Pagrindinis > Regione > Ekonomika > „Rail Baltic‘ai“ užbaigti Marijampolėje stinga lėšų

„Rail Baltic‘ai“ užbaigti Marijampolėje stinga lėšų

 

Marijampolėje rugpjūčio 18 dieną lankėsi Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir su vietos savivaldos atstovais aptarė Marijampolės laisvosios ekonominės zonos (LEZ), projekto „Rail Baltica“ savivaldybės teritorijoje įgyvendinimo ir kitus miesto bei regiono infrastruktūros plėtros klausimus. Kartu su premjeru minėtas statybvietes aplankė susisiekimo viceministras Algis Žvaliauskas ir ūkio viceministras Marius Skarupskas. Po objektų apžiūros administracijos posėdžių salėje įvyko susitikimas su Savivaldybės tarybos komitetų pirmininkais ir vietos įstaigų, įmonių vadovais.  

Lankydamiesi Marijampolės LEZ teritorijoje Vyriausybės atstovai įsitikino, kad numatyti darbai vykdomi pagal planą, tačiau užbaigti visą infrastruktūros kūrimo etapą reikia papildomo finansavimo. Ūkio viceministras M. Skarupskas patikino, kad yra galimybė gauti trūkstamą pinigų sumą iš ES struktūrinės paramos 2007–2013 m. laikotarpio paramos sutaupytų 10 procentų lėšų. Svarbu, kad LEZ‘o operatorius įsipareigotų užtikrinti būsimus investuotojus. Premjeras A. Butkevičius pabrėžė, kad Marijampolės LEZ‘as yra ambicingas projektas ir jį būtina užbaigti.

Pristatydamas su „Rail Baltica“ susijusius projektus Marijampolės savivaldybės meras Vidmantas Brazys sakė, kad sunku net įsivaizduoti, kokio masto darbai pradėti Marijampolės mieste. Vienu metu rengiamos kelios sankryžos su geležinkeliu, požeminė perėja. Vien tik Gedimino gatvės dviejų lygių sankryžai reikia iškasti gruntą iki 17 m gylio. Tačiau ir čia trūksta lėšų darbams apmokėti. „Konkursus laimėjusios įmonės kol kas dirba be pinigų“, – sakė dėl to sunerimęs savivaldybės vadovas. Taip pat jis pabrėžė, kaip svarbu turėti laikinąsias perėjas per geležinkelį tol, kol nebus įrengtos tikrosios. Su „Rail Baltica“ susijusiomis investicijomis Marijampolės savivaldybei šiemet skirta 2,9 mln. eurų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos. Yra dalis darbų, kurie laikomi pagal šią programą netinkamais kaštais, todėl  ministerijos ir savivaldybės atstovams reikia tartis dėl geriausio sprendimo. Susisiekimo viceministras A. Žvaliauskas patvirtino, kad savivaldybei numatyta 11,03 mln. eurų ES struktūrinės paramos lėšų, o likusių trūkstamų pinigų ministerija ieškos iš 2016–2017 m. Kelių priežiūros ir plėtros programos. Taip pat susisiekimo viceministras patikino, kad verslo susidomėjimas geležinkelio „Rail Baltica“ galimybėmis didėja. Artimiausią pirmadienį  į pasitarimą ministerijoje jis kviečia visas suinteresuotas puses. „Bus priimtas sprendimas dėl geležinkelio atšakos į LEZ‘ą, kad perspektyvoje būtų galima sėkmingai naudotis ir nereikėtų draskyti sukurtos infrastruktūros“, – sakė A. Žvaliauskas.

Viešųjų ryšių tarnyba

Aurelijos Baniulaitienės nuotraukos.

Apžiūrima Gedimino gatvės pervaža. Delegacija apžiūri LEZ teritoriją. Ministras Pirmininkas ties Gedimino gatvės pervaža. Premjeras su statybininkais. Susitikimo su premjeru dalyviai. Aptarimas savivaldybėje. lightbox jqueryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE