Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Lietuvos diplomatai-ekonomistai ir komercijos atašė susipažino su Marijampole

Lietuvos diplomatai-ekonomistai ir komercijos atašė susipažino su Marijampole

Marijampolėje spalio 21 d. vyko ekonomikos srityje dirbančių Lietuvos diplomatų, komercijos atašė, VšĮ „Versli Lietuva“ atstovų susitikimas su Marijampolės regiono verslininkais, valstybių įstaigų atstovais ir vietos savivaldos vadovais. Renginyje dalyvavo daugiau kaip penkios dešimtys diplomatijos ekonomikos atstovų, dirbančių 37 pasaulio šalyse. Susitikimas Marijampolėje, o kitą dieną – ir Šiauliuose, surengtas pasinaudojant galimybe pristatyti regionų ekonominį ir investicinį potencialą. Mat šiomis dienomis sostinėje vyko Užsienio reikalų ministerijos suplanuotas metinis ekonomikos srityje įvairiose pasaulio šalyse reziduojančių diplomatų ir komercijos atašė susitikimas. Susitikę su vietos įmonių verslininkais, savivaldybių vadovais diplomatai aptarė šalies makroekonominio vystymosi tendencijas, eksporto plėtros, investicijų pritraukimo ir turizmo srautų didinimo klausimus, šalies verslo galimybes žengti į naujas rinkas.

Marijampolėje, kur dominuoja žemės ūkio perdirbamoji pramonė, daug dėmesio skirta žemės ūkio politikai ir ekonomikai, aptartos produkcijos eksporto problemos ir jų sprendimo galimybės. Susitikimas su didžiausių Marijampolės regiono įmonių vadovais, verslininkais ir Marijampolės savivaldybės meru Vidmantu Braziu vyko Marijampolės „Mercure“ viešbutyje. Sveikinimo kalboje savivaldybės vadovas V. Brazys pabrėžė Marijampolės laisvosios ekonominės zonos svarbą regiono tolesnei plėtrai, palankią geografinę padėtį, išsaugotą pramonę ir darbščius vietos žmones. „Net seniausią šalies cukraus fabriką pavyko išsaugoti“, – sakė meras V. Brazys.

Čia pat, viešbučio konferencijų salėje, buvo surengta diskusija žemės ūkio produkcijos gamybos ir realizavimo klausimais bei forumas „Verslas ir diplomatija“. Pastarajame buvo nemažai diskutuojama apie tai, kokią pagalbą Lietuvos diplomatai užsienio šalyse galėtų suteikti Lietuvos verslininkams ir į ką turėtų koncentruotis mūsų krašto verslininkai, norėdami realizuoti produkciją svetur. Svečiai turėjo progą apsilankyti trijose Marijampolės įmonėse – UAB „Marijampolės pieno konservai“, UAB „Arvi kalakutai“ ir UAB „Mantinga“. Vėliau vyko verslo kontaktų mugė ir iškilmingas verslo apdovanojimų įteikimas regiono įmonėms, kuriuos įsteigė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Apdovanojimus įteikė Rūmų viceprezidentas, UAB „Mantinga“ generalinis direktorius Kęstutis Svitojus.

Šiemet nutarta apdovanojimais paskatinti jaunus, neseniai savo verslą pradėjusius žmones. Iš kiekvienos Marijampolės regiono savivaldybės buvo pasiūlyta apdovanoti po vieną verslo įmonę. Marijampolės savivaldybėje apdovanojimu pažymėta prieš pusmetį veiklą pradėjusi UAB „Capulus“ (vadovė Neringa Dapkevičienė). Šios įmonės kavinukę „Coffe Hill“ miesto centre jau spėjo pamėgti marijampoliečiai už savitą stilių ir naujas kavos gėrimo tradicijas. Iš Kalvarijos savivaldybės apdovanota UAB „Medgita“, kurios vadovas ir įkūrėjas Tomas Gibas (25 m.). Įmonė įregistruota 2013 m., veiklos sritis – medžio apdirbimas. Kazlų Rūdos savivaldybės – UAB „Itsuma“, kurios vadovas ir įkūrėjas – Domantas Ozerenskis (22 m.). Įmonė įkurta šiais metais, jos profilis – internetinė prekyba akiniais. Vilkaviškio rajono savivaldybės – UAB „Ginerda Logistics“, įsteigta 2011 m. trijų jaunų žmonių: brolių Igno ir Lino Kabacevičių ir Kęstučio Ščiglinsko (direktorius – Ignas Kabacevičius, 27 m.). Įmonės veiklos profilis – logistikos ir transporto paslaugos. Šakių rajono savivaldybėje įvertinta UAB „Graphic Node“ (įkūrėja ir direktorė Živilė Unguvaitytė). Nuo 2011 m. veikianti įmonė – trečioji Lietuvoje, kurianti ir internetu užsienio rinkose (JAV, Australijos, Didžiosios Britanijos) parduodanti dizaino produktus „Apple“ firmos kompiuteriams. Jaunuosius verslininkus pasveikinti atvyko savivaldybių vadovai. Ceremonijoje dalyvavo ir Lietuvos diplomatai, komercijos atašė, Marijampolės regiono stambiųjų verslo įmonių vadovai. Šiuo iškilmingu renginiu buvo paminėta ir tradicinė verslo diena.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE