Pagrindinis > Dėmesio! > Virgilijaus Bespalovo darbų paroda „Nakty, lietui (ne)lyjant“

Virgilijaus Bespalovo darbų paroda „Nakty, lietui (ne)lyjant“

Kviečiame į Virgilijaus Bespalovo darbų parodos „Nakty, lietui (ne)lyjant“ pristatymą spalio 10 d. 17.00 val. Marijampolės krašto muziejaus rūsyje (Vytauto g. 29, Marijampolė). 

Virgilijus Bespalovas gimė 1962 m. Kėdainių raj. Montviliškio kaime, o šiuo metu gyvena Liubave. Jau keturi dešimtmečiai – meno pasaulyje. Viskas prasidėjo 1980 m., kai susidomėjo keramika ir tapyba. Menininkas nei žiedžia, nei lieja iš formų, jo keramika – senovinė ,,baltų virvelinė keramika“, vadinama dar ir lipdymu virvele. Tai išimtinai rankų darbas be jokių mechaninių įrankių. Tapyboje vyrauja abstrakcija, ryškios spalvos, šviesa.

Kūryboje keramika ir tapyba persipina su poezija. 2012 m. pasirodė pirmoji kūrėjo poezijos knyga „Voverė driežo uodega”, vėliau dar trys poezijos knygos ir 20 almanachų, kuriuose buvo spausdintos eilės.

„Visas gyvenimas bėga meno ritmu. Dideli miestai, mažesni miesteliai viskas palieka nuostabų įspūdį. Tai įtakoja kūrybą” – kalba autorius ir vardija miestus, kuriuose eksponuoti menininko darbai: „Kėdainiai, Kazlų Rūda, Kaunas, Kybartai, Kavarskas, Kalvarija, Luokė, Lekėčiai, Lazdijai, Antanavas, Akmenynai, Bagotoji, Babtai, Zyplių dvaras, Paežerių dvaras, Ožkabaliai, Telšiai, Liubavas, kuris ir tapo dabartinė gyvenamoji vieta”. Darbus autorius yra pristatęs Slovakijoje, Olandijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Norvegijoje, Latvijoje.

Paroda veiks iki lapkričio 10 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE