Pagrindinis > Naujienos > Marijampolėje viešėjo JAV gynybos atašė plk. ltn. Robert McVey, JAV ambasados atstovai ir JAV sausumos pajėgų kariai

Marijampolėje viešėjo JAV gynybos atašė plk. ltn. Robert McVey, JAV ambasados atstovai ir JAV sausumos pajėgų kariai

Savaitgalį Marijampolėje viešėjo JAV gynybos atašė plk. ltn. Robert McVey, JAV ambasados atstovai ir JAV sausumos pajėgų kariai. Šis vizitas yra informacinės sklaidos apie didžiausias karines pratybas „Defender 2020“ dalis.

Lietuvos teritorijoje pratybos „Defender 2020“ vyks nuo šių metų balandžio vidurio ir truks iki gegužės pabaigos. Per visą pratybų laikotarpį Lietuvos gyventojai matys karinės technikos judėjimą Lietuvos teritorijoje, ypač šalia vadinamojo Suvalkų koridoriaus, Marijampolės ir Alytaus regionuose. Pratyboms bus panaudota beveik 21 tūkst. ha žemės, o karinių veiksmų treniruotėse dalyvaus apie 3 tūkst. Lietuvos ir sąjungininkų karių.

JAV kariuomenė į šias pratybas žiūri labai atsakingai ir tikisi, kad visuomenė supras šio įvykio svarbą ir nesibaimins šiuo laikotarpiu suintensyvėjusio karinės technikos judėjimo. Didelis dėmesys skiriamas komunikacijai su visuomene ir pagrindinis šiam tikslui pasirinktas įrankis – muzika. Todėl Marijampolėje viešėję JAV sausumos pajėgų kariai pasirodė kiek neįprastu – roko grupės – amplua.

JAV sausumos pajėgų roko grupės koncertas buvo numatytas vasario 29 dieną Marijampolės kultūros centre, tačiau į Lietuvą atkeliavęs koronavirusas pakoregavo planus ir kariai savo koncertą įrašė Marijampolės televizijos studijoje.

Kalbėdamas su JAV gynybos atašė, Marijampolės meras Povilas Isoda sakė, kad Vytenio logistikos batalione tarnaujantys JAV kariai puikiai įsilieja į miesto gyvenimą ir sutaria su marijampoliečiais. Meras akcentavo artėjančių karinių pratybų svarbą Lietuvai ir patikino, kad savivalda bendradarbiaus ir suteiks reikalingą paramą, kad pratybos Marijampolėje vyktų sklandžiai. P. Isoda žavėjosi idėja karines pratybas „Defender 2020“ pristatyti per muziką, kai klausytojai gali karius išvysti visai kitokiame amplua.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE