Pagrindinis > Regione > Kultūra > Marijampolės P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje – jaukus L. Grigaitytės kūrybos vakaras

Marijampolės P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje – jaukus L. Grigaitytės kūrybos vakaras

Ketvirtadienį, lapkričio 16 d., Marijampolės P. Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje miesto visuomenei buvo pristatyta Laimos Grigaitytės knyga „Metų etiudai“.

Šventinis knygos sutiktuvių renginys prasidėjo „ne pagal scenarijų“: savo daina susirinkusiuosius pirmiausiai pasveikino dainų autorė ir atlikėja Viktorija Kajokaitė.

  „Metų etiudai“ – tai autorės žvilgsnis į nesibaigiančią laiko tėkmę, į neginčytiną, amžiną gamtos ir žmogaus paralelę. Tai – lyrinis prisilietimas prie metų rato, kur pirmapradžiai jausmai, atėję iš amžių glūdumos, gamtos, gyvenimo ritmu žmogų veda link aukščiausių idealų, kūrybos ir svarbiausia – meilės. Menine kalba pateiktos įžvalgos – tai naujas keliavimas iš mūsų protėvių paveldėtu Rėdos ratu, kiekviename stabtelėjime (mėnesyje) atrandant, išsakant, įtvirtinant amžinąsias vertybes.

Štai ir šio šilto, jaukaus kūrybinio vakaro vedėja etnologė Eglė Alenskaitė, pristatydama knygą, subtiliai perbėgo senuoju Rėdos ratu, akcentuodama senojo tikėjimo atramines tiesas, papročių prasmę, stabteldama prie esminių virsmų. Skaitovės Stefanijos Navickienės išraiškingai perteiktos knygos citatos, o pianistės Angelės Radzevičienės virtuoziškai atlikti laiko patikrinti muzikos kūriniai sukūrė pakilią atmosferą, kur žodžio ir muzikos dermė kėlė jausmus, vertė susimąstyti.

Vilmos Jurgaitienės nuotraukos.

lightbox flickr galleryby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE