Pagrindinis > Naujienos > „Knygomis tarsi skraidau!“

„Knygomis tarsi skraidau!“

 

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 2A ir 2B klasių mokiniai dalyvavo skaitykloje organizuotame renginių cikle „Knygomis tarsi skraidau“, skatinančiame vaikų skaitymą: tėvai skaito vaikams. Mokiniai su savo šeimomis spalio 20 dieną susirinko į Iškilmių salę, į baigiamąjį šio ciklo renginį, skirtą Mokyklos bendruomenės metams.

Bendrystė – tai retas žodis, bet graži sąvoka, kuri atstoja tarptautinį žodį kultūra. Jis gražiai siejasi su veiksmažodžiu bendrauti. Manome, kad mums pavyko išryškinti bendrystę. Ją suvokėm kaip nusiteikimą čia ir dabar ugdytis, bręsti, gyventi. Mūsų mokykloje ne tik kalbama apie tai, bet ir daroma! Šį kartą – per skaitymą.

Dauguma žinome, kad knygų skaitymas laviną vaizduotę, kalbą, plečia vaiko akiratį ir pasaulėžiūrą, ugdo jį kaip asmenybę. Svarbu yra ne tik skatinti vaiką pamėgti knygas, bet taip pat daug laiko praleisti kartu ir išlaikyti stiprų tarpusavio ryšį, kad vaikai pajustų tėvų dėmesį, meilę, pagarbą jiems ir norą bendrauti.

Dėl tos priežasties mokykloje ir organizuotas renginių ciklas „Knygomis tarsi skraidau“. Mamos, tėčiai, senelės ir seneliai garsiai skaitė savo arba vaiko mėgstamą literatūros kūrinį visai klasei. Balsu buvo skaitoma įvairiomis kalbomis: gimtąja lietuvių, suomių, rusų ir anglų. Taip pat buvo sukurta „Tylioji skaitykla“, „Mainų lentynėlė“. Klasėje – „Karalius savyje“ – kūryba, vaidyba, interpretavimas, fantazija čia pat su tėvais. Sukurti abiejų klasių mokinių perskaitytų knygų „Kalendoriai“ ir filmuotas pasakojimas „Iš savo vaikystės aš ateisiu kaip iš šalies“ apie tai, ką veikia ir ką jaučia mokinys, dalyvaujantis šiame projekte. Padedami mokytojų  vaikai kūrė personalizuotas knygeles, nuotykius ir istorijas, kurios dar bus tęsiamos. Iš nepanaudotų personalizuotos knygos iliustracijų, tekstų bus rengiamos parodos. O sukurtomis audiovizualinėmis knygelėmis sveikinsime pirmokus su pirmuoju jų šimtadieniu mokykloje.

kadangi mūsų mokykla turi lakūno bandytojo  Rimanto Stankevičiaus vardą, todėl neatsitiktinai  šio projekto baigiamojoje dalyje Kajus su tėčiu skaitė ištrauką iš Antuano de Sent- Egziuperi knygos „Mažasis princas“ apie pagrindinio veikėjo kelionę po žemę. Turbūt nėra nė vieno, kuris nebūtų skaitęs šio kūrinio ar negirdėjęs jo  autoriaus, vieno iš aviacijos pirmtakų, lakūno, aristokrato, moralisto, talentingo rašytojo, poeto, išradėjo ir kartu herojaus  Antuano de Sent-Egziuperi vardo. O jeigu ir klydome taip manydami, tai renginio metu visi tikrai išgirdo knygos „Mažasis princas“ minties gilumą – kiekvienas žmogus savyje turi Mažąjį Princą. Todėl mūsų antrokėliai, mažieji princai ir princesės, renginyje skaitė eiles, kartu su mamomis dainavo lietuvių liaudies dainas, skaitė savo kūrybos pasakas. O apie draugiškąjį karalių dainavo berniukų choras. Paskutinis pasirodymas sukėlė daugiausiai žiūrovų emocijų – tėčiai šoko kartu su savo dukrom. Tai buvo toks neįprastas prisilietimas prie knygos. Tėčiai pasekė pasaką, kurios taip dar nesekė niekas.

Mokyklos direktorė Asta Ivoškaitė padėkojo visiems gausiai susirinkusiems, apdovanojo renginių ciklo dalyvius, akcentavo bendravimo ir bendradarbiavimo reikšmę, pasidžiaugė aktyviu šeimų dalyvavimu mokyklos bendruomenės veikloje.

Mūsų mokykla yra ta vieta, kurioje mokiniai nori tobulėti. Šį kartą sukurdami princų ir princesių pasaką ne už jūrų marių, kaip kad sakė Marijampolės TV korespondentas Arūnas, o Marijampolės centre.

Aurelija KOVZONIENĖ

Gražina VENCIENĖ

Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos

Dianos Basanavičienės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE