Pagrindinis > Dėmesio! > Išsiilgusiems jaukaus paprastumo – festivalis „Marijampolė Music Park“

Išsiilgusiems jaukaus paprastumo – festivalis „Marijampolė Music Park“

Kitoks nei planuotas, tačiau su naujai išsipildžiusiais meniniais užmojais ir išlaikantis temą “Legendos, nepamirštamas skambesys” festivalis “Marijampolė Music Park” rugpjūčio 21-30 dienomis tęsia savo istoriją. Jau septintą kartą nuostabiausiuose Marijampolės miesto Poezijos ir Vytauto Didžiojo parkuose bei jaukiame „Kačių kiemelyje“ skambės klasikinės ir džiazo muzikos festivalio „Marijampolė Music Park“ nemokami koncertai,  džiugindami klausytojus nepamirštamais potyriais ir įspūdžiais, paprastumu ir jaukumu, premjeromis ir originaliais skambesiais.

Legendos

Vasaros pabaigą žyminčiame festivalyje ir šiais metais bus ką išgirsti. Koncertuos legendiniai Lietuvos klasikos ir džiazo meistrai, skambės legendiniai muzikiniai, literatūriniai kūriniai. Rugpjūčio 21 d. festivalio atidarymo koncerte “Vakar ir visados” išgirsime saksofonininko virtuozo, Lietuvos nacionalinės premijos laureato Petro Vyšniausko ir jaunatviškai žaismingo, brandžią kūrybinę istoriją kuriančio šv.Kristoforo kamerinio orkestro ir dirigento Modesto Barkausko muzikinį tandemą. Rugpjūčio 22 d. festivalyje – lietuviško džiazo korifėjai, kuriems džiazas yra šventas – tai jų gyvenimas ir aistra, tai jų darbas ir malonumas – Neda Malūnavičiūtė, Vytautas Labutis ir Richardas Banys ir jų neišsemiamas džiazo imrovizacijų lobynas „Jazz in Spiritus“ tema.

Premjeros

Meno gurmanus neabejotinai sudomins dvi skirtingų  žanrų, tačiau ypatingos festivalio premjeros. Rugpjūčio 28 d. muzikos ir žodžio projektas „Laiko malūnai“ su legendine Lietuvos aktore Vaiva Mainelyte, legendine K.Borutos apysaka „Baltaragio malūnas“ ir legendinėmis lietuviškos estrados bei dainuojamosios poezijos dainomis. „Kai iki paskutinio festivalio programos sudarymo taško liko vos kelios minutės ir aktorius Gediminas Girdvainis dar džiugino mus savo buvimu žemėje, gimė šio ypatingo projekto idėja. Ir visgi laiko malūnų nesustabdysi, jie mals, primins, suksis, kartosis, skraidins mūsų laiką, mūsų gyvenimą, mūsų svajones“, – sako festivalio meno vadovė, pianistė Eglė Kasteckaitė. Žodį ir muziką į „Laiko malūnų“ ratą „pins“ išradingoji režisierė Eglė Storpirštienė, tekstus skaitys nuostabioji aktorė V.Mainelytė, savo aksominiu vokalu džiugins Vilniaus tango teatro dainininkė Egidija Mačiulytė, fortepijonu skambins festivalio meno vadovė E.Kasteckaitė.
Rugpjūčio 29 d. „Electric Madam“ – tai dar viena ypatinga festivalio premjera. Įsivaizduokite nuostabiai melodingas G.Puccini operų „Bohema“, „Turandot“, „Gianni Schicchi“, „Madam Butterfly“ arijas, kurios skambės visiškai kitaip nei operos teatre ar įprastose koncertų salėse.  Festivalio „Marijampolė Music Park“ sumanymu ir užsakymu vienas talentingiausių Lietuvos elektroninės muzikos kūrėjų ir atlikėjų Leonas Somovas kartu su charizmatiškąją operos soliste Viktorija Miškūnaitė susijungs į operos meno ir elektroninės muzikos duetą. G.Puccini arijų melodijos sklandys elektroninės muzikos erdvės ir harmonijos sąskambiuose, o kompozicijų atlikimas praskleis naujas ir šiuolaikškas muzikos ribas. Itin svarbi šio projekto detalė – vaizdo projekcijos. Jas kuria jaunasis menininkas, Vilniaus dailės akademijos magistrantas Pijus Čeikauskas. „Electric Madam“ – tai simboliška Moters figūra buvusiame operų kūrėjų romantiškajame pasaulyje, šiuolaikiniame ir virtualiame šiandienos kūrėjų gyvenime.

„Sukursime nepamirštamą programą kartu su viena geriausių operos solisčių Viktorija Miškūnaite. Atliksiu savas interpretacijas klasikiniams kūriniams, perteiksiu gerai žinomas arijas dar negirdėtu skambesiu. Taip pat atliksiu keletą ir savo išleistų, tačiau paruoštų būtent šiam festivaliui kūrinių. Elektroniniai garsai įgaus naują, klasikinės muzikos formą. Bus graži programa, kurią gera  klausytis“,  – sako Leonas Somovas.

Muzika širdžiai ir vasaros pabaigai

Rugpjūčio 30 d. festivalio pabaigos koncertas. Dar vienas puikus ir laukiamas, specialiai festivaliui kurtas ir sumanytas projektas – „Legendinės meilės dainos“ su būtent šiai muzikinei programai suburta ypatingai charizamtiškų muzikantų kompanija: gitaristas ir dainininkas Chris Ruebens (Belgija, Lietuva), akordeonininkas Nerijus Bakula, smuikininkas Tadas Dešukas, kontrabosininkas Denis Murašov ir Andrius Kairys, mušamieji.

„Tęsiame gražias klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalio „Marijampolė Music Park“ tradicijas, šis muzikinis renginys džiugina nuostabiais koncertais ir yra neatskiriama Marijampolės kultūros dalis. Kviečiame marijampoliečius bei visos Lietuvos muzikos gurmanus atvykti ir pasimėgauti išskirtiniais koncertais Marijampolės miesto parkuose, kurie virsta skambančiomis muzikos erdvėmis po atviru dangumi“, – sako Marijampolės mero pavaduotojas Artūras Visockis.

Visi festivalio koncertai nemokami.

Daugiau informacijos apie klasikinės ir džiazo muzikos vasaros festivalį

“Marijampolė Music Park”:

https://www.facebook.com/solartis.lt/

http://www.solartis.lt/festivalis/2020-metu-festivalis/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE