Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampolėje atidaryta jubiliejinė paroda dailininko Vytauto Kašubos 100-mečiui

Marijampolėje atidaryta jubiliejinė paroda dailininko Vytauto Kašubos 100-mečiui

 

Marijampolėje Beatričės Kleizaitės-Vasaris galerijoje atidaryta jubiliejinė paroda „Žmogaus būtis Vytauto Kašubos kūryboje“, skirta dailininko gimimo 100-mečiui. Tai padaryta neatsitiktinai, mat menininkas nuo trejų metų augo Marijampolės mieste Daukšių gatvėje, lankė Rygiškių Jono gimnaziją, baigė Marijampolės valstybinę amatų mokyklą, kur įgavo drožybos pradmenų. Greta mecenatės B. Kleizaitės-Vasaris dovanotų dešimties autentiškų V. Kašubos skulptūrų parodoje eksponuojama ir kitų į Lietuvą iš JAV parvežtų kūrinių. Jubiliejinė paroda Marijampolėje veiks iki š. m. lapkričio 15 dienos.

Pristatydama parodą jos kuratorė Laima Kraukšlienė pabrėžė menininko neeilinį talentą ir darbštumą, gyvenimo Lietuvoje ir išeivijoje detales, kurios skatino kūrėjo savitą techniką ir temas. Apsilankiusieji parodoje gali apžiūrėti skulptoriaus kūrybos viršūne laikomas reljefų sienas „Diena iš dienos“, „Būties kelionė I. Likimo erdvėse“ ir „Būties kelionė II. Svetimuose krantuose“, Lietuvos didžiųjų kunigaikščių medalius, moterų skulptūras bei kitus įvairia technika atliktus V. Kašubos darbus, darbų nuotraukas. Čia yra ir keletas šeimos fotografijų, kuriose matyti kuklus namelis Daukšių gatvėje, prie stalo susėdusi šeimyna Vytautui jaunam esant.

Parodos atidaryme dalyvavo dailininko giminaitės, kurios dalijosi prisiminimais apie kelionę pas Kašubus į Ameriką. Atėjusieji prisiminti iškilaus menininko jubiliejaus, kuris sutampa su didžiosiomis Žolinių šventėmis, turėjo progą pamatyti televizijoje rodytą laidą – interviu su jau garbaus amžiaus menininku Niujorke, jo privačiose erdvėse, kur jis nuosekliai pasakoja savo kūrybos kelią. Interviu ėmė meno mecenatė B. Kleizaitė-Vasaris, negalėjusi atvykti į parodos atidarymą.

Menininkas mirė 1997 m. Niujorke.

Viešųjų ryšių tarnyba

Vytenio Skroblo nuotraukos.

Centre - menininko giminaitės. Parodos atidarymo akimirka. Parodos fragmentas. Parodos kuratorė Laima Kraukšlienė. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE