Pagrindinis > Regione > Jaunimas > INFORMATUKAS 2015

INFORMATUKAS 2015

 

Jau penktą kartą Marijampolės kolegijoje šurmuliavo tradiciniu tapęs renginys „Informatukas 2015“, kurį organizavo Marijampolės kolegijos IT centras, informacinių sistemų technologijų studijų programos lektorės D. Kalvaitienė ir V. Riškevičienė, Verslo ir technologijų fakulteto dekanas V. Beržanskis bei firmos „Komota“ savininkas A. Padvelskis.

Ketvirtadienio popietę kolegijos iškilmių salėje viešėjo gausus būrys svečių, partnerių, moksleivių ir studentų. Pirmiausiai visus susirinkusius pasveikino I. Sviliuvienė (direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai), kuri džiaugėsi matydama tiek jaunų ir naujovėmis besidominčių žmonių. Linkėdama popietę praleisti turiningai ir įdomiai, ji žodį perdavė vienam iš renginio organizatorių A. Padvelskiui. Jis akcentavo tęstinumo svarbą ir tai, kad renginys organizuojamas jau penktus metus iš eilės ir yra tapęs fenomenaliu. MKSA (Marijampolės kolegijos studentų atstovybė) prezidentė Š. Luckaitė sakė: „Smagu, jog jaunoji karta domisi inovacijomis, kuria ir nebijo klysti, nes tik klaidos atveda prie tam tikrų gerų sprendimų ir pasirinkimų“.

Renginio svečiai buvo kviečiami skaityti pranešimus ir pristatyti savo produktus ar veiklos kryptis. Taip pat renginio metu buvo galima apžiūrėti IT įrangos ekspoziciją bei tam tikrų įrenginių pagalba pasitikrinti savo sveikatą. Kiek vėliau, po įdomių ir naudingų pranešimų, suinteresuotiems, vyresniems dalyviams buvo vedamas seminaras tema: „Interaktyvios ugdymo aplinkos kūrimas pamokoje, pradinių įgūdžių įgijimas dirbant su ActivInspire programa“. Tuo metu užsiregistravusios moksleivių komandos (Marijampolės Ryto pagrindinės mokyklos, Marijampolės P. Armino pagrindinės mokyklos, Vilkaviškio raj. Bartninkų Jono Basanavičiaus mokyklos-daugiafunkcinio centro, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos ir studentai iš Marijampolės kolegijos) dalyvavo konkurse, kurio eigą vertino ir prižiūrėjo kruopščiai atrinkta komisija. Pirmoji užduotis, kuri buvo skirta komandoms: prisistatymas ir namų darbo demonstravimas. Jaunuoliai iš nereikalingų kompiuterio dalių turėjo sukonstruoti kokį nors daiktą ir pademonstruoti, kuo jis ypatingas ir kaip jis veikia. Antrąją užduotį komandoms pateikė Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Multicentro atstovai. Tai konstravimo detalės, iš kurių jie turėjo sukonstruoti tam tikrus objektus, kuriuos vertino komisijos nariai. Paskutinioji rungtis – klausimai-atsakymai. Susumavus visų užduočių rezultatus buvo paskelbta, jog pirmoji vieta atiteko Vilkaviškio raj. Bartninkų Jono Basanavičiaus mokyklos-daugiafunkcinio centro komandai, antrąją vietą užėmė Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos komanda, o trečiąja vieta džiaugėsi Marijampolės Ryto pagrindinės mokyklos komanda.

Už dalyvavimą renginyje organizatoriai dėkoja A. Dabkevičiui – technikos mokslų daktarui, A. Žabaliūnui – bioenergetikui, R. Naujokienei – Sveikos gyvensenos konsultantei, biologei, G. Durneikai – Sveikos gyvensenos konsultantui, M. Nemickui – EPSON Verslo plėtros vadovui Baltijos šalyse, S. Liaučiui – Švietimo plėtros vadovui Baltijos šalyse (AVAD Baltic), A. Buivydui – LENOVO Baltijos regionų pardavimų direktoriui bei Marijampolės Petro Kriaučiūno viešajai bibliotekai – Multicentrui.

Aistė LENKAUSKAITĖ,

Marijampolės kolegijos Viešosios komunikacijos skyriaus vedėja

A. Gudelevičiaus ir D. Kalvaitienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite