Pagrindinis > Dėmesio! > Lietuvos ir Lenkijos dailininko Stanislovo Bohušo Sestšencevičiaus darbų paroda

Lietuvos ir Lenkijos dailininko Stanislovo Bohušo Sestšencevičiaus darbų paroda

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejus kviečia į savito XIX–XX a. sandūros Lietuvos ir Lenkijos dailininko Stanislovo Bohušo Sestšencevičiaus darbų parodą, kurią į Marijampolę atveža Suvalkų apskrities muziejus.

Parodoje „Stanislovas Bohušas Sestšencevičius. Medžio raižiniai ir piešiniai spaudoje” išvysite mažiau žinomą dailininko kūrybos dalį, kurioje Stanislovas Bohušas Sestšencevičius atsiskleidė kaip išskirtinai talentingas piešinių autorius. Dauguma menininko darbų yra žanriniai paveikslai ir portretai. Tačiau kur kas didesnio populiarumo sulaukė jo piešiniai ir kūrinių reprodukcijos, išspausdintos spaudoje, daugiausia populiariame žurnale „Tygodnik Ilustrowany“. Vilniaus gatvės, arklių turgūs, kaimo piršlybos, mažiems miesteliams būdingi tipažai, žydai, arkliai – tai dažniausios piešinių spaudoje temos, iliustruojančios straipsnius ar kartojančios dailininko aliejinės tapybos motyvus. Parodoje eksponuojamos spaudos iliustracijos ir reprodukciniai medžio raižiniai, pasirodę Lenkijos spaudoje 1894–1927 m.

Stanislovas Bohušas Sestšencevičius gimė 1869 m. lapkričio 26 d. Nemenčinėje, netoli Vilniaus, Lietuvos bajorų šeimoje. Studijavo Peterburgo dailės akademijoje, vėliau Miunchene (J. Brandto privačioje mokykloje) ir Paryžiuje (Juliano akademijoje). Nuo 1907 m. iki 1920 m. gyveno Vilniuje, trumpai dėstė Vilniaus Stepono Batoro universitete, Akto studijoje. Specializavosi žanrinės tapybos srityje, buvo įvairių portretų, dažniausiai idealizuotų, pieštų subtiliomis linijomis, autorius, Vilniaus modernizmo atstovas. Mirė Varšuvoje 1927 m. gegužės 24 d. Po mirties buvo palaidotas savo mylimame Vilniuje.  

Spalio 4 d. 15 val. Bulotų namuose (Vaičaičio g. 16) paskaitą „Stanislovas Bohušas Sestšencevičius ir jo vaidmuo Lenkų ir lietuvių tapybos istorijoje” skaitys Eliza Ptaszynska (Suvalkų apskrities muziejus, Lenkija).

Spalio 4 d. 17 val. Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejuje (Vytauto g. 29) – PARODOS ATIDARYMAS. Paroda veiks iki gruodžio 4 d.

Į renginius prašome registruotis tel. 8 343 54575 arba el. paštu markrmuziejus@gmail.com.

Renginyje privalomas Galimybių pasas ar kitas vakcinaciją, persirgimą, atliktus tyrimus įrodantis dokumentas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE