Pagrindinis > Kitos temos > Teismas: po kelionės į Ispaniją – 11 metų „poilsio“

Teismas: po kelionės į Ispaniją – 11 metų „poilsio“

Dar 2019-ųjų spalį Kazlų Rūdos gyventojas Dainius Miliauskas (47 m.) išgirdo jam skelbiamą griežtą Kauno apygardos teismo (KAT) nuosprendį – 11 metų gyvenimo už grotų dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Nuteistasis šį nuosprendį tuokart apskundė aukščiau – Lietuvos apeliaciniam teismui (LApT), tikėdamasis kur kas švelnesnio teismo verdikto. Tačiau kovo 6-ąją LApT atmetė D. Miliausko skundą ir bausmę paliko tą pačią.

Įkliuvo pasienio poste

Iki tol neteistas ir ne vieną verslą išbandęs, pastaruoju metu su gyvybės draudimu susijusioje veikloje dirbęs D. Miliauskas, kadaise krimtęs ir muzikos mokslus, dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis ir jų kontrabandos įkliuvo 2018-ųjų balandžio 8-osios ankstų rytą. Tąkart jis, vairuodamas savo lengvąjį automobilį „Citroen DS5“, įvažiavo į Lietuvą iš Lenkijos pusės. Kalvarijos pasienio posto pareigūnai nutarė automobilį ir jo vairuotoją sustabdyti.

D. Miliauskas pateikė savo ir automobilio dokumentus, buvo gerai nusiteikęs, atrodė visiškai ramus. Kartu savo dokumentus pateikė ir keleivė – D. Miliausko mama.

Vienu momentu D. Miliauskas pareigūnui pasakė lankęsis Vokietijoje, netrukus – Prancūzijoje, o kelionės tikslo nesakė, tad budrus ir įtarus pareigūnas atkreipė į tai dėmesį.

Vizualiai apžiūrėję automobilį patyrę pareigūnai pastebėjo, kad gali būti pastorintas jo dugnas. Žinodami, kad tokiame dugne kontrabandininkai būna įsirengę slėptuves draudžiamiems daiktams, pareigūnai į automobilį pažvelgė dar atidžiau.

Slėpė kanapių dervą

Tikrintojų įtarimus sustiprino tai, kad keleivio sėdynės varžtai buvo sukinėti – vadinasi, buvo išimta sėdynė, nors pats automobilis atrodė beveik naujas. Atsukus varžtus ir išėmus sėdynę, buvo apžiūrėta mašinos salono kiliminė danga. Joje buvo matyti gamykliniai plyšiai, po jais – standi veltinė medžiaga, paveikta pjūvio. Po tuo veltiniu pareigūnai pamatė metalą ir metalo sujungimą. Šis neatrodė esąs padarytas gamykloje.

Dar giliau pažvelgus, pamatytas prisuktas varžtelis – ne gamyklos darbo. Ir dangtelis. Pareigūnai, atsukę varžtelius, pakėlė dangtelio vieną pusę ir rado geltoną medžiagą, o po ja buvo tvarkingai vienas prie kito sudėti plastikiniai paketėliai.

Mašinos vairuotojas stovėjo šalia, bet neišsidavė. Specialiu prietaisu buvo apžiūrėtos automobilio ertmės. Kad pareigūnų įtarimai neliktų neišaiškinti, buvo nutarta automobilį gabenti į kaimyninį Kybartų pasienio kelio postą (Vilkaviškio sav.), kur yra specialus rentgeno aparatas.

Radus slėptuvę, mašinos vairuotojas tylėjo – paaiškinti nieko negalėjo (arba nenorėjo). Anot pareigūnų, vyras nė kiek nenustebo ir pradėjo nervintis.

Baigėsi tuo, kad Kybartų kelio poste paaiškėjo, jog lengvajame automobilyje specialiai įrengtose slaptavietėse buvo paslėpta per 72 kilogramus kanapių dervos. Šio „turto“ savininkui iškilo grėsmė atsidurti už grotų 10–15 metų už labai didelį kiekį kvaišalų.

Nors „Citroen“ vairuotojas tikino nieko nežinojęs nei apie mašinoje įrengtas slaptavietes, nei apie paketus su kanapių derva, jis buvo iškart sulaikytas, po to suimtas ir už grotų gyvena iki šiol.

Bendrininkų neišdavė

Šią baudžiamąją bylą, kaip minėta, pirmiausia išnagrinėjo teismas Kaune ir paskelbė nustatęs D. Miliausko kaltę kontrabandos būdu iš Ispanijos gabenus į Lietuvą didžiulį kiekį kanapių dervos, skirtos Rusijos juodajai rinkai.

Anot KAT, D. Miliauskas nusikaltimui ruošėsi iš anksto, turėjo bendrininkų, tačiau šių neišdavė. Taigi liko nenustatyta, kas Ispanijoje slapta perdavė narkotikus šiam Kazlų Rūdos gyventojui, kas jo automobilyje įrengė slėptuves. Neįvardyti bendrininkai liko nežinomi ir analizuojant lietuvio pokalbių telefonu su jais išklotines. Pats D. Miliauskas, vedęs vyras, turintis mažametę dukrą, teisme aiškino Ispanijoje dažnokai telefonu kalbėjęs ne su „kažkokiais bendrininkais“, o su suteneriu, du kartus parūpinusiu jam prostitučių, ir su pačiomis šiomis merginomis. Esą dėl šio malonumo juk reikėję ir tartis, ir pinigus sumokėti suteneriui.

Motina – tik priedanga?

Teisme aiškindamas savo trumpos kelionės į Ispaniją tikslą, kaltinamasis neigė disponavęs narkotikais, tačiau neslėpė norėjęs praturtėti – už atlygį ne kartą slapta pervežęs grynuosius pinigus – nemenkas jų sumas – tokiam Rusijos piliečiui Vadimui Gagarinui. Esą abu susipažinę Maskvoje, kai lietuvis ten gyvenęs ir dirbęs. Tad ir lemtingąjį kartą D. Miliauskas esą buvo įsitikinęs, kad iš Ispanijos turįs pervežti pinigus. Žinojęs, kad tai nelegalu, tačiau rizikavęs, mat pinigai – tai esą ne kokie nors narkotikai! Tad ir sutikęs. Turėjęs pervežti V. Gagarinui 100 000 eurų – už tai būtų uždirbęs 5000 eurų.

O motiną D. Miliauskas, paties tikinimu, kartu vežęsis tik dėl to, kad kelionėje būtų smagiau važiuoti. Bet, teismo nuomone, garbaus amžiaus motina (77 m.) trumputėje kelionėje į užsienį galėjo būti tik savotiška priedanga sūnui. Tačiau tai neatbukino Lietuvos ir Lenkijos pasienio pareigūnų budrumo, nes jie per savo darbo praktiką matę įvairiausių triukų, kai nusikaltėliai stengiasi užliūliuoti pareigūnų dėmesį.

Teismų vyras neįtikino

Minėjo kaltinamasis ir epizodus, kada jo automobilyje Ispanijoje galėjo būti įrengtos slėptuvės bei mašina slaptai pakrauta. Esą vieną vakarą pastebėjęs, kad jo automobilis prie motelio lyg ir perstatytas į kitą vietą… O rytojaus dieną automobilis sugedęs – reikėję trumpam palikti jį Ispanijos remontininkams…

Tačiau teismas, vertindamas visą bylos medžiagą, teisiamojo ir jo gynėjos tikinimu nepatikėjo, tad ir skyrė nusikaltusiajam 11 metų nelaisvės bausmę. Kartu dar nutarė konfiskuoti D. Miliausko lengvąjį automobilį, kuriuo buvo įvykdytas sunkus nusikaltimas.

Beje, kalbinti Kazlų Rūdos gyventojai tik gyrė gerą vardą miestelyje turinčią D. Miliausko motiną ir stebėjosi, kaip ji leidusi sūnui nusikalsti kone jai pačiai dalyvaujant – esą kaipgi ji nesupratusi, kaip nepastebėjusi? Stebėjosi ir tuo, kad savo skolomis garsėjęs D. Miliauskas sugebėjo pasisamdyti viena iš brangesniųjų laikomą advokatę.   

Dabar, savo žodį tarus jau ir Apeliaciniam teismui, nė kiek nepakeistas nuosprendis D. Miliauskui jau įsiteisėjo nuo jo paskelbimo dienos. Taigi vyras į laisvę turėtų grįžti apie 2029 metus.

Nuotrauka iš „Feisbuko“ . Lietuvos apeliacinis teismas griežtos bausmės D. Miliauskui nepakeitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE