Pagrindinis > Naujienos > Medicinos darbuotojų diena: ar turime ką pasveikinti asmeniškai ir už ką padėkoti?

Medicinos darbuotojų diena: ar turime ką pasveikinti asmeniškai ir už ką padėkoti?

Balandžio 27-oji – profesinė medicinos darbuotojų šventė. Ji Lietuvoje pradėta minėti nuo 2004 metų. Balandžio 27–oji pasirinkta todėl, kad 1918 metų balandžio 27-ąją Lietuvos Respublikos valstybės taryba sudarė Sveikatos komisiją, kurios nariais tapo daktaras Jonas Basanavičius, inžinierius profesorius Steponas Kairys ir kunigas Justinas Staugaitis.Minint šią dieną, rengiami medikų susibūrimai, konferencijos, dalijamasi darbo patirtimi. „Mūsų savaitė“ klausė savo pašnekovų, ar jie žino tokią šventę, kokias nuotaikas tai sukelia, ar turi konkretų mediką, kurį norėtų asmeniškai viešai pasveikinti?

Audronė AVDOŠINA (buvusi marijampolietė, gyvenanti Maskvoje):

– Jau 13 metų, kai tik medikų profesionalumo ir rūpesčio dėka gyvenu antrąjį savo gyvenimą. Po baisios audroneeismo nelaimės, apie kurią tuomet Marijampolėje (ir ne tik) vis buvo kalbama keletą metų, buvau ir lovos ligonė, ir neįgaliųjų vežimėlio įkaitė. Gal tik pati tada šventai tikėjau, kad aš vis tiek judėsiu ir toliau gyvensiu! Dabar taip ir yra – judu, gyvenu, mėgaujuosi viskuo, ką turiu! Todėl kartais pagalvoju, kad viskas, kas vyksta gyvenime, vyksta ne be reikalo. Aš laiminga, nes man padėjo daugybė žmonių, daugybė medikų – visus net sunku būtų išvardyti. Tikrai nuoširdžiai dėkoju visiems medikams, kurie kadaise gelbėjo mano gyvybę po avarijos, gydė, padėjo stotis ant kojų ir neprarasti vilties. Jei ne šie žmonės, šiandien nebūtų ne tik manęs tokios, kokia dabar esu, bet ir antros mano dukrytės, gimusios jau „antrajame“ mano gyvenime. Pagalvojusi būtent apie Marijampolės medikus, ypač dėkoju gydytojoms S. Razmirskienei ir E. Uleckienei – jų dėmesį man ir rūpestį jaučiu iki šiol. Su jūsų švente, mieli medikai!

Liucija KAILIUVIENĖ (Sasnavos sen.):

– Man ši diena sukelia tikrai šventines nuotaikas – sveikinu visus medicinos darbuotojus profesinės liucijašventės proga. Dėkoju už kilnią misiją tarnaujant žmonėms. Linkiu stiprybės, kantrybės, profesionalumo jūsų kasdieniame darbe. Tegul jus džiugina nuoširdus pacientų dėkingumas ir šypsenos! Norėčiau asmeniškai padėkoti savo šeimos gydytojai Lolitai Bašinskienei, dirbančiai V. Bernoto klinikoje Marijampolėje. Tai labai miela, visada atidi ir kruopšti gydytoja. Kadangi turiu sveikatos problemų, todėl  tenka dažnai lankytis bei tikrintis. Gydytoja visada suranda tokius vaistus, kurie tinka būtent man ir nėra brangūs. Tai tikra šeimos gydytoja, nes rūpinasi visais mūsų šeimos nariais. Nors klinika privati, tačiau mokėti papildomai niekada neteko. Taigi noriu padėkoti visam šauniam klinikos kolektyvui! Be to, kuo geriausios sėkmės linkiu ir savo dukrai medikei Laurutei, dirbančiai Marijampolės ligoninėje kineziterapeute. Su jūsų, mieli medikai, švente!

Karolis PODOLSKIS (Marijampolė):

– Žinoma, kad sveikinu medicinos darbuotojų bendruomenę su profesine švente! Ir ne tik kaip Lietuvos karolisvyriausybės atstovas Marijampolės apskrityje ar politikas, bet ir kaip pilietis. Tokios dienos minėtinos jau vien todėl, kad atkreipia visuomenės dėmesį į konkrečios profesijos atstovų situaciją ir problemas. Kadangi pats dar neturėjau rimtų sveikatos problemų ir todėl su konkrečiais medikais nereikėjo labai daug bendrauti, todėl šia proga sveikinu visus medikus ir dėkoju už sunkų jų darbą, dažnai atiduodant visą širdį jam, o kartais atiduodant net daugiau, nei reikia. Jaučiu tik pagarbą medikams, džiaugiuosi jų profesionalumu! Man žodis MEDIKAS tikrai nekelia asociacijų su kyšiais ar kitokiu neteisėtu atlygiu. Žinoma, būna įvairių negražių atvejų, įvairių konkrečių situacijų, tačiau tai nereiškia, kad konkrečios blogybės tepa visą medikų bendruomenę. Linkiu, kad medikų problemos būtų išgirstos reikiamu lygiu – kad medikai galėtų tik stiprinti savo galimybes, galėtų džiaugtis uždarbiu ir nepuoselėti minčių apie savo darbą svetur.

Birutė ZAVISTAUSKIENĖ (Kalvarijos sav.):

– Apie profesinę Medicinos darbuotojų dieną žinau tik iš visažinio interneto – šįryt įsijungiau, pamačiau, birutežinau! Iškart pagalvojau apie konkrečius medikus, su kuriais man savo gyvenime teko ir tenka bendrauti. Kilo staigi mintis jiems paskambinti ir pasveikinti, bet antra mintis sustabdė: o gal tokių kaip aš jiems yra labai daug ir tik trukdyčiau atitraukdama nuo darbo, nuo paciento, nuo pasirengimo operacijai… Tad mintimis šiandien sveikinu visus savo medikus ir siunčiu linkėjimus! Ypač esu dėkinga marijampoliečiui gydytojui Mariui Purtokui – ir viešai sveikinu jį profesinės šventės proga! Džiugina ir jo profesionalumas, kuriuo įsitikinau susidūrusi su juo dėl sudėtingos operacijos, ir šio gydytojo malonus bendravimas, šypsena ir net po palatą pasklisdavęs garsus jo juokas! Kai sakoma TIKRAS GYDYTOJAS, man prieš akis iškyla M. Purtoko veidas!

Irena ZUBRICKIENĖ (Marijampolė):

– Medicinos darbuotojų, kuriems norisi, galima ir reikia padėkoti, yra daug, todėl sveikinimas Medicinos irutedarbuotojo dienos proga lai pasiekia juos visus. Mano manymu, maloniausia patekti pas gydytoją, kuris bendrauja su pacientu, rodos, be jokio atstumo, neskubėdamas, įsiklausydamas, nežvilgčiodamas į laikrodį ar mobilųjį telefoną, o laukiant vizito už jo kabineto durų nėra jokios baimės, jokių abejonių, jokių minčių ar noro kuo greičiau viską atlikti ir sprukti. Tokia man yra marijampolietė gydytoja nefrologė Jūrate Urbanavičienė. Išskirtinai sveikinu ją su profesine švente ir džiaugiuosi, kad ji neapsiriko kadaise rinkdamasi gydytojo duoną. Dėkoju už tai, kad apie pacientą ši gydytoja galvoja ir jam išėjus, kad „guglina“ medicinos žinynuose ir ieško atsakymų į klausimus, kurie turėtų rūpėti net kitos srities medikui.

Vida KARALIŪNAITĖ

Darbuotojų ir vadovų atranka primumesse.lt

Nuotraukos iš asmeninių albumų.

2 komentarai(-ų) “Medicinos darbuotojų diena: ar turime ką pasveikinti asmeniškai ir už ką padėkoti?

  1. Čia tos padėkos daktarams tai ne tokia forma išreikštos. Daktarai labiausiai vertina vokelį! Netepsi – nevažiuosi, sakoma.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE