę, sijonus, iškabas prie namų, skelbimus, maršrutus, įspūdžius. Ir vis plačiomis akimis šypsojosi praeiviams.

Trys muziejai, mokslas įžvelgti nepastebima, būdravimas – tai bus jau mano istorija, kurią galbūt kviesiu išgyventi ir kitus. O miestą įterpsiu į istoriją, kad būtų jos ašimi… Ar suteiksi šansą sušokti čarlstoną ateityje..?

Gabrielė PENČYLAITĖ

Autorės nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE