Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Apie išdykėlę logiką

Apie išdykėlę logiką

 

Kelių eismo taisykles pažeidę asmenys, norėdami išvengti atsakomybės, kartais praranda loginį mąstymą, kas paprasčiau: susimokėti baudą ar būti patrauktam baudžiamojon atsakomybėn už kyšio siūlymą (davimą) policijos pareigūnams. O būna ir taip, kad išdykėlė logika neblaiviam piliečiui tyčia pasufleruoja,  jog reikia „dėti į kojas“. Tačiau minimo reido metu paaiškėjo, kad bėglio fizinis pasirengimas  – ne kažką…

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (apskr. VPK) Vilkaviškio r. PK Viešosios policijos skyriaus Patrulių būrio ir Kelių policijos grupės pareigūnai 2015-04-15 nuo 06.00 iki 14.00 val. vykdė netikėtą reidą Vilkaviškio miesto ir rajono teritorijoje, kur tikrino visų transporto priemonių vairuotojų blaivumą. Reido metu buvo patikrintos 128 transporto priemonės ir nustatyti 3 kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimai.

Apie 07.55 val. Vilkaviškio m. K. Donelaičio g. buvo sustabdytas mopedas, kurio vairuotojas neturėjo teisės vairuoti, kadangi ši teisė iš jo buvo atimta, taip pat mopedas nebuvo apdraustas ir be techninės apžiūros. Už šį pažeidimą piliečiui buvo surašytas Administracinio teisės pažeidimo protokolas ir gresia piniginė bauda nuo 434 € iki 724 €.

Apie 09.25 val. kelyje Kalvarija – Gražiškiai – Vištytis 9-ajame km. buvo sustabdytas automobilio vairuotojas, nuo kurio sklido alkoholio kvapas. Piliečiui buvo pasiūlyta alkotesteriu pasitikrinti blaivumą – nustatytas lengvas girtumas  (0,63 prom. alkoholio). Nors už šį pažeidimą vairuotojui grėsė bauda nuo 289 € iki 434 € bei teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vienerių metų iki vienerių metų šešių mėnesių, vairuotojas nepabūgo ir pareigūnams  tarp automobilio sėdynių padėjo 390 €, bandydamas juos papirkti ir tikėdamasis, kad nebus surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Pažeidėjo nusivylimui, už tai jis užsidirbo dar ir baudžiamąją atsakomybę.

Apie 12.20 val. pareigūnams patruliuojant Karklinių k., atvažiuojantis automobilis, jo vairuotojui pamačius pareigūnus, staigiai suko į kiemą ir vairuotojas, iššokęs iš automobilio, pasileido bėgti laukais. Pareigūnams bėgantį asmenį pėsčiomis teko vytis apie kilometrą. Bėglio nesustabdė net tekantis upelis – jis, matyt, vylėsi, kad pareigūnams ši kliūtis bus neįveikiama.

Tačiau, bėglio nusivylimui, pareigūnas nepabūgo sušlapti ir, perbridęs upelį, bėglį pagavo. Paaiškėjo, kad vairuotojas neturi teisės vairuoti, kadangi jau buvo įkliuvęs neblaivus prie vairo. Negana to, bėgliui  ir šį kartą nustatytas girtumas (1.69 prom. alkoholio), o automobilis neapdraustas ir jam neatlikta techninė apžiūra. Už šiuos pažeidimus piliečiui buvo surašytas Administracinio teisės pažeidimo protokolas. Teismas už tai jam gali skirti piniginę baudą nuo 1158 € iki 1592 € su transporto priemonės konfiskavimu arba administracinį areštą.

Primename, kad netikėti reidai bus organizuojami nuolat, keičiant patruliavimo vietas ir laiką, kad pažeidėjai negalėtų išvengti atsakomybės už Kelių eismo taisyklių pažeidimus, o ypač už vairavimą išgėrus.

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite