Pagrindinis > Naujienos > Konkursas ,,Šviesk kaip deimantas‘‘ sužibo jau penktąjį kartą

Konkursas ,,Šviesk kaip deimantas‘‘ sužibo jau penktąjį kartą

 

 Kai 2013 metais Marijampolės ,,Šaltinio‘‘pagrindinėje mokykloje įvyko pirmasis anglų kalbos konkursas „Shine Bright Like A Diamond“, negalvojome, kad jis taps tradicinis ir net respublikinis. Tuomet,   įvykdžius pertvarką, aštuntųjų klasių mokiniai liko „nuskriausti“, nes prieš išeidami į miesto gimnazijas neturėjo galimybės įvertinti savo anglų kalbos įgūdžių, palyginti juos su bendraamžių žiniomis, o gabių „deimančiukų“ tikrai buvo, todėl ir kilo šio konkurso idėja.

Konkurso tikslas – ugdyti gabių mokinių domėjimąsi anglų kalba, tobulinti anglų kalbos žinias, įgūdžius bei lavinti mokinių kūrybiškumą ir saviraišką, skatinti mokytojų motyvaciją rengiant mokinius konkursams. Vienas iš konkurso tikslų buvo paminėti ES įkūrimo dieną – gegužės 9-ąją. Per penkerius konkurso gyvavimo metus minėjome Lietuvos įstojimo į ES 10-ąsias metines, Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai ir šiaip džiaugėmės, kad mes – EUROPA.

Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinei mokyklai pradėjus glaudžiai bendrauti su respublikos šaltinio vardo mokyklomis, buvome nuolat kviečiami dalyvauti įvairiuose ugdomosios veiklos konkursuose. 2016 metais nusprendėme ir mes pasikviesti šaltiniečius išbandyti jėgas Marijampolės savivaldybės aštuntųjų klasių mokinių anglų kalbos konkurse „Shine Bright Like A Diamond“. Konkurse dalyvavo Alytaus, Raseinių, Panevėžio  aštuntųjų klasių moksleiviai, o Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos dalyviais džiaugiamės jau antri metai.

Konkursas vyksta dviem etapais. Vieną dieną mokiniai susirenka „Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje atlikti klausymo, skaitymo ir rašymo užduočių (šiais metais – balandžio 26-ąją), kitą kartą konkurso dalyviai, jų mokytojai vėl renkasi į „Šaltinio“ pagrindinę mokyklą linksmai pabūti draugų būryje, paminėti Europos dieną, pasižiūrėti „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos jaunųjų talentų ir parodyti savuosius bei išsidalinti apdovanojimų. Šiemet sukvietėme dalyvius gegužės 9-ąją.

Esame dėkingi, kad visus penkerius metus konkurso idėją rėmė Marijampolės savivaldybės administracijos švietimo kultūros ir sporto departamento švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas Valdimantas Kvietkauskas, šiemet įteikęs diplomus nugalėtojams ir jų mokytojams. Jubiliejinio 5-ojo anglų kalbos konkurso „Shine Bright Like A Diamond“ nugalėtoja – Adelė Matrosovaitė iš Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos (mokyt. Vaiva Janonienė), 2-ąją vietą laimėjo Marijonų gimnazijos moksleivė Laura Vaitkevičiūtė ( mokyt. Jolanta Rupšienė). 3-ąją vietą iškovojo du dalyviai: Marijonų gimnazijos moksleivis Mykolas Kralikas (mokyt. Daiva  Avižėnienė) ir R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos atstovas Simas Liorančas (mokyt. Odeta Grušelionienė).

Nugalėtojus ir juos ruošusias mokytojas apdovanojo ir renginio svečias – Europos Parlamento nario Broniaus Ropės atstovas Audrius Stankevičius. „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Kukukas pasveikino dalyvius,  padėkojo Marijampolės kolegijos lektorei Romualdai Kasiliauskienei (ji jau ketverius metus rengia konkurso užduotis) ir įteikė padėkas konkurso dalyviams ir jų mokytojams.

Džiaugiamės ir dėkojame už šiuos penkerius bendravimo metus visoms savivaldybės ir respublikos mokykloms dalyvavusioms anglų kalbos konkurse „Shine Bright Like A Diamond“ ir linkime tobulėjimo,  gražių idėjų ir smagios vasaros.

Zita KUBILIENĖ

Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos anglų kalbos mokytoja metodininkė, konkurso iniciatorė

Konkurso dalyviams linki sėkmės direktorius- J. Kukukas. Konkursas pradedamas. Vyksta konkursas. Delegacija iš Tauragės su mokytoja Vaiva Janoniene (trečia iš kairės) ir konkurso nugalėtoja Anele Matrosovaite (antra iš dešinės) apžiūri Z. Kubilienės kabinetą. Konkursantai pasirašo ant jubiliejinės lentos. A. Stankevičius, V.Kvietkauskas, J. Rupšienė, E. Avižėnienė, M.Kralikas, S. Liorančas, O. Grušelionienė ir ,,Šaltinio'' pagrindinės direktorius J. Kukukas. Dainuoja ,,Šaltinio'' pagrindinės mokyklos 8b kl. mokinė Gabrielė Jurkutė. Dainuoja Marijonų gimnazijos choras. Dainuoja R. Stankevičiaus pagrindinės mokyklos solistė. Danielis Sarpalius. Gegužės 9-sios šventę vedė 8a kl. mokinės I. Bujauskaitė ir U.Dubinskaitė. J.Totoraičio progimnazijos merginų grupės puikus šokis. Šoka ,,Šaltinio'' pagrindinės mokyklos 8b kl. merginų šokių grupė 'I wanna dance.' Viktorija Seliviorstova vaidina, groja pianinu ir konkurse užėmė 4-ąją vietą. Tauragės "Šaltinio" progimnazijos dalyviams groja I. Mečkauskaitės vadovaujamas instrumentinis ansamblis. Vsus sužavėjo Šv. Cecilijos dainininkas Danielius Sarpalius, kuriam pianinu grojo Lukas, o violančele- Kasparas. J. Rupšienė, L.Vaitkevičiūtės (II vieta) mokytoja, E.  Avižėnienė, M.Kraliko (III vieta) mokytoja, S. Liorančas (III vieta) ir jo mokytoja O. Grušelionienė. ,,Šaltinio'' pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Kukukas ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rima Baronienė įteikia padėkas konkurso dalyviams ir jų mokytojams. Esame dėkingi Marijampolės kolegijos lektorei Romualdai Kasiliauskienei, kuri ketverius metus rengė konkurso užduotis. Marijampolės švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas Valdimantas Kvietkauskas apdovanoja diplomais mokinius rengusias mokytojas (J. Rupšienė-antrosios vietos laimėtojos mokytoja-Marijonų gimnazija). 8a kl. mokiniai N. Petraitis ir I. Knizikevičius kviečia dalyvius ir svečius vaišėms. Šventinis pyragas su fejerverkais. jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE