Pagrindinis > Naujienos > Darbą mokytojai derina su aktyviu poilsiu ir pažinimu

Darbą mokytojai derina su aktyviu poilsiu ir pažinimu

 

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos pedagogų kolektyvas mokslo metams pasibaigus vis dar jausdamas nepaliaujamą norą tobulėti, sužinoti ką nors naujo, darbą ir pažinimą derino su aktyviu poilsiu, surengdami  edukacinę išvyką į Plokščius ir Gelgaudiškio dvarą bei žygį baidarėmis Šešupės upe.

Kelionė prasidėjo trumpu sustojimu Plokščiuose. Ten mokytojai susipažino su  unikaliomis šio miestelio vietomis. Gelgaudiškio dvare visų laukė teatralizuota ekskursija po restauruojamus dvaro rūmus, kuriuos  ant Nemuno šlaito XIX amžiuje pastatė Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis. Miestelio teatralų kolektyvas pristatė Gelgaudiškio dvaro ir parko istoriją, žymias vietas ir legendas. Ant dvaro laiptų visus sutiko ponia, kuri papasakojo apie dvarišką gyvenimą. Ekskursiją po parką tęsė dvaro ponas Saulius. Teatralizuotoje kelionėje susitikome su medžiotojais, baudžiauninkais, stebėjome jų gyvenimą. Velnio kalne visų laukė muzikuojantys ponai, buvo surengti šokiai ir vaišės. Parke yra aikštelė, vadinama Žvaigžde. Legenda pasakoja, kad medžiojantys dvarininkai šioje vietoje pietaudavo ir norėdami matyti žvėris įsakę iškirsti takus. XX a. sandūroje parkas buvo pertvarkytas, jo gamtovaizdis išplėtotas bei praturtintas retaisiais augalais: sidabriniais klevaispaprastaisiais ir pilkaisiais kaštonaisjuodosiomis ir Veimuto pušimisbaltažiedėmis robinijomisamerikinėmis liepomis. Gelgaudiškio parkas pagal kompleksinę vertę yra vertingiausias Suvalkijos regione. Daug įvairių legendų ir pasakojimų gaubia šią vietovę. Susipažinome su gamtos ir kultūros vertybėmis, legendomis, mėginome suprasti „žemės kalbos žodžius“.

Mėgstantys  aktyvų poilsį pedagogai turėjo galimybę išbandyti save žygyje baidarėmis Šešupės upe nuplaukdami 27 kilometrus. Seklios brastos, dideli akmenys, staigūs posūkiai, upės susiaurėjimai, skaidrus vanduo, upės gylis leido patirti nepakartojamus nuotykius.

Žygio dalyvius, įveikusius Šešupės atkarpą nuo Buktos kaimo iki Marijampolės, krante džiaugsmingai sutiko kolegos, o mokyklos direktorė Asta Ivoškaitė jiems įteikė sertifikatus, liudijančius, kad ir šis iššūkis įveiktas.

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos pedagogai su geromis emocijomis palydėjo praėjusius mokslo metus ir su tokiu pat pasiryžimu nusprendė siekti aukščiausių tikslų ir kitais metais.

Laima VAIČIŪNIENĖ

Autorės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE