Pagrindinis > Naujienos > Mobili futbolo aikštė, kuri vienus džiugina, o kitus – piktina

Mobili futbolo aikštė, kuri vienus džiugina, o kitus – piktina

 

Įpusėjus vasarai J. Basanavičiaus aikštėje, pačioje miesto širdy, netikėtai išdygo mini futbolo aikštė. Marijampoliečiams tai neįprasta staigmena, tad nieko keisto, kad ir reakcijos skirtingos – vieniems tai pinigų švaistymas, o kitiems – nuotaikinga pramoga. Kritikuoti, kaip ir visada, griebiasi patys nekantriausieji ir negaištantys laiko pasigilinti į esmę, tačiau žmonės, kurie sukūrė idėją, galvojo ne apie save, o apie visus.

Idėjos autorius yra VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ direktorius Andrius Jasinskis. Pagal parašytą projektą gauta pinigų suma iš Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo buvo skirta įsigyti mobilią futbolo aikštę. Projekto partneris – Marijampolės savivaldybė, kuri įsipareigojo sudaryti tinkamas sąlygas J. Basanavičiaus aikštėje daugiafunkcinei aikštelei įrengti. Kaip pačiame projekte numatyta, ši aikštė skirta skatinti sporto socialinės funkcijos plėtrą, nusikalstamumo ir kitų socialinių problemų padariniams šalinti, gerinti marijampoliečių, ypač jaunų žmonių, gyvenimo kokybę, skatinti garbingos konkurencijos (varžymosi ir bendradarbiavimo) tradicijas visuomenėje.

Kaip pats idėjos autorius A. Jasinskis sakė, jam ši mintis kilo dar prieš kelerius metų, kai panaši aikštė buvo Marijampolėje. Čia vyko įvairios jaunių futbolo varžybos, ir ši pramoga susilaukė itin didelio jaunimo susidomėjimo. „Marijampolės J. Basanavičiaus aikštėje trūksta gyvumo ir veiklos. Manau, kad mobili futbolo aikštė leis jaunimui drauge puikiai praleisti laiką, žaisti futbolą, sportuoti ir propaguoti sveiką gyvenimo būdą“. Žmonės skatinami ne tik bendrauti, tačiau ir suburti komandas, o gal net tarpusavyje surengti varžybas.

Aikštė skirta ne tik jaunimo pramogoms, čia laiką praleisti gali įvairios kartos.  Sportuoti gali tėveliai su savo atžalomis. Tai leistų ne tik bendrauti su šeima, galbūt vaikai tokiu būdu atras savo tikrąjį pašaukimą, o ateityje ir kelią į FK „Sūduva“, kuris šiemet sėkmingai skinasi kelią UEFA Europos lygoje.

Aikštė dabartinėje savo vietoje stovi laikinai. Kaip ilgai ji čia bus, priklauso tik nuo miestelėnų. Jeigu ja bus naudojamasi pagal paskirtį, čia bus galima laiką leisti dar ir rudenio pradžioje.

dsc_0571

Viešųjų ryšių tarnyba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE