Pagrindinis > Kitos temos > Beveik rimtai > „Kultūros vamzdis“ – raktas į miesto prestižą?

„Kultūros vamzdis“ – raktas į miesto prestižą?

 

Dar visai neseniai Marijampolės miestas gavo „Auksinę krivūlę“. Pamenate? Beje, tiems, kas nežinote, noriu pasakyti, kad „Auksinė krivūlė“ yra toks „prestižinis“ apdovanojimas už kultūros puoselėjimą mieste. Susimąsčiau… Apie ką? Apie jo prestižiškumą. Negi nėra dar labiau prestižinio apdovanojimo? Ir žinote ką? Yra! Tik dabar prisiminiau, jog keletą metų atgalios Lietuvoje paplito mada kiekvienais metais vis skirtingus miestus skelbti „kultūros sostinėmis“. Beje, šie miestai nominuojami kaip „vietinės reikšmės kultūros sostinės“. Tačiau pačiame krizės (atsiprašau – sunkmečio) įkarštyje Vilnius tuomet gavo ne tik Lietuvos, bet ir pačios Europos kultūros sostinės titulą. Įsivaizduojate? Čia gi perspjovėme visos Europos sostines: Berlyną, Paryžių, Romą ar tuos pačius Atėnus! Tuo metu buvome pakylėti…

Dar atsimenu, kad tais pačiais metais, o tai, berods, buvo 2009 – ieji, Vilnius pasistatė TIKRĄ „kultūros simbolį“ Neries krantinėje. Taip, tai ta pati vienintelė, nepakartojama ir įspūdinga Vlado Urbonavičiaus skulptūra „Krantinės arka“, liaudyje ir priemiesčiuose žinoma kaip „Vilniaus vamzdis“. Nesigilinsiu į jos meninę ir estetinę vertę, tačiau faktas toks, kad ši skulptūra, kaip prisiminimas Europos kultūros sostinės, stovi ir šiandien.

Tačiau grįžkime namo, į Marijampolę. Nepatikėsite, bet mes, marijampoliečiai, turime savo nuosavą vamzdį. Daugelis pro jį praeiname. Daugelis jo net nepastebime, bet jis nuolatos buvo šalia, kvėpavo mums į nugaras. Keista ir tai, kad šis vamzdis, atsiradęs dar daug metų iki to momento, kada savąjį „įsimontavo“ Vilnius, tačiau taip niekas niekados nėra jo deramai ir tinkamai įvertinęs. Klausimas kyla tik vienas: kodėl Marijampolė už tokį vamzdį nėra dar gavusi metų Lietuvos kultūros sostinės vardo? Esu kuklus, todėl neprašau Europos kultūros sostinės titulo, tačiau Lietuvos… Nesikuklinkime, būkime „biedni“, bet teisingi: mes nusipelnėme būti Lietuvos kultūros sostine!

Šarūnas MARTIŠIUS

Informacijos šaltinis: http://www.marijampolesblogas.net/scaronar363no-blogas/kulturos-vamzdis-miesto-raktas-i-prestiza

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE