Pagrindinis > Kitos temos > Alergija gali kamuoti ir žiemą: ką verta apie tai žinoti?

Alergija gali kamuoti ir žiemą: ką verta apie tai žinoti?

Po didelio žiedadulkių kiekio vasarą žiema alergiškiems žmonėms gali sukelti palengvėjimą. Tačiau svarbu žinoti, kad alergenai neišnyksta net ir nukritus temperatūrai. Todėl vis dar gali pasireikšti alergijos simptomai. Dėl žiemos sezonui būdingų šaltesnių ir atšiauresnių orų, daugiau laiko praleidžiame patalpose, todėl padidėja jose esančių alergenų poveikis. Taigi esame pasiruošę papasakoti apie tai, kokios yra dažniausios žiemą pasireiškiančios alergijos priežastys, su kokiais simptomais galite susidurti ir kaip juos įveikti.

Kada prasideda žiemos alergijos sezonas?

Šis sezonas prasideda atvėsus orams ir žmonėms pradėjus daugiau laiko praleisti namuose. Dažnai žiemos alergija pasireiškia maždaug lapkričio mėnesį, kai ruduo vis labiau užleidžia vietą žiemai. Dėl vis labiau vėstančio oro daugelis žmonių dažniau būna patalpose, kurios yra šildomos, todėl dažniau susiduria su dulkėmis. Taip pat turintys augintinių daugiau laiko su jais praleidžia namuose.

Žiemos alergijos simptomus taip pat gali sukelti patalpose esantis pelėsis. Tikimybė, kad šaltuoju sezonu pasireikš sezoninė alergija, paprastai yra nedidelė. Tačiau medžių žiedadulkės gali sukelti alergijos simptomus nuo pat ankstyvo pavasario ar net žiemos pabaigoje.

Kas sukelia alergiją žiemos metu?

Alergiją žiemos metu gali sukelti įvairūs alergenai: nuo naminių gyvūnų pleiskanų iki dulkių erkučių. Naminių gyvūnų pleiskanos ir odos ląstelių baltymai gali sukelti alerginę reakciją bet kuriuo metų laiku – ypač žiemą, kuomet daugiau laiko praleidžiama patalpose.

Kita dažna žiemos alergijos patalpose ir lauke priežastis yra pelėsis. Sklandydamos ore, jo sporos gali dirginti akis ir gerklę. Dulkių erkutes namuose galima rasti bene visur: ant sofos, lovos ir kilimų. Jos ypač mėgsta šiltą ir drėgną aplinką, todėl šildomose patalpose tai išties dažna problema.

Kokius simptomus sukelia žiemos alergija?

Žiemos alergija gali sukelti tokius simptomus kaip čiaudulys, kosulys, sloga ir užgulta nosis, akių niežėjimas, gerklės skausmas. Kartais jie gali priminti peršalimą. Tačiau nuo alergijos šis susirgimas skiriasi tuo, kad paprastai trunka ne ilgiau kaip 10 dienų, o žiemos alergijos simptomai gali tęsti savaites ar mėnesius. Visgi, jei nesate tikri, ar tai tikrai alergijos simptomai, įsitikinti padės patyrę alergologai Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje ir kituose miestuose.

Kaip įveikti žiemos alergijos simptomus?

Jeigu žiemos metu jums pasireiškia alergija, dienos metu lovą užklokite lovatiese, kad į patalynę nepatektų dulkių erkučių. Taip pat reguliariai skalbkite drabužius, patalynę ir visus nuimamus užvalkalus karštame vandenyje, kad sumažintumėte pleiskanų ir dulkių erkučių kaupimąsi. Jeigu jūsų namuose yra daug drėgmės, naudokite oro sausintuvą. Idealus drėgmės lygis patalpose yra 30–50 proc.

Siekdami išvengti alergijos simptomų, reguliariai siurbkite namus. Patariama naudoti dulkių siurblį su HEPA filtru, kad nuo paviršių būtų pašalinta kuo daugiau alergenų. Patikrinkite, ar namuose nėra pelėsio – aptikus pelėsį, reikėtų imtis atitinkamų priemonių jam pašalinti. Užsandarinkite durų, langų ar sienų plyšius ir angas, pro kurias gali patekti lauko oras.

Apribokite laiką, kurį augintiniai praleidžia patalpose. Jeigu šie negali būti lauke, neleiskite jų ten, kur praleidžiate daugiausiai laiko, pavyzdžiui, į miegamąjį. Taip pat dažnai maudykite ir šukuokite savo augintinus.

Alergiją žiemos metu gali sukelti tiek patalpų, tiek lauko alergenai. Jos simptomų gydymo būdai yra tokie patys kaip ir sezoninės alergijos. Šiuo klausimu reikėtų konsultuotis su alergologu. Na, o tam, kad poreikis vartoti vaistus būtų kuo mažesnis, svarbu stengtis kuo labiau vengti nemalonius simptomus sukeliančių alergenų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE