Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Kad kursantai nebūtų vadinami viščiukais – ir Marijampolės vyriausiojo policininko nuopelnas!

Kad kursantai nebūtų vadinami viščiukais – ir Marijampolės vyriausiojo policininko nuopelnas!

 

Šią savaitę Lietuvos policijos mokykloje (toliau – LPM) vyksta atranka, po kurios paaiškės, kiek jaunuolių šįmet sieks policijos pareigūno profesijos. Būsimieji kursantai dar nežino, kad nuo rugsėjo 1-osios jų vilkima uniforma bus kiek kitokia – tarnybinį kursantų drabužį papildys naujo pavyzdžio antpečiai.

Ne vienerius metus kursantų skiriamasis ženklas buvo ant uniformos dėvimi ryškiai geltoni antpečiai, kurių jie ir patys nelabai mėgo.

„Dažnai girdėdavome kursantų nusiskundimus, sulaukėme daug kritikos dėl geltonų antpečių. Netgi girdėjome, kad kursantus dėl jų vadina viščiukais“, – pasakojo LPM viršininkas Algirdas Kaminskas.

Mokyklos vadovas prisiminė, kad dėl šių kalbų gimė mintis pakeisti antpečius. A. Kaminskas pernai kreipėsi į Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininką Skirmantą Andriušį, kuris domisi policijos istorija.

Buvo rastos Lietuvos prieškario laikų policijos kursantų nuotraukos, kuriose matosi, kad tuomet būsimi pareigūnai dėvėjo tamsiai žalios spalvos antpečius, ant kurių buvo išsiuvinėtos dvi raidės PM (Policijos mokykla).

„Antpečių modelis mums patiko, todėl buvo nupiešti nauji eskizai, kuriuose tamsiai žaliame fone sidabriniu siūlu yra išsiuvinėtos raidės LPM“, – aiškino A. Kaminskas.

Naujo pavyzdžio antpečius tuomet palaimino ir tuometinis policijos generalinis komisaras, tad beliko sutvarkyti visus formalumus. 2015 m. pavasarį buvo pasirašytas Vyriausybės nutarimas, kuriame patvirtinti naujo pavyzdžio antpečiai.

„Labai norėjome, kad naujuosius antpečius jau dėvėtų pirmoji Mastaičių kursantų laida, deja, nespėjome, bet jau nuo rugsėjo 1-osios mokslus LPM pradėsiantys kursantai dėvės uniformas su naujais, žaliais antpečiais. Šie antpečiai bus lyg įžanga į tikruosius policijos pareigūnų uniforminius antpečius, kurie taip pat yra tamsiai žali“, – teigė LPM viršininkas.

Vilija ŽUKAITYTĖ,

Tarptautinio bendradarbiavimo ir viešųjų ryšių poskyrio

vyriausioji specialistė

Komentaras “Kad kursantai nebūtų vadinami viščiukais – ir Marijampolės vyriausiojo policininko nuopelnas!

  1. Sako, lazda turi du galus… Pagarba S. Andriušio pomėgiui! Įėjo į policijos istoriją dar plačiau. Bet va, iki šiol dar mažai kas žinojo, kad policijos kursantai viščiukais vadinami, tai dabar pats jų direktorius išnešė žinią! Cha cha!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE