Pagrindinis > Naujienos > Garbūs apdovanojimai – trims marijampoliečiams

Garbūs apdovanojimai – trims marijampoliečiams

Minint Valstybės atkūrimo dieną šalyje apdovanoti žmonės, kurie savo darbais ir poelgiais, kūrybiškumu ir pagarba žmogui atskleidė pilietiškumo esmę, meilę Tėvynei, norą kurti jos ateitį ir garsinti savo šalį. Labai džiugu, kad tarp apdovanotųjų ir trys marijampoliečiai.

⚜️Marijampoliečiui architektui Gintautui Vieversiui už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus skirta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

🔸Daugiau nei per 30 kūrybos metų architektas G. Vieversys vienas ar kartu su bendraautoriais pelnė daugybę profesinių apdovanojimų. Architekto darbų kraityje – Marijampolės Poezijos parkas, centrinės miesto dalies rekonstrukcija, Rygiškių Jono gimnazijos parkas, daugiabučių namų kvartalas, banko „Swedbank“ pastatas. G. Vieversys yra realizavęs daugybę projektų ne tik Marijampolėje, bet ir visoje Lietuvoje, laimėjęs I, II ir III vietas architektūros konkursuose už geriausius rekreacinės ir visuomeninės paskirties pastatų projektus, pabrėžiančius vietos tapatumą bei kuriančius kultūrinę reikšmę ir socialinę vertę.

🔸 Gintautas Vieversys yra Marijampolės savivaldybės tarybos narys. Marijampolėje jau ketvirtį amžiaus veikia G. Vieversio įkurta studija „LG projektai“

⚜️Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda Žūvančių gelbėjimo kryžiumi apdovanojo marijampolietį Mindaugą Ramanauską, VšĮ Marijampolės ligoninės Anestezijos ir intensyviosios terapijos COVID-19 skyriaus slaugytoją.

🔸Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi M. Ramanauskas apdovanotas už svarų indėlį užtikrinant COVID-19 (koronaviruso infekcijos) reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus (RITS) funkcionavimą.

🔸Prezidentas už pasiaukojimą, tvirtą pareigos jausmą ir išskirtinę drąsą, pademonstruotą itin sudėtingomis COVID-19 aplinkybėmis gelbstint gyvybes, įteikė Žūvančių gelbėjimo kryžius trisdešimt trims Lietuvos medicinos darbuotojams, daugumai jų – po mirties.

⚜️Marijampoliečiui Lukui Butkui, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kompozicijos bakalauro studijų antro kurso studentui, skirta prestižinė M. K. Čiurlionio stipendija.

🔸Lukui stipendiją komisija vienbalsiai skyrė už originalų sinkretinio koncerto fortepijonui „Auto-da-fé“, pagal jo paties rašomą eilėraščių ciklą, sukūrimą.

🔸Lukas yra baigęs Marijampolės Šv. Cecilijos gimnaziją. Jis yra ne tik kompozitorius, bet ir koncertuojantis pianistas, aranžuotojas, ansamblio „Artisans“ narys.

🔸Jaunasis muzikas yra daugelio konkursų laureatas ir nugalėtojas: konkurse „Vox Juventutis 2020“ laimėjo I premiją už kūrinį „They all return“ („Jie sugrįžta“), 2019 m. – I vietą konkurse „Mano nata“, 2015 m. – Grand Prix konkurse „Jaunieji fortepijono lyderiai“ bei pelnęs kitų konkursų apdovanojimus. Lukas taip pat rašo prozos kūrinius. 2019 m. išleido pirmąjį romaną „Alisa žino“.

🔸Antrus metus M. K. Čiurlionio draugija skiria paskatą-stipendiją jauniesiems kūrėjams siekiant įvertinti jų pasiekimus ir padrąsinti pradedančius talentingus muzikus imtis ambicingų sumanymų, kad kompozitoriaus M. K. Čiurlionio dvasia atgimtų jaunųjų kūryboje.

⚜️Sveikiname nominantus ir linkime kuo geriausios sėkmės profesinėje ir kūrybinėje veikloje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE