Pagrindinis > Naujienos > Konferencijoje „Padėti vaikui GALIMA“ dalintasi gerąja praktika

Konferencijoje „Padėti vaikui GALIMA“ dalintasi gerąja praktika

 

Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje vyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Padėti vaikui GALIMA“.

Renginyje dalyvavo gausus būrys įvairių įstaigų ir mokyklų pedagogų, vaiko pagalbos specialistų, psichologų, tėvų bei kitų organizacijų, dirbančių su patiriančiais įvairius sunkumus vaikais, besidominčių šiuolaikinio ugdymo teikiamų paslaugų ypatumais, atsakingų už vaiko gerovę specialistų. Konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja socialinių partnerių patirtimi ir inovatyviais darbo metodais, siekiant sėkmingos vaiko socializacijos visuomenėje.

Sveikindami konferencijos dalyvius Marijampolės savivaldybės atstovai bei „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Kukukas, pasidžiaugė, kad susirinko daug norinčiųjų išgirsti specialistų, atsakingų įstaigų atstovų pasisakymus, pamąstymus bei įrodymais pagrįstas patirtis apie tai, kaip galima padėti patiriančiam įvairius sunkumus vaikui.

Svarbiausi pranešimai pristatyti plenariniame posėdyje. Psichologinės paramos ir konsultavimo centro psichologė ekspertė, psichoterapeutė, lektorė dr. Ieva Šidlauskaitė-Stripeikienė kalbėjo apie tai, kokia reikia suteikti pagalbą elgesio sunkumų turinčiam vaikui. Lietuvos edukologijos universiteto jaunesnioji mokslo darbuotoja, psichologė Giedrė Sujetaitė- Volungevičienė savo pranešime ,,Žaidimo tyrimų laboratorija: kam žaidimas naudingas šiandien?“ analizavo, kaip žaidimas gali padėti vaikui išreikšti savo jausmus. Marijampolės kolegijos Pedagogikos, menų ir socialinio darbo katedros lektorė Kristina Dulinskienė kalbėjo apie tai, kaip taikant inovatyvias socialinės pagalbos metodikas yra stiprinamas šeimų ir jų vaikų pozityvus gyvenimas. Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Laukaitienė   pristatė prevencines priemones sveikatos sutrikimams ir vaikų sveikatos būklei. Savo įžvalgomis pasidalinęs Atviro jaunimo centro vadovas Artūras Visockas pristatė  Marijampolės jaunimo centrą, kuris suteikia galimybes susitikti mažiau galimybių turinčiam jaunimui. Vaikų globos namų ,,Šaltinėlis“ vadovė Evelina Lavrinovičiūtė pasidalino įdomiomis įžvalgomis apie  pažinimo, pagarbos, pasitikėjimo svarbą dirbant su vaikais.

Vėliau darbas vyko atskirose darbo grupėse: aplinkos, užtikrinančios sėkmingą vaiko socializaciją, kūrimas; pagalba vaikui ir šeimai – įrodymais grįsta praktika.

Danguolė MICUTIENĖ

Marijampolės savivaldybės administracijos

Viešųjų ryšių tarnybos vyriausioji specialistė

Ingridos Venclovaitės nuotraukos.

lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE