Pagrindinis > Dėmesio! > Į Marijampolę atkeliauja festivalis „Kino pavasaris“. Ką matysime?

Į Marijampolę atkeliauja festivalis „Kino pavasaris“. Ką matysime?

Marijampolės kino teatre „Spindulys“ kovo 22-ąją prasideda festivalis „Kino pavasaris“, kuriame žiūrovų lauks metų atradimai, festivalių favoritai, debiutai, kino kritikų pasirinkimai, susitikimai su lietuviškų filmų kūrėjais. Didžiausias Lietuvos kino renginys – festivalis „Kino pavasaris“ – Marijampolėje lankosi jau antrus metus. Šiais metais festivalį atidarys garsiojo teatro ir kino režisieriaus Kirilo Serebrenikovo filmas „Vasara“ (rus. „Leto“) apie legendinę grupę „Kino“ bei Viktorą Cojų. Iki balandžio 4 dienos vyksiantis kino festivalis žiūrovus kviečia pamatyti naujus, garsiausių kino festivalių įvertintus filmus.

Festivalio programa Marijampolėje:

KOVO 22 D. 15 val. (Mažoji salė)

KOVO 25 D. 17:30 val. (Didžioji salė)

„Gražus sūnus“ (Beautiful Boy) (JAV, biografinė drama, N-16)

 Naujasis Felixo van Groeningeno filmas, paremtas bestseleriu tapusiais tėvo ir sūnaus Davido bei Nico Scheffų memuarais, pasakoja daugelį metų trukusią vienos šeimos istoriją kovojant su priklausomybe. Širdį verianti, bet įkvepianti patirtis atskleidžia pasikartojantį išgyvenimo, atkryčio ir išgijimo ciklą. „Oskarui“ už vaidmenį filme „Vadink mane savo vardu“ nominuotas Timothée Chalamet sugrįžta su dar vienu įspūdingu personažu. Kartu su Steve’u Carellu jie įkūnija įtaigius ir jaudinančius tėvo bei sūnaus santykius. 

KOVO 22, BALANDŽIO 1 D. 17:30 val. (Didžioji salė)

KOVO 25 D. 15 val. (Mažoji salė)

„Vasara“ (Leto) (Rusija, Prancūzija, biografinis, romantinis, muzikinis filmas, N-13)

 Tik ką prasidėjusio 9 dešimtmečio vasarą, kai Leningrado pogrindyje griaudi roko muzika, susitinka trys žmonės. 19-metis, vėliau grupės „Kino“ lyderiu tapsiantis Viktoras Cojus, jo tuometinis stabas Maikas Naumenko („Zoopark“) ir jo gražuolė žmona Natalija Naumenko net neįtaria, kad ši vasara bus lemtinga, o jų draugystė, kaip ir jie patys, taps nemirštančia legenda. Vieno nemėgstamiausių Putino režisierių Kirilo Serebrenikovo istorija apie meilę Kanų kino festivalyje buvo apdovanota už geriausią garso takelį. 

KOVO 22 D. 20 val. (Mažoji salė)

KOVO 26 D. 17:30 val. (Didžioji salė)

„Pasaulis priklauso tau“ (Le monde est à toi) (Prancūzija, kriminalinė komedija, N-16) 

Graikų kilmės prancūzų režisierius Romainas Gavras išgarsėjo muzikiniais klipais atlikėjams M. I. A. ir Jay-Z. Tad ir šioje veiksmo komedijoje popkultūra susipina su gatvės, energingas takelis – su dinamišku scenarijumi. Smulkaus narkotikų prekeivio Fransua patėvis (Vincent’as Casselis) ką tik grįžo iš kalėjimo, mama (Isabelle Adjani) yra Paryžiaus kišenvagių gaujos vadeiva, o širdies draugė – tai pačiai gaujai priklausanti vaikystės meilė. Visų jų laukia dar viena nešvari misija, kurios pasekmių nuspėti neįmanoma. 

KOVO 23, 31 D. 13 val. (Didžioji salė)

„Gordonas ir Padi“ (Gordon och Paddy) (Švedija, animacinis filmas visai šeimai, V. Įgarsinta lietuviškai) 

Susipažinkite – varlius Gordonas. Miško detektyvas, svajojantis apie… pensiją. Bet kas pasirūpins žvėreliais, jei Gordonas išeis užtarnautų atostogų? Vieną dieną senasis detektyvas sutinka drovią pelytę, kuri turi puikią uoslę, bet yra bevardė. Gordonas pavadina ją Padi ir pradeda globoti. Dabar nauji kolegos kartu ima narplioti sudėtingą bylą – kas pavogė Voverėno riešutus? Ar nagus prikišo lapė – didžiausias miško gyventojų siaubas? Ar tikrai ilgauodegė tokia bloga? 

KOVO 23 D. 17:30 val. (Didžioji salė)

KOVO 30 D. 20 val. (Mažoji salė)

BALANDŽIO 1 D. 15 val. (Mažoji salė, įgarsinta lietuviškai)

„Vasaros paukščiai“ (Pájaros de verano) (Danija, Kolumbija, Meksika, drama, N-16) 

Kai 8 dešimt. Ameriką apėmė hipių kultūra, Kolumbijoje suklestėjo marihuanos eksportas, paprastus ūkininkus paversdamas nuožmiais verslininkais. La Gvachiros dykumoje gyvenanti indėnų šeima imasi vadovauti šiam rizikingam verslui ir bemat perpranta galios bei turtų privalumus. Godumas, aistra ir garbės troškimas sukursto karą tarp artimųjų. Šeimos narių gyvybėms ir tūkstantmetėms tradicijoms ima grėsti pavojus. 

KOVO 23 D. 20 val. (Mažoji salė)

KOVO 27 D. 17:30 val. (Didžioji salė)

„Angelas“ (El Ángel) (Ispanija, Argentina, biografinė, kriminalinė drama, N-16) 

Jau vaikystėje Karlitas geisdavo svetimų daiktų, tačiau tikrasis jo ,,pašaukimas“ – būti vagimi pasireiškė pereinant į suaugusiųjų pasaulį. Septyniolikmetis kūdikio veido ir blondiniškų garbanų vaikis, išdidus, kaip kino žvaigždė, kartu su mokyklos draugu leidžiasi į atradimų, meilės ir nusikaltimų kupiną kelionę, kur žmogžudystė tampa kasdienybe. Kai po kelerių metų jis sulaikomas, dėl angeliškos išvaizdos laikraščiai jį praminė Mirties angelu. Taip per naktį, apdovanotas dėmesiu dėl savo grožio, Karlitas tapo žvaigžde. 

KOVO 24, 30 D. 13 val. (Didžioji salė)

„Mano mažoji sesutė Mirai“ (Mirai no Mirai) (Japonija, animacinis filmas visai šeimai, V. Įgarsinta lietuviškai) 

„Oskarui“ ir „Auksiniam gaubliui“ nominuotas animacinis filmas pasakoja apie keturmetį Kun, su tėčiu ir mama gyvenantį dideliame priemiesčio name. Idiliškas vienturčio lepūnėlio gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai namuose atsiranda mažoji sesutė Mirai („ateitis“). Ši akimirksniu pavergia tėvelių širdis. Kun ima pavydėti. Vieną dieną berniukas aptinka vartus į magišką sodą, kuriame gali keliauti laiku bei erdve ir sutikti namiškius skirtingais jų gyvenimo laikotarpiais. 

KOVO 24 D. 17:30 val. (Didžioji salė)

KOVO 29 D. 15 val. (Mažoji salė, įgarsinta lietuviškai)

BALANDŽIO 4 D. 20 val. (Mažoji salė)

„Netikėta meilė“ (El amor menos pensado) (Argentina, romantinė komedija, N-13) 

Šioje sąmojingoje romantinėje komedijoje du garsiausi Lotynų Amerikos aktoriai – nuostabioji Mercedes Morán ir žavusis Ricardo Darínas – vaidina vidutinio amžiaus porą, išgyvenančią egzistencinę krizę. Po 25 metų santuokos Markosas ir Ana ima kelti klausimus apie meilę, aistros prigimtį bei ištikimybę ir priima sprendimą, kuris iš esmės pakeis jų gyvenimą. 

KOVO 24 D. 20 val. (Mažoji salė)

KOVO 27 D. 15 val. (Mažoji salė, įgarsinta lietuviškai)

KOVO 30 D. 17:30 val. (Didžioji salė)

„Vagiliautojai“ (Manbiki kazoku) (Japonija, kriminalinė drama, N-13) 

Japonų kino meistro Hirokazu Kore-edos „Auksinę palmės šakelę“ laimėjusiame filme Osamu ir jo sūnus, grįždami po kasdienės vagystės namo, randa šaltyje sustirusią keturmetę. Nors Osamu žmona iš pradžių nesiryžta priimti dar vieną valgyti prašančią burną į jau ir taip skurdžią šeimą, prievartos ženklai ant mergaitės kūno padeda apsispręsti. Nors šen bei ten vagiliaudami jie sunkiai suduria galą su galu, šeima gyvena laimingiau už daugelį. Kol netikėta paslaptis tampa rimtu išmėginimu jų bendrystei… 

KOVO 25 D. 20 val. (Mažoji salė)

BALANDŽIO 2 D. 17:30 val. (Didžioji salė)

BALANDŽIO 4 D. 15 val. (Mažoji salė, įgarsinta lietuviškai)

Kafarnaumas“ (Capharnaüm) (JAV, Prancūzija, Libanas, drama, N-13) 

Teisėjas klausia 12-mečio Zaino: „Kuo kaltini savo tėvus?“- „Tuo, kad suteikė man gyvybę“, – atsako šis. Vėliau siužetas atkurs visus įvykius, atvedusius prie šios situacijos. Mažasis Zainas, nelyginant Kristus, Kafernaume prieš 2000 metų daręs stebuklus, pasižymi gražiausių pasakų herojams būdinga drąsa ir stiprybe. Filme susipina mitas ir realybė, o režisierės atrastų neprofesionalių aktorių magnetizmas priverčia nelikti abejingiems istorijai, kuri tėra tūkstančių tikrų liudijimų kompiliacija. 

KOVO 26 D. 15 val. (Mažoji salė, įgarsinta lietuviškai)

KOVO 29 D. 17:30 val. (Didžioji salė)

„Magiškos naktys“ (Notti magiche) (Italija, komedija, N-13) 

Tibro upėje randamas garsaus kino prodiuserio lavonas. Pagrindiniais įtariamaisiais tampa trys jauni karjeros siekiantys scenaristai. Vieną naktį policijos nuovadoje jie mintimis grįžta į stiprių emocijų ir ironijos kupiną kelionę po Romą, miestą, kuris išgyvena paskutines šlovingos Italijos kino eros dienas. Vieno populiariausių italų kino režisierių Paolo Virzì naujasis filmas – tai komedijos bei detektyvo elementų turinti odė, skirta Italijos kino industrijai. 

KOVO 26 D. 20 val. (Mažoji salė)

KOVO 31 D. 17:30 val. (Didžioji salė)

„Panikos ataka“ (Atak paniki) (Lenkija, komedija, drama, N-13) 

Šešios paprastų žmonių, atsidūrusių ribinėse situacijose ir patiriančių panikos priepuolį, istorijos. Įvykiai primena linksmuosius kalnelius: vieną naktį moteris susitinka du buvusius vyrus, pora pasirenka blogiausią vietą lėktuve, mergina beveik išsiduoda draugėms, kad yra porno žvaigždė, nuotaka gimdo savo pačios vestuvėse, paauglys pirmą kartą apsirūko žolės, o jaunuolis maldauja mamos, kad ši išsaugotų jo viso gyvenimo darbą. Debiutuojančio režisieriaus satyroje aštrus tarsi skustuvo ašmenys humoras skrodžia šiuolaikinę visuomenę. 

KOVO 27, BALANDŽIO 3 D. 20 val. (Mažoji salė)

„Širdžių dama“ (Dronningen) (Danija, Švedija, drama, N-18) 

Ana yra teisininkė, dirbanti su vaikų ir jaunimo bylomis. Laimingoje santuokoje su Peteriu jie augina dvynes dukras. Tačiau šeimos gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom, kai pas juos atsikrausto nerūpestingas Peterio sūnus iš ankstesnės santuokos. Kol Peteriui sunku atkurti santykį su ilgai nematytu Gustavu, Anai, įpratusiai dirbti su probleminiais jaunuoliais, pavyksta su juo užmegzti ryšį. Kai palengva stiprėjanti draugystė perauga į moters aistrą, ant kortos pastatoma jos karjera ir šeimos gerovė. 

KOVO 28 D. 15 val. (Mažoji salė, įgarsinta lietuviškai)

BALANDŽIO 1 D. 20 val. (Mažoji salė)

„Šefas Flynnas“ (Chef Flynn) (JAV, dokumentika, N-7) 

Virtuvės genijus, jaunasis Jamie Oliveris, gastronomijos justinas bieberis – taip žiniasklaidoje pristatomas ypatingais gabumais pasižymintis virtuvės šefas Flynnas McGarry’is. 10-mečio Flynno kambarys buvo perdarytas į virtuvę. 12-os jis jau ruošė aukštajai maisto kultūrai prilygstančius šedevrus šeimos name įkurtame restoranėlyje. 15-os tapo „The New York Times Magazine“ viršelio veidu. Šiandien – jam dvidešimt ir jis vadovauja vienam sėkmingiausių Niujorko restoranų. Tai nepaprasta ir kartu universali sėkmės istorija. 

KOVO 28 D. 17:30 val. (Didžioji salė)

Vyks susitikimas su filmo režisiere Marija Kavtaradze, aktorėmis Gelmine Glemžaite ir Indre Patkauskaite

„Išgyventi vasarą“ (Summer survivors) (Lietuva, drama, N-13) 

Ambicinga pradedanti psichologė Indrė sutinka į kliniką pajūryje nuvežti du pacientus: bipolinio sutrikimo manijos fazę išgyvenantį Paulių ir savyje užsisklendusią Justę. Kol trijulė kelyje galynėjasi su savo vidiniais demonais, pamažu jie atranda tarpusavio ryšį. Regis, lengva vasariška kelionė virsta pirmuoju žingsniu pasveikimo link. Tai šilta ir jaudinanti istorija, kuri – kaip ir vasara – kupina šviesos, netikėtumų ir vilties, kad viskas yra įmanoma. 

KOVO 28 D. 20 val. (Mažoji salė)

BALANDŽIO 2 D. 15 val. (Mažoji salė, įgarsinta lietuviškai)

„Dvilypiai gyvenimai“ (Doubles vies) (Prancūzija, romantinė komedija, drama, N-13) 

Alenas – savimi pasitikintis, sėkmingas knygų leidyklos direktorius, tačiau kasdien susiduriantis su asmeninio bei profesinio gyvenimo pakilimais ir nuosmukiais. Jo santykiai su žmona, populiaria aktore Serena (J.Binoche), atrodo išsikvėpę, o darbe kyla sunkumų su leidyklos nuolatiniu rašytoju, parašiusiu naują knygą. Maža to, Alenas dega entuziazmu priimti socialinių tinklų ir skaitmeninės eros iššūkius, tačiau jo užmojai sulaukia ne tik kolegų bei draugų palaikymo, bet ir aršios kritikos. 

KOVO 29, BALANDŽIO 2 D. 20 val. (Mažoji salė)

„Matangi / Maya / M.I.A.“ (Matangi / Maya / M.I.A.) (JAV, D.Britanija, Šri Lanka, biografinis, dokumentinis, muzikinis filmas, N-13) 

Dokumentinis filmas apie vieną kontroversiškiausių šio dešimtmečio žvaigždžių M.I.A. – tai jos bičiulio Steve’o Loveridge’o koliažas iš autentinės medžiagos. Filme rekonstruojamas ne tik merginos kelias į popmuzikos viršūnę, bet ir jos politinių pažiūrų ir aktyvumo ištakos. Mathangi „Maya“ Arulpragasam gimė Šri Lankoje, tamilų opozicijos lyderio šeimoje. Kai jai buvo 9-eri, bėgdama nuo pilietinio karo, jos šeima atsidūrė Londone. Čia mergina tapo pasaulinio garso dainininke, o kovodama prieš nelygybę ji jungia pop muzikos, hip hopo ir gatvės kultūros estetiką. 

KOVO 31 D. 20 val. (Mažoji salė)

BALANDŽIO 3 D. 15 val. (Mažoji salė)

„Chaenas – ypač tyro aliejaus kraštas“ (Virgin & Extra: Jaén, The Land Of The Olive Oil) (Ispanija, dokumentika, V) 

Chaene alyvuogių aliejus ne tik esminis maisto ingredientas, bet ir gyvenimo būdas. XXI a. čia įvyko alyvuogių auginimo revoliucija: iš Picual, anksčiau tinkamai neįvertintos, tačiau neabejotinai embleminės krašto alyvuogės, šiandien spaudžiamas bene geriausias pasaulyje ypač tyras alyvuogių aliejus. Filme apie patirtus iššūkius kalba alyvuogių augintojai ir garsūs šefai, kurie revoliuciją mato iš gastronomijos ir vartojimo perspektyvos. Filmas atskleidžia neatrastą vieno Ispanijos regiono grožį. 

BALANDŽIO 3 D. 17:30 val. (Didžioji salė)

„Maja“ (Maya) (Prancūzija, drama, N-13) 

Dėl Artimųjų Rytų pamišęs 30-metis karo žurnalistas Gabrielis, grįžta iš Sirijos, kur buvo laikytas įkaitu, ir vyksta pas savo krikštatėvį į Indiją, kur tikisi pagyti nuo potrauminio streso sutrikimo. Čia jis sutinka krikštatėvio dukrą Mają, su kuria, nepaisant juos skiriančio dešimtmečio, užsimezga jausminga draugystė. Kai Gabrielis ima apsiprasti su Indijos saugumu ir visuomene, palengva grįždamas į normalų gyvenimą, jis prisimena ir savo tikrąjį pašaukimą. 

BALANDŽIO 4 D. 17:30 val. (Didžioji salė)

„Rūgštus miškas“ (Acid Forest) (Lietuva, dokumentika, V) 

Įsivaizduokite apžvalgos aikštelę, į kurią žmonės plūsta pamatyti mirusio miško. Turistus čia stebi ir girdi tūkstančiai juodų paukščių. Vieniems kormoranų nusiaubtas miškas primena atominę katastrofą, kiti negali atsižavėti šio reginio grožiu. „Šis filmas mums yra vienas įspūdingiausių netikėtumų – jis lyg dokumentikos apie gamtą, trilerio, komedijos ir siaubo filmo sintezė“, – sakė vienas iš Lokarno kino festivalio sudarytojų Sergio Fantas.

Bilietai internetu www.spinduliokinas.lt

Bilietų kainos: didžiojoje salėje – 4 Eur, didžiojoje salėje į filmus visai šeimai – 3,50 Eur, mažojoje salėje – 3 Eur.

Daugiau informacijos apie festivalį www.kinopavasaris.lt, informacija telefonu (+370 343) 54787.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE