Pagrindinis > Naujienos > Marijampolės „Miesto dienos“ gaudė keturias paras

Marijampolės „Miesto dienos“ gaudė keturias paras

Marijampolė, šių metų Lietuvos kultūros sostinė, praėjusį savaitgalį šventė savo tradicines „Miesto dienas“. Šventės programa buvo labai plati, joje įvairiam muzikiniam skoniui skirti koncertai, performansai, savivaldybės apdovanojimai ir užsienio partnerių sutarčių pasirašymas, sporto varžybos. Šiemet meninę-kultūrinę programą papildė ir surengtas „Cukrinis festivalis“, kuris į Marijampolę iš JAV priviliojo pasaulinių apdovanojimų pelniusį kompozitorių, muzikantą, prodiuserį Styvą Weberį (Stephen Webber), kuris penktadienio vakarą J. Basanavičiaus aikštės scenoje kartu su Marijampolės pučiamųjų orkestru ir savo mokiniais surengė originalų pasirodymą.

Šventiniai renginiai Kultūros sostinėje prasidėjo jau ketvirtadienį. Popietę ant istorinio pastato J. Basanavičiaus a. 16 buvo atidengta memorialinė lenta čia XX a. gyvenusiems Jadvygai ir Alfonsui Babarskiams, pripažintiems Pasaulio Tautų teisuoliais. Vakare Kultūros centre Marijampolės savivaldybė dovanojo miesto-partnerio iš Vokietijos Bergiš Gladbacho simfoninio orkestro kamerinio sąstato (vadovas dr. Roman Solyutov), iš Marijampolės kilusios, šiuo metu Vokietijoje gyvenančios ir kuriančios, operos dainininkės Lauros Latvaitytės-Zaman ir Č. Sasnausko choro koncertą.

Oficialus šventės atidarymas įvyko penktadienį 18 val. šventine įstaigų, įmonių, organizacijų eisena „100 šventinių vėliavų” į J. Basanavičiaus aikštę. Programoje skambėjo „The Voiceless”, „El Fuego”, „Rondo” pasirodymai. Vakarą užbaigė minėtas DJ S. Weberis, sukūręs ir ypatingą muziką šventiniams vidurnakčio fejerverkams.

Šeštadienio rytą iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje Šv. Jurgio, Marijampolės globėjo, medaliai įteikti aštuoniems Marijampolei nusipelniusiems žmonėms. Marijampolės savivaldybės merė Irena Lunskienė svečių akivaizdoje pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Estijos Respublikos Valgos ir Latvijos Respublikos Valkos savivaldybių įgaliotais atstovais. Tai jau keturioliktas ir penkioliktas Marijampolės miesto užsienio partneris – miestas, kuris 1920 m. padalintas per pusę – į Valgą ir Valką.

Nuo 10 val. Poezijos parkas viliojo sveikatos, grožio ir harmonijos ieškančius šventės lankytojus. Parke „Puodeliavimo” seansus vedė menininkė Nomeda Marčėnaitė, jogos užsiėmimus vedė jogos mokytoja, rašytoja Eva Tombak. Čia buvo gausu ekologiškų prekių, SPA ir masažo paslaugų, konsultavo pirtininkai, žolininkai. Vidurdienį pagrindinėje scenoje vyko liaudies šokių festivalis „Jotvingis”, kuriame dalyvavo kolektyvai iš įvairių šalies regionų. 14 val. Beatričės Kleizaitės-Vasaris galerijoje surengtas pasaulio marijampoliečių sambūris „Sugrįžę namo”, kuriame dalyvavo Airijos Mayo lietuvių bendruomenės atstovai, sugrįžusieji iš kitų šalių, taip pat pati galerijos mecenatė B. Kleizaitė-Vasaris. Šeštą vakaro didžiojoje scenoje startavo ketvirtasis „Šv. Jurgio meno sezonas”, organizuojamas Marijampolėje užaugusio operos solisto Edmundo Seiliaus. Šiemet festivalis dovanos marijampoliečiams dešimt įspūdingų koncertų ir tęsis iki birželio pabaigos. Klausytojams bus pasiūlyta išimtinai lietuvių kompozitorių muzika, taip įprasminant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 100-metį. Vakaro koncerte skambėjo Irūnos ir Mariaus Jampolskio atliekamos dainos, „Skamp” ir jaunimo „dievukų” Lilo ir Innomine pasirodymai.

Sekmadienį marijampoliečiai pradėjo šventinėmis Mišiomis už Marijampolę ir jos gyventojus Mažojoje bazilikoje ir tradiciniu bėgimu „Bėgam už Marijampolę”. Vėliau tęsėsi meninė programa vaikas – šventiniai koncertai, kūrybinės vaikų dirbtuvėlės „Svečiuose pas Cukrinuką”. Popietė skirta miuziklui „Paukštė” pagal Laimio Vilkončiaus muziką. Tai Marijampolės meno mokyklos, Dramos teatro ir VšĮ „Edmundo Seiliaus meno projektai” bendras projektas.

Komunikacijos skyrius

Nuotraukų galerijos:

Marijampolės, 2018 m. Lietuvos kultūros sostinės, dienos I

Marijampolės, 2018 m. Lietuvos kultūros sostinės, dienos II

Marijampolės, 2018 m. Lietuvos kultūros sostinės, dienos III

Marijampolės, 2018 m. Lietuvos kultūros sostinės, dienos IV

Marijampolės, 2018 m. Lietuvos kultūros sostinės, dienos V

Marijampolės, 2018 m. Lietuvos kultūros sostinės, dienos VI

Komentaras “Marijampolės „Miesto dienos“ gaudė keturias paras

  1. Diskoteka jaunimui (kurių dauguma paaugliai, nepilnamečiai) neribojant decibelų miesto centre, kur aplink pilna gyvenamųjų namų – iki 02:00 val. dvi naktis iš eilės! Ar bet kuriame kitame Vakarų Europos mieste, pvz., Vokietijoje, tai būtų įmanoma?? Ir po to garsi muzika Poezijos parke nuo pat ryto 08:00 val., kai tuo tarpu visų renginių parke oficiali pradžia 10:00 val. Čia normalu? Ką mano savivaldybės atstovai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE