Pagrindinis > Naujienos > Alpago savivaldybės (Italija) delegacijos viešnagė Kalvarijoje: bendradarbiavimas tarp savivaldybių ir įspūdingi choro „Monte Dolada“ atliekami kūriniai

Alpago savivaldybės (Italija) delegacijos viešnagė Kalvarijoje: bendradarbiavimas tarp savivaldybių ir įspūdingi choro „Monte Dolada“ atliekami kūriniai

 

Šventės „Šypsausi savo kraštui“ metu Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis priėmė garbingus svečius iš Alpago savivaldybės, Italijos. Atvyko Alpago savivaldybės meras Umbero Soccal, užsienyje gyvenančių beluniečių asociacijos prezidentas Oskar De Bona, choras „Monte Dolada“, choro dirigentas Alessio Lavina, choro prezidentas Alessendro Fullin ir kiti garbūs svečiai.

Šeštadienį Kalvarijos savivaldybės administracijos posėdžių salėje vyko susitikimas su minėta delegacija, Italijos ambasadoriumi Lietuvoje Stefano Talianide Marchio ir profesoriumi Guido Michelini. Susitikimo pradžioje buvo giedami Italijos, Lietuvos ir Europos Sąjungos himnai. Muzikinius kūrinius atliko choras „Monte Dolada“ (vad. Alessio Lavina) ir asociacijos „Skambėjimas“ choras „Sonantem“ (vad. Ausma Sakalauskaitė). Kiek anksčiau buvo aptariamos tolimesnės bendradarbiavimo tarp savivaldybių galimybės.

Šventės atidarymo metu Kalvarijos Karališkajame parke kalvarijiečius ir svečius atliekamomis dainomis sveikino choras iš Alpago savivaldybės, o meras Umberto Soccal džiaugėsi svetingu priėmimu ir džiaugsmingai nusiteikusiais žmonėmis. Dalyvaudami krašto šventės renginiuose ir veiklose svečiai iš arčiau susipažino ne tik su Kalvarijos, bet ir Lietuvos kultūra ir tradicijomis.

Kalvarijos Švč. Mergelės  Marijos vardo bažnyčioje po iškilmingų mišių choras „Monte Dolada“ surengė savo koncertą, kurio repertuarą sudarė liaudiškų tradicijų dainos, atliekamos Italijoje, ypač – Dolomitų kalnuose. Daugiau nei dešimt kūrinių atlikę svečiai buvo sutikti šiltai ir emocingai. Ypatingai klausytojus paveikė kartu su choru „Sonantem“ atlikta Lietuvos tautiška giesmė – ji nepaliko abejingų.

Savivaldybės informacija ir nuotrauka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE