Pagrindinis > Namai > Būstas > Turite sodybą? Patarimai, kaip įsirengti idealų vasarnamį

Turite sodybą? Patarimai, kaip įsirengti idealų vasarnamį

Atėjus vasarai, ypač mieste gyvenantys žmonės, vis dažniau pagalvoja apie ramią vietą, esančią atokiau nuo šurmulio, galbūt gamtos apsuptyje. Tokia vieta nuotoliniu būdu galintiems dirbti žmonėms leistų iškeisti kasdienį ofisą į darbą ramybės oazėje, o  norintiems pailsėti – leistų visiškai atsipalaiduoti ir pabėgti nuo darbų ir rūpesčių.

Jeigu jau turite sodybą ar vis svarstote tokią įsigyti, tuomet jums tikrai bus aktualu sužinoti kaip tinkamai įrengti savąjį vasarnamį. Įsirenginėjant naujas patalpas ypač svarbu jaukumas ir komfortabilumas, tad pateiksime paprastus ir pagrindinius aspektus, kurie lengviau padės atsižvelgti į visas detales prieš pradedant įsikurti.

Pasirūpinkite patogiais ir kompaktiškais baldais

Dažnu atveju vasarnamių vidus nebūna ypač erdvus, tad tenka nemenka užduotis efektyviai sutalpinti visus norimus baldus ir buitinę įrangą. Palengvinti sau darbą galite pasinaudoję tam tikromis kompiuterinėmis programomis ir vizualizuoti interjerą, pagal baldų ir būsto išmatavimus, tokiu būdu lengviau nuspręsite kaip efektyviau išnaudoti esamą erdvę. Taip pat transportuojant tiek baldus, tiek kitus didesnius daiktus dažnai nesusimąstoma jų sugadinimo rizika pervežimo ar pernešimo metu – tinkamai neapsaugant naujų daiktų, lengvai galime juos sugadinti, ypač nesunkiai pažeidžiami jų kampai – tokiu atveju daiktai atgal į parduotuvę nebus grąžinami, o estetinis vaizdas jau bus sugadintas. Taigi, norint išvengti bereikalingų nuostolių, neretai pagelbėja specialiai tam skirtos pakavimo medžiagos.

Sofa – lova

Greičiausiai neįsivaizduojame namų be šio baldo, vasarnamis – nėra išimtis. Ar norėsite įsigyti atskirai tiek sofą, tiek lovą ar rinktis tik išskleidžiamą sofą, dažniausiai priklauso nuo to, kokio ploto yra jūsų vasarnamis. Vis dėlto, paprastai žmonių įrengiamuose vasaros nameliuose vietos nedaug, tad stengiamasi išsirinkti mažesnę išskleidžiamą sofa – lovą , kad kambaryje liktų kuo daugiau vietos. Dar vienas mažos sofos privalumas tas, kad atsiradus poreikiui galėsite lengviau pertvarkyti namų išplanavimą ir pakeisti sofos vietą.

Šiuolaikinės modernios baldų gaminimo įmonės gali užtikrinti, kad išlankstoma sofa būtų tokia pat patogi, kaip ir paprasta lova. Vis dėlto, jeigu jūsų komfortas netenkina, skirkite laiko išsirinkti patogų ir kokybišką papildomai uždedamą čiužinį, nes vis tik kokybiškas miegas ir poilsis itin svarbus jūsų tiek emocinei, tiek fizinei sveikatai.    

Krėslai ir foteliai

Poilsiaujant toliau nuo miesto šurmulio, tikrai kiekvienas stengiasi skirti sau daugiau laiko – perskaityti knygą, kurią seniau vis atideliojo pasiimti į rankas ar tiesiog pažiūrėti mėgstamą serialą ar filmą. Tinkama ir patogi poilsio vieta bus į nauda jūsų fizinei ir emocinei sveikatai.  Visiškai ne veltui žmonių dažniausias pasirinkimas, įsirenginėjant poilsio kampelį – supami krėslai. Vienų gamintojų krėslai tvirtinasi tiesiai prie lubų, o kitų – parduodami iš karto su stovu, pastarieji yra labiausiai rekomenduojami, nes bet kuriuo metu, esant geram orui, galite baldą perkelti iš namų į lauką ar atvirkščiai. Na, o fotelių pasirinkimas taip pat labai platus, pavyzdžiui, galbūt visada svajojote apie masažinį fotelį – tai dabar puiki proga jį įsigyti ir susikurti savo svajonių poilsio oazę.

Stalas ir patogios kėdės 

Jeigu planuojate dirbti iš namų, patogi darbo vieta ypač svarbu jūsų laikysenai. Efektyviam darbui svarbu užtikrinti, kad kompiuteris būtų akių lygyje, tad jeigu išsirinkote kiek žemesnį stalą ir naudojatės nešiojamu kompiuteriu, pasinaudotike nešiojamo kompiuterio stovu.  Galite pasirinkti šiek tiek didesnį sulankstomą stalą, kad šiš pasitarnautų ne tik kaip darbo aplinka, tačiau bet kuriuo metu patogiai galėtų būti išneštas į lauką piknikui, pietums ar vakarienei patiekti, o galbūt tiesiog aplink stalą norėsite mėgautis laisvalaikiu draugų kompanijoje.

Virtuvės baldai ir buitinė įranga

Žinoma, be virtuvės baldų ir tam tikrų prietaisų, pavyzdžiui, kaitlentės, šaldytuvo ar kriauklės, negali tinkamai funkcionuoti bet koks vasarnamis , kuriame ketinate praleisti ilgesnį laiką. Tad vertėtų pagalvoti apie savo maisto ruošimo poreikius ir, atsižvelgiant į tai, susikurti jums tinkamiausią virtuvę, galbūt, ji susidės tik iš kelių spintelių ir būtiniausių prietaisų, tuomet sutaupysite tiek vietos, tiek finansinės išlaidos bus daug mažesnės. Be to, galite atsižvelgti ir į savo kasdieninius įpročius ir juos sau palengvinti, tarkim jeigu kiekvieną dieną mėgstate išgerti geros kavos puodelį, galbūt vertėtų įsigyti kompaktišką kavos aparatą, šis tikrai neužims daug vietos. Dabar rinkoje ypač platus kavos aparatų pasirinkimas, tad tikrai bus nesunku išsirinkti sau tinkamiausią.

Susiprojektuokite jaukią terasą

Terasa laikoma labai vertinga namo erdve, ypač šiltuoju metų laiku. Ji ne tik leis mėgautis šiltomis dienomis,  pakvėpuoti grynu oru ir atsipalaiduoti, bet ir padidins vasarnamio erdvę. Tai bus puiki vieta poilsiui, darbui ar neišsenkantiems pokalbiams su draugais. Deja, terasos įrengimas – brangus malonumas, tačiau pasistengus, galima pastatyti ir savo jėgomis. Patarimų, kaip patiems įsirengti gražią terasą galite rasti šiame mokomajame vaizdo įraše.      

Investuokite į gerą apšvietimą tiek vasarnamio viduje, tiek išorėje  

Norint gyventi jaukiau, namuose būtinas geras apšvietimas, nes, be kita ko, jis dar ir mažina stresą, nors dažnai to nesuvokiame, tinkamas apšvietimas daro didelę įtaką mūsų nuotaikai. Įrodyta, kad liūdesys ir depresija labiau pasireiškia ten, kur mažiau šviesos. Tad, nors ir šiltuoju metų laiku dienos būna gana ilgos, įsirenginėjant vasarnamį pravartu pagalvoti ir apie tai, kad galbūt ten praleisite ne tik vasaros sezoną. Taip pat turbūt norėsite leisti ilgus vakarus lauke, galbūt terasoje mėgautis draugų kompanija, todėl dirbtinės šviesos šaltinis bus į naudą.   

Įsirenginėjant svajonių vasarnamį ypač svarbu atrasti savo norimo stiliaus baldus ir interjero detalas. Atsižvelkite į savo poreikius, rinkites daiktus tik tokius, kurios tikrai naudosite – taip užimsite kiek įmanoma mažiau vietos ir paliksite daugiau laisvos erdvės. Nebijokite improvizuoti ir susikursite nuostabų ramybės kampelį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE