Pagrindinis > Naujienos > Veisiejuose – Ispanijos triatlonininkų triumfas ir užtikrintos lyderių pergalės

Veisiejuose – Ispanijos triatlonininkų triumfas ir užtikrintos lyderių pergalės

Šį šeštadienį, rugpjūčio 19-ąją Lietuvos triatlono bendruomenė užplūdo Veisiejų miestelį, kuriame vyko Lietuvos triatlono taurės priešpaskutinis ketvirtasis etapas. Beveik 300 dalyvių jėgas išbandė trijose distancijose.

Ilgiausiame olimpiniame triatlono nuotolyje, kuriame triatlonininkai turėjo plaukti 1500 m, dviračiu įveikti 40 km bei bėgti 10 km, pergalę iškovojo tarptautinėse varžybose Lietuvai atstovaujantis ispanas Alberto Casillasas, kuris distanciją įveikė per 2 val. 6 min. 57 min.

Antrą vietą užėmė trakiškis Marijus Butrimavičius 2:13.44 min., trečias – panevėžietis Titas Pumputis (2:14.25 val.).

Moterų įskaitoje nugalėjo Inga Aukselytė, kuri nuotolį įveikė per 2:34.40 val., antrą vietą užėmė Giedrė Ambrazevičiūtė (2:49.49 val.), trečia – Polina Čachovskaja (3:09.55 val.).

Verta paminėti sėkmingą buvusio profesionalaus dviratininko Tomo Vaitkaus debiutą: jis olimpinėje distancijoje užėmė 12-tą vietą nuotolį tris rungtis įveikęs per 2:24.57 val.

Perpus trumpesniame triatlono sprinto nuotolyje nugalėjo Tautvydas Kopūstas (1:06.44 val.), aplenkęs antroje vietoje likusį Gediminą Pajėdą (1:12.46 val.) ir trečią poziciją užėmusį Andrių Dapkevičių (1:14.09 val.).

Moterų įskaitoje pergalę iškovojo Evelina Tomkevičiūtė (1:18.12 val.), antra liko žinoma lengvaatletė Monika Juodeškaitė (1:19.28 val.), trečia – Alina Ranceva (1:22.42 val.).

Triatlono šventė Veisiejuose užbaigta mėgėjams, pradedantiesiams skirta „TRI-FUN“ triatlono rungtimi, kur dalyviai turėjo plaukti 200 m, minti 10 km ir bėgti 2,5 km.

Čia pergalę iškovojo ispanas Francisco Hernandezas, kuris distanciją įveikė 38:10 min., moterų įskaitoje nugalėjo bendroje įskaitoje antra finišavusi panevėžietė Beatričė Vinciūnaitė (41:00 min.). Verta paminėti, kad ispanas F. Hernandezas – profesionalus regbio žaidėjas, Ispanijos 7 prieš 7 rinktinės narys, pernai dalyvavęs Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse. Veisiejuose buvo pirmas kartas, kai šis sportininkas išbandė triatloną. Jis – A. Casillaso sesės Miriam širdies draugas, o Ispanijos triatlono rinktinės narė, Rio de Žaneiro olimpietė Miriam Casillas Veisiejuose startavo olimpinės distancijos estafetėje, kur iškovojo pirmą vietą.

Ji plaukė 1500 m (21:23 min.), dviračiu mynė Vaidas Rimkus ir 10 km bėgo Mantas Marcinkevičius (40:05 min.), ši trijulė nugalėjo keturių komandų estafetės varžybose. Bendras komandos rezultatas 2.14:25 val. Antrą vietą užėmė „Šviesos karių“ trrijulė (2:19:36 val.), trečia – Justo Bagdonavičiaus komanda (2:36:10 val.).

Paskutinis, 5-asis Lietuvos triatlono taurės etapas vyks rugsėjo 2 d. Druskininkuose, kur ir paaiškės šio sezono lyderiai.