Pagrindinis > Naujienos > Kalvarijos gimnazistė – respublikinio konkurso nugalėtoja

Kalvarijos gimnazistė – respublikinio konkurso nugalėtoja

Balandžio 27 d. Kaune, Juozo Vitkaus inžinerijos batalione, vyko 23-ojo nacionalinio konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas. Kovoti dėl geriausio žinovo vardo susirinko trisdešimt vyresniųjų klasių mokinių ir jų mokytojų iš Palangos, Lazdijų, Utenos, Jonavos, Šalčininkų, Joniškio, Panevėžio, Šiaulių, Mažeikių, Kauno, Kalvarijos, Tauragės, Vievio, Šilalės, Klaipėdos, Alytaus ir kt. gimnazijų. 
Prieš tai jie praėjo atranką savo mokyklose. Antrasis konkurso etapas vyko internetu, kuriame dėl teisės patekti į trečiąjį turą varžėsi beveik 200 mokinių iš daugiau nei 80 mokyklų. Kalvarijos gimnazijai atstovavo IIc klasės mokinė Aivara Šitkauskaitė. Finalas Juozo Vitkaus inžinerijos batalione vyko dviem etapais. Visi dalyviai burtų keliu buvo suskirstyti į grupes. Jų nugalėtojai pateko į finalinį šešetuką. Aivara didele persvara nugalėjo savo grupės narius. Jos atsakymus ir papildymus komisija įvertino 120 balų, o antrąją vietą užėmusio dalyvio – 50 balų. Finale mokinė sužibėjo savo istorinėmis žiniomis ir, surinkusi 108 balus, užtikrintai laimėjo I vietą. Aivara aplenkė Vievio gimnazijos moksleivį Luką Jančiauską, surinkusį 35 balus, (mokytoja Rasa Peleckienė) ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos moksleivį Matą Budreiką, surinkusį 25 balus (mokytoja Audronė Pileckienė). 4–6 vietas užėmusių dalyvių žinios įvertintos po 15–10 balų. Konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai buvo apdovanoti piniginiais prizais, atminimo dovanomis.

Aivaros mokytojas Algimantas Babeckas džiaugiasi savo ugdytinės pasiekimu. Jo mokiniai Neringa Liutkevičiūtė, Erika Vasiliauskaitė, Andrius Baliulis, Ainis Šitkauskas, Žygimantas Nemura, Tautvydas Žvingila, Evaldas Krampas, Justina Galinytė patekdavo į finalą, tačiau vis sėkmė aplenkdavo. Dėl Aivaros dalyvavimo 2016 metų konkurse mokytojui teko gerokai pakovoti. Ji užėmė 8-tą vietą ir pateko į finalinį trisdešimtuką, bet komisijai užkliuvo jos amžius – per 21-erius metus, kiek vyko iki to laiko konkursai, ji buvo jauniausia, dar tik aštuntokė. Vis tik Aivara finalinėse kovose dalyvavo!

„Visiems dalykams skiriu vienodai dėmesio. Šiais mokslo metais dalyvavau biologijos, chemijos, technologijų, lietuvių, rusų Kalvarijos savivaldybės olimpiadose ir visose nugalėjau arba užėmiau prizines vietas“,– sako Aivara, kurios visų dėstomų dalykų įvertinimai patys aukščiausi. Įvertinusi visus Aivaros pasiekimus gimnazijos bendruomenė 2016-2017 mokslo metais išrinko ją geriausia mokyklos mokine.

,,O šią pergalę lėmė ketverių metų įdirbis, istorijos mokytojo kiekvieną rudenį rengiama tradicinė Sūduvos ir Dzūkijos gimnazistams viktorina ,,Pažink Lietuvos kariuomenę”, skaitytos knygos ir mokytojo bei brolio, kuris yra dalyvavęs šiame konkurse, patarimai“, – teigia respublikinio konkurso nugalėtoja.

Mantauto Patašiaus nuotrauka.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE