Pagrindinis > Žmonės > Nuomonių kaleidoskopas > Užstatytas automobilis. Ar „pereiti“ per mašinos šonus vinimi?

Užstatytas automobilis. Ar „pereiti“ per mašinos šonus vinimi?

 

… Ankstyvas rytas, pusė septynių. Vyras iš buto išskuba į darbą. Kaip kasryt, eina savo automobilio, stovinčio daugiabučio namo kieme, link. Ir – „siurprizas“! Ne, mašina vietoje – nepavogta, į ją niekas nebuvo įsilaužęs, bet ji – aklinai užstatyta! Kitas vairuotojas, į aikštelę įvažiavęs, matyt, naktį ir neradęs kitos geresnės vietos, kaip palikti savo „ratus“ nakvoti ant pirmojo automobilio kelio… Užstatyto automobilio vairuotojas, įsėdęs į savo mašiną, ilgai „pypia“, vis labiau nepaisydamas ankstų rytą keliamo triukšmo ir aplinkiniuose daugiabučiuose daugėjančių langų, kuriuose užsidega ir smalsių, ir piktų kaimynų įžiebta šviesa. Į „pypimą“ nereaguoja tik nepajudinama tvora tapusio automobilio vairuotojas, ko gero, miegantis ramiai, kaip sveikas kūdikis. Užblokuoto automobilio vairuotojas, nežinodamas, kas taip įžūliai ne vietoje paliko savo mašiną, pradeda niršti: juk jau vėluoja į darbą. Išlipęs iš savo mašinos, jis judina tvora tapusį automobilį, bet signalizacijos garsas nestiprus. Spiria į vieną ratą, į kitą – rezultatas tas pats. Taip praeina bemaž pusvalandis… Tuomet žmogus, dėl savo bejėgiškumo išsivaduoti ne juokais įtūžęs, užrakina savo užblokuotą automobilį ir į darbą patraukia pėsčiomis. Smarkiai vėluodamas. Nuotaikos vyrui nepakelia ir šuniuką į lauką išvedusio kaimyno juokais paleista replika: „Nežinai, kaip pamokyti tokį asilą?! Ogi „pereik“ vinimi tos mašinos šonus – kitą kartą žinos! Arba paskambink žmonai, kad kuo greičiau užrašytų ant popieriaus lapo riebiomis raidėmis „Vairuoju aš – ASILAS!“ ir priklijuotų tokį skelbimą ant šio asilo mašinos!“

Pažįstamas vaizdelis? Kaip tokiu atveju elgtis?

Vytautas ŠVETKAUSKAS, marijampolietis teisėjas:

– Mūsų kieme tikrai dažnai taip būna. Vienas kaimynas, gydytojas, turintis dažnai išvažiuoti iš namų pagal savo įtemptą darbo grafiką, vis kviečia policininkus, kad padėtų jam išvažiuoti, nes kelias mašinai būna užstatytas. Kai toks atvejis, tik vienintelį sprendimo būdą ir matau – skambinti į policiją. Savavališki veiksmai gali prišaukti didesnį nemalonumą. Visi vairuotojai privalo laikytis kelių eismo taisyklių – jokių interpretacijų net negali būti! Turbūt tinkamiausias būdas norinti išvengti tokių situacijų – oficialiai įrengti užtvarą ant įvažiavimo į daugiabučio namo aikštelę. Tik daryti tai legaliai, gavus atitinkamų specialistų leidimą. Bent jau svetimi tada nepalikinės čia automobilių, o kaimynai bendrą kalbą tarpusavyje dar randa.

Janina ŽAKIENĖ, marijampolietė pensininkė:

– Esu antroji moteris mūsų mieste, kadaise įsigijusi vairuotojo pažymėjimą, sena vairuotoja, todėl galiu palyginti: tų mašinų kiemuose buvo prigrūsta ne visada – gal tik per pastarąjį dešimtmetį pradėjo daugėti, kai šeimos pradėjo turėti ne po vieną automobilį, o po kelis – vos ne kiekvienam šeimos nariui. Tos mūsų senų daugiabučių aikštelės mažos, nepritaikytos tokiai mašinų gausai. O nedrausmingų vairuotojų, žinokite, vis daugiau! Ir niekas jų kiemuose nekontroliuoja. Kai randame užstatytą mašiną, pirmiausia stengiamės sužinoti, kieno ji, kur gyvena savininkas. Dirbame sekliais! O į policiją dėl to tai neskubame skambinti – bandome patys surasti, sulaukti. Tikras vairuotojas niekada nepaliks savo automobilio taip, kad užtvertų kelią kitam.

Karolis ZUBRICKAS, marijampolietis inžinierius:

– Pats niekada nepalieku automobilio taip, kad trukdyčiau eismą kitam, bet esu matęs, kad Vilniuje, kur keletą metų gyvenu, žmonės šią problemą sprendžia lengvai. Jeigu jau vairuotojas netinkamai paliko savo mašiną, tai ant jos lango palieka gerai matomą lapelį su užrašytu savo telefono numeriu. Užstatyto automobilio vairuotojas atėjęs paskambins tuo numeriu, ir problemos nebeliks per kelias minutes ir be jokių pykčų. Tai paprasta ir veiksminga. Dar esu pastebėjęs, kad vairuotojai, norėdami išvengti minėtos problemos, atvažiavę palieka savo automobilį truputį išsikišusį – kiek tai netrukdo eismui aikštelėje. Nors tai labai negražu kitų atžvilgiu, bet atvykus trumpam galima likti ramiam, jog taip paliktos mašinos niekas neužstatys.

Lina ADOMAVIČIENĖ, marijampolietė prekybininkė:

– Esu girdėjusi, kad kaimynai būna susitarę palikti savo automobilį laisva pavara – esą prireikus mašina bus pastumta ir be jos savininko. Bet tai negerai – kas ir bus, jei kiekvienas mano mašiną galės stumdyti! Negalima užstatyti kito automobilio, ir viskas! Save gerbiantis žmogus niekada taip nepadarys. Bet gerbti privalome ir kitus – juk bendruomenėje gyvename. O to nepaiso tik savanaudžiai ir „ereliai“. Tai dėl jų prie daugiabučių namų negali tinkamai privažiuoti greitoji pagalba, ir tada medikai šimtą metrų vedasi sunkų ligonį, galbūt vos paeinantį, į „greitukę“. Arba kita nelaimė – gaisras. Ar visuose daugiabučių kiemuose gali lengvai dirbti gaisrininkai, kai gyventojų automobiliai palikti be jokios tvarkos?! Kita vertus, ne prie vieno daugiabučio yra neišnaudotų galimybių padidinti aikštelę, tik ne visur tuo užsiimama.

Martynas MATULEVIČIUS, Marijampolės kelių policijos pareigūnas:

– Užtverti kelią kitam automobiliui, trukdyti eismui – kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį skiriama administracinė nuobauda nuo 100 iki 300 litų. Radus savo automobilį užstatytą, reikia kviesti policiją. Atvykę pareigūnai turi teisę nutempti pažeidėjo automobilį, kurį jis vėliau turės atsiimti iš saugojimo aikštelės, užmokėti už paslaugą, sumokėti baudą. Iškviestas pareigūnas gali užsiimti ir nedrausmingo vairuotojo paieška – čia jau nuo jo paties priklauso, kokį būdą problemai spręsti pasirinks. Nepasakyčiau, kad tokių pranešimų į policiją būna daug. Kartais aklavietėje likę vairuotojai atsiunčia mums tos užfiksuotos situacijos nuotrauką. Jeigu yra nurodyta tiksli vieta, laikas, data, matyti automobilis, tai pažeidėjas pagal tą nuotrauką bus nubaustas. O tie kaimyniški susitarimai ir patarimai, sakyčiau, yra iš fantastikos sferos.

Kalbino Ieva LAUKYTĖ

Autorės ir asmeninių albumų nuotraukos.

Nr. 4(8), sausio 26–vasario 1 d.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE