Pagrindinis > Naujienos > Į vasarą – su dviračiu

Į vasarą – su dviračiu

 

Prasidėjus vasarai, gatvėse ir keliuose padaugėja įvairaus amžiaus dviratininkų, tačiau padaugėja ir eismo įvykių, kuriuose jie nukenčia. „Su dviračiu į vasarą“- renginys, kurį jau antri metai vasaros pradžioje organizuoja Šakių bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė, norėdama atkreipti visuomenės dėmesį į saugaus eismo svarbą, eismo dalyvių važiavimo dviračiais įgūdžius ir kelių eismo taisyklių žinias.

Birželio 12-ąją Šakiuose J. Lingio parke rinkosi įvairaus amžiaus dviračių mėgėjai, kurie varžėsi mažųjų slalomo ir rungčių ruožo rungtyse, kelių eismo taisyklių žinias tikrino spręsdami kryžiažodį saugaus eismo tema ir dalyvavo piešinių konkurse „Aš saugus gatvėje ir kelyje“. 

Mažųjų  (iki 5 metų ) slalomo rungtyje pirmąją vietą užėmė penkiametis Jokūbas, antrąją – bendraamžis Rokas, o trečiąją – trimetė Elytė.

Vyresni nei 6 metų vaikai varžėsi rungčių ruože, paruoštame pagal jaunųjų dviračių vairuotojų varžybų „Saugus ratas“ figūras. 6-10 metų amžiaus grupėje pirmąją vietą laimėjo Tajus Balčiūnas,  antrąją – Justas Žukauskas, trečiąją – Justas Staugaitis.

11–17 metų amžiaus grupėje geriausius dviračio vairavimo įgūdžius parodė ir pirmąją vietą laimėjo Ieva Sakalauskaitė, šiek tiek jai nusileido ir antrąją vietą užėmė Kristijonas Balčius, o trečiąją –  Gabija Aštrauskaitė.

17-os ir vyresnių amžiaus grupėje geriausiai pasirodė Evaldas Jakas, antrasis – Robertas Jakaitis, trečiąją vietą užėmė Gintarė Martinaitienė.

Gražiausią piešinį kreidelėmis nupiešė Gabrielė Bernotavičiūtė, o kryžiažodį apie saugų eismą išsprendė jungtinė komanda: Gytis Bagdanavičius, Ieva Martinaitytė, Skaistė Liepuoniūtė, Gabija Dubauskaitė ir Jokūbas Jakaitis.

Taip pat buvo paruoštos rungtys tėveliams (mamytėms) su mažyliais vežimėliuose ir neįgaliesiems vežimėliuose, tačiau dalyvauti jose niekas neišdrįso. Visi nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais ir prizais, įsteigtais Šakių rajono policijos komisariato, Šakių rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus, Šakių jaunųjų policijos rėmėjų iš projektinės veiklos bei VšĮ „Marijampolės regiono keliai“.

Organizuoti šį renginį bendruomenės pareigūnei padėjo sporto ir laisvalaikio klubo „Vėjas“  nariai, teisėjavę rungčių ruože; Šakiečių bendruomenės atstovai, kurie buvo atsakingi už piešinių konkurso eigą ir saugaus eismo viktoriną; būrys Šakių jaunųjų policijos rėmėjų, dalyvaujančių projekte „Saugus eismas bendruomenėse 2015“, kurie teisėjavo mažųjų slalomo rungtyje, prižiūrėjo tvarką renginio metu; Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės, kurios buvo pasiruošusios suteikti pirmąją medicininę pagalbą.

A. Mockevičiūtė renginio dalyviams palinkėjo saugios vasaros, neaptemdytos nelaimių šešėliais, bei  gero laiko, praleisto važinėjant dviračiais. 

Marijampolės apskr. VPK Šakių r. PK informacija

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Komentaras “Į vasarą – su dviračiu

  1. Kaip gerai, kad yra vykdomos tokios šviečiamosios akcijos vaikams, kaip saugiai elgtis kelyje. Juk vasarą tai jiems yra pagrindinė priemonė ne tik pramogai, bet ir susiekimui, važiuojant vieniems pas kitus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Taip pat skaitykite