Pagrindinis > Regione > Ekonomika > Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka: virsmas „iš varlės į princesę“

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešoji biblioteka: virsmas „iš varlės į princesę“

Marijampolės Petro Kriaučiūno viešąją biblioteką daugelis prisimena kaip seną pastatą, į kurį įėjus vaizdas ir kvapas gali sugrąžinti vaikystės prisiminimus. Šiuo metu vykdomos rekonstrukcijos visą nostalgiją panaikins kaipmat – čia planuojamos modernios ir šviesios erdvės. Modernizuojamas ne tik vidus, bet ir pastato išorė.

Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos pastatas pradėtas eksploatuoti 1983 metais. Nuo to laiko bibliotekos vidaus patalpos nebuvo remontuojamos, taip pat nebuvo vykdomi ir esminiai pastato renovacijos darbai. Pastato sienos, grindys neapšiltintos, neatnaujintos šildymo, vėdinimo, elektros instaliacijos ir apšvietimo sistemos, nes dėl lėšų trūkumo infrastruktūros plėtrai buvo atliekami tik būtiniausi darbai. Pagal dabartinę bibliotekos pastato būklę biblioteka neatitikta nei šiuolaikinių pastatams, nei bibliotekų funkcionavimui keliamų reikalavimų. Atliekamų darbų projekto vadovas ir architektas Laimanas Masiulionis teigė, kad „šis pastatas yra kritinės būklės, jam buvo būtina rekonstrukcija, o pradėjus darbus šis faktas tik dar labiau pasitvirtino“. 

Vidaus dizaino sprendimai, anot L. Masiulionio, priimti atsižvelgiant į bibliotekos darbuotojų norus ir pageidavimus. „Jų buvo mintys, kad liktų kuo mažiau sienų, erdvės būtų didesnės ir šviesesnės“. Kol kas vidaus dizaino sprendimai nėra priimti, kadangi šiuo metu vykdomi kiti darbai, tačiau projekto vadovas patvirtino, kad išorinės pastato sienos bus pilkos ir rudos spalvų, naudojant fasadinės plokštės ir tinko struktūras.

UAB „Sumeda“ statybos direktorius Gintautas Uldinskas patvirtino, kad numatomi vidaus baigimo darbai dar gruodžio pradžioje, o išorės darbų finišas – kitų metų pabaigoje. Bibliotekos direktorės pavaduotojas ūkio reikalams Rytis Akelis teigė, kad „darbai šiek tiek gali užsitęsti, kadangi pabaigus vidaus darbus dar reikės sumontuoti įvairių baldų ir technikos, taip pat užtruks pernešti visas knygas“.

R. Akelis žvelgia teigiamai į vykdomus darbus ir vardija vieną po kitos naujoves: „Atsiras naujų erdvių savarankiškam mokymuisi, didesnė ir mažesnė konferencijų salės, liftas, tad pastatas bus pritaikytas ir neįgaliųjų poreikiams. Manau, jis taps jaukesniu, šviesesniu ir erdvesniu – to labiausiai mums trūko“. Į modernizacijos sąvoką įeis ne tik vidaus dizainas, tačiau atsiras ir elektroninės skaityklės, kurios suteiks galimybę skaityti virtualias knygas PDF formatu. Taip pat čia bus įkurta vietų individualiam mokymuisi, pastatyti nauji kompiuteriai su programine įranga. Lauko temperatūra nedarys jokios įtakos temperatūrai pastato viduje, kadangi bus atnaujintos ventiliacijos sistemos, jos leis visą laiką pastate palaikyti komfortišką temperatūrą.

Projektas „Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos modernizavimas ir paslaugų plėtra“ dalinai finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinės paramos fondų lėšomis, o išorės pastato darbai finansuojami iš Marijampolės savivaldybės administracijos biudžeto lėšų. ES struktūrinių fondų lėšomis dalinai finansuojamo projekto vertė – kiek daugiau kaip 562 tūkst. eurų.

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE