Pagrindinis > Dėmesio! > Ypatinga paroda Marijampolėje atskleis neišnešiotų kūdikių genialumą

Ypatinga paroda Marijampolėje atskleis neišnešiotų kūdikių genialumą

Ketvirtadienį, rugsėjo 21 dieną, 15:00 val. Marijampolės kultūros centre bus atidaroma neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ nuotraukų paroda „Gimę su genijaus žyme“.

Fotografės Jūratės Karkauskienės nuotraukose 12 ankstukų įkūnijo 12 žymių, anksčiau laiko gimusių istorinių asmenybių, kurių gyvenimai įrodo, jog per anksti gimę kūdikiai yra kovotojai nuo pirmosios savo gyvenimo akimirkos.

Parodos atidarymo šventėje dainuos Vaikų ir jaunimo choras „Vyturėlis“, vadovaujamas Bronislava Barauskiene, ypatingai emocionaliu pasirodymu džiugins jaunimo studija „Nauja karta“.

„Gimę su genijaus žyme“ parodoje marijampoliečiams bus pristatyta ne tik parodos idėja, bet ir problemos, su kuriomis susiduria neišnešioti kūdikiai ir jų tėvai. Taip pat esamiems ir būsimiems tėvams bus suteikiama informacija, kaip nepasimesti tokioje situacijoje bei žvelgti į ją pozityviai.

J. Karkauskienės nuotraukose atgimsta anksčiau laiko gimusios istorinės asmenybės, kurių gyvenimai kaip tik ir įrodo, jog per anksti gimę kūdikiai yra kovotojai nuo pirmosios savo gyvenimo akimirkos. Marijampolės kultūros centre iki spalio 6 dienos veiksiančioje parodoje jau ūgtelėję ankstukai įkūnija tokias istorines asmenybes kaip Vinstonas Čerčilis, Albertas Einšteinas, Izaokas Niutonas, Napoleonas Bonapartas, Ana Pavlova, Pablo Pikaso, Markas Tvenas, Styvas Vonderis.

„Pastebima, jog anksčiau laiko gimę žmonės pasižymi ypatingu mąstymo mechanizmu, todėl tarp jų daug įžymių menininkų, politikų, filosofų. Neišnešiotukas laiką dažnai aplenkia ne tik gimdamas, bet ir mąstydamas, pastebėdamas tai, ko kiti nepastebi,“ – sako asociacijos „Neišnešiotukas“ vadovė Asta Radzevičienė.

Neišnešiotumas – ne liga. Tačiau ankstukams reikia daug daugiau pastangų, kad jie užaugtų ir pasivytų bendraamžius. Asociacijos inicijuotas paramos projektas „Ankstukai“ geradarių dėka rūpinasi mažiausiais kovotojais Lietuvos ligoninėse. Didžiausia ir skaudžiausia problema yra šių vaikučių tolimesnis sekimas jiems grįžus namo.

Paroda „Gimę su genijaus žyme“ skirta visuomenės švietimui Lietuvos regionuose. Paroda jau aplankė Klaipėdą, Palangą, Ukmergę, Anykščius, Panevėžį, Šiaulius, atvyksta į Marijampolę ir Kauną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE