Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Marijampolės policija pradėjo dirbti pagal naująjį veiklos modelį

Marijampolės policija pradėjo dirbti pagal naująjį veiklos modelį

 

Nuo gegužės 4 d. Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariate (toliau – apskr. VPK) keičiasi darbo organizavimo tvarka – viešoji ir kriminalinė policija susijungia ir dirbs bendrai. Šiems pokyčiams buvo ruoštasi, vyko ir tebevyksta pareigūnų mokymai.

Marijampolės apskr. VPK struktūroje nebeliko atskirų kriminalinės ir viešosios policijos padalinių – įsteigti Veiklos ir Reagavimo skyriai, tačiau kaip ir iki šiol, sunkius, sudėtingus nusikaltimus tirs specializuoti komisariato padaliniai (Organizuotų nusikaltimų, Kriminalinės žvalgybos, Ekonominių nusikaltimų ir kt.).

Reagavimo skyrius, kuriam vadovauja vyresnysis komisaras Raimundas Antanavičius, 24 val. per parą Marijampolės, Kalvarijos, Kazlų Rūdos savivaldybių teritorijose reaguoja į įvykius, gyventojų pranešimus, surenka pirminę informaciją bei įformina pirminius procesinius veiksmus, užtikrina viešąją tvarką Marijampolės savivaldybėje.

Veiklos skyriaus pareigūnai, kuriems vadovauja vyresnysis komisaras Eugenijus Biskys, vykdys administracinių nusižengimų, nusikalstamų veikų atskleidimą ir tyrimą Marijampolės sav., kuri yra suskirstyta į 4 teritorijas. Kiekvieną teritoriją aptarnauja vyresniojo pareigūno vadovaujami tyrėjai. Jie vykdo nusikalstamų veikų prevenciją, įformina įvykius, užtikrina viešąją tvarką ir pagal savo kompetenciją tiria nusikalstamas veikas. Kitaip tariant, vyresnieji pareigūnai paskirsto darbus, tiria pareiškimus ir pan., todėl jiems pavaldūs pareigūnai dirba gatvėse, apklausia asmenis, surenka reikiamą informaciją. Veiklos skyriuje dirbantys bendruomenės pareigūnai vykdo bendrąją nusikalstamų veikų prevenciją formuojant saugią aplinką. Šiame skyriuje dirba ir specialistai, kurie užtikrina tinkamą policijos licencijuojamos veiklos vykdymą, prižiūri, kad būtų laikomasi nustatytos tvarkos įgyjant, saugant, perduodant ginklus, vykdo kitų leidimų sistemos objektų kontrolę bei užtikrina licencijavimo taisyklių kontrolę.

Jau nuo 2016 m. pabaigos pagal naująjį veiklos modelį dirba Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio, Šakių, Jurbarko rajonų ir Kalvarijos bei Kazlų Rūdos policijos komisariatai. Šiuo modeliu orientuojamasi į operatyvų įvykių reagavimą tiek mieste, tiek rajone, kokybiškesnį teisės pažeidimų ir nusikalstamų veikų atskleidimą bei tyrimą. Remiantis gyventojų apklausos duomenimis – patruliavimas viešose vietose, reagavimas į pranešimus ir pagalba nukentėjusiajam – svarbiausios policijos darbo sritys, kurias gyventojai vertina ne itin palankiai. Vadovaujantis naujuoju modeliu šią situaciją siekiama pagerinti, o kitų komisariatų, kurie jau dirba pagal naująją tvarką, pavyzdžiai tik patvirtina, kad einama teisinga linkme ir tikime, kad pateisinsime gyventojų lūkesčius ir jie greičiau sulauks profesionalios pagalbos.

Nuotraukoje – Eugenijus Biskys (kairėje ) ir Raimundas Antanavičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE