Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje suspindo miesto Kalėdų eglė

Marijampolėje suspindo miesto Kalėdų eglė

Šeštadienį, gruodžio 3-ąją, centrinė miesto Kalėdų eglė suspindo ir septintame pagal dydį Lietuvos mieste Marijampolėje. Pačioje Sūduvos sostinės širdyje – J. Basanavičiaus aikštėje – raudona ir balta spalva nušvito 15 m aukščio žaliaskarė iš dirbtinių konstrukcijų, kaišytų natūraliomis eglės šakomis. Eglės svarbiausias puošybos elementas – šviečiantys augaliniai motyvai iš Marijampolės miesto reklamos simbolio, kurį pernai sukūrė marijampolietis dailininkas Artūras Kaminskas. Anot ženklo autoriaus, augalo lapeliai atspindi jauną, augantį ir sparčiai besivystantį miestą. Šiemet pasirinkta raudona ornamentų spalva reiškia šilumą, ugnį, narsą, jėgą ir energiją, kurios taip reikia veržliai miesto plėtrai. 66 šviečiančios augalinės dekoracijos „nutūpė“ ir į apšvietimo atramas Gedimino, Laisvės, Kęstučio, Vytauto, Vilkaviškio, J. Dailidės, Kauno gatvėse.

Eglės įžiebimo šventė sutraukė gausų būrį marijampoliečių. Nuo pat vidurdienio J. Basanavičiaus aikštėje virė kalėdinė mugė, Maltos ordino žmonės dalijo „Maltiečių sriubą“, radijo stoties „Extra FM“ vaišino marijampoliečius karšta arbata ir gyvai transliavo pasirengimą šventiniam vakarui. Vaikų dėmesį traukė įrengta prakartėlė ir itin viliojo aikštėje įsikūrusi karuselė ir traukinukas, kurie savivaldybės ir rėmėjų rūpesčiu linksmybes teiks visą gruodžio mėnesį nuo 13 iki 19 val. nemokamai.

Vakaro programoje pasirodė „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos dramos studijos „Šaltinis“ (režisierė A. Paplauskienė) jaunieji aktoriai, suvaidinę spektaklį „Kalėdos „aukštyn kojom“. Svarbiausias artėjančių Kalėdų personažas, Kalėdų senelis, demonstruodamas savo modernumą, į aikštę kartu su Marijampolės savivaldybės mero pavaduotoja Irena Lunskiene atvyko raudonu džipu. Ką ir bepridursi, juk marijampoliečiai visada buvo „nepėsti“! Mero pavaduotoja palinkėjo kiekvienam savivaldybės gyventojui padaryti nors po vieną gerą darbą, susitaikyti su visais, su kuriais susipykta, ir „tik tuomet Kalėdos ateis į mūsų širdis“. Atsiklaususi savivaldybės mero Vidmanto Brazio ir administracijos direktoriaus Sigito Valančiaus, kurie tuo metu „saugojo“ pagrindinį miesto medį, ji ant scenos perdavė Kalėdų seneliui specialų miesto antspaudą ir visus įgaliojimus gruodžio 4, 10, 11, 17 ir 18 dienomis PJazz Kalėdų namelyje (prie „Pizza Jazz“ restorano) įrengtoje Kalėdų senelio rezidencijoje antspauduoti vaikų atsineštus laiškus ir sveikinimus. Čia pat bus galima su šeima išgerti karštų gėrimų.

Vakaro programą vainikavo suspindusi eglė ir spalvingas fejerverkas. Šventinis fejerverkas marijampoliečius pakvies į aikštę ir Naujųjų metų naktį. Kalėdų eglė tradiciškai miesto gyventojus džiugins iki Trijų karalių šventės.

Viešųjų ryšių tarnyba

Vytenio Skroblo nuotraukos.

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE