Pagrindinis > Regione > Jaunimas > Mokomės būti atsakingi

Mokomės būti atsakingi

 

Mokiniai gali mokytis ne tik tradiciškai  – sėdėdami klasėje ir klausydami mokytojo pasakojimo. Mūsų, Rimanto Stankevičiaus pagrindinėje, mokykloje organizuojamos ir netradicinės pamokos, kurios vyksta netradicinėse erdvėse. Šį kartą norėdami įgytas žinias pritaikyti praktikoje bei išmokti ir naujų dalykų 6a klasės mokiniai lankėsi UAB “Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centras”, taip pat gyvūnų prieglaudoje „Mindraja”.

Kelionę pradėjome didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje. Ten mus pasitiko Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro prevencinės veiklos organizatorė Liucija Burbienė. Ji mus supažindino su Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro veikla.  Buvo įdomu.

Kita mūsų stotelė  – Marijampolės sąvartynas. Ten  mus pasitiko nemalonus kvapas. Jis kilo nuo nerūšiuotų šiukšlių – žmonių neatsakingumo pasekmės. Tai, ką pamatėme, privertė susimąstyti: kiek daug šiukšlių mes išmetame. Ponia Liucija mums papasakojo apie rūšiavimo svarbą ir naudą. Įdėmiai klausėmės. Tada nuvažiavome į atliekų rūšiavimo centrą. Baisus kvapas rietė nosis. Supratome, kad privalome būti atsakingi ir neteršti ne tik savo namų bet ir aplinkos. O atliekas tiesiog privalome rūšiuoti. Tai būtų  pagalba ir čia dirbantiems žmonėms.

Iš sąvartyno nuvykome į gyvūnų prieglaudą „Mindraja“. Šioje vietoje iš darbuotojų tikrai galima išmokti jaurumo ir supratimo, rūpesčio beglobiu ir nuskriaustu. Susimąstėme apie savanorystės naudą. Pradžia padaryta – gyvūnams nepamiršome atvežti ir lauktuvių.

Viskas, ką pamatėme ir išgirdome, privertė susimąstyti. Kad pasaulis taptų gražesnis ir geresnis, privalome išmokti būti atsakingi už save, draugą ir kitus žmones. Nepraeikime pro numestą šiukšlę. Paguoskime nuskriaustą. Gerumo niekada nebūna per daug.  

Išvyką mums suorganizavo biologijos mokytoja Rita Dijokienė. Taip pat dėkojame ir UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro prevencinės veiklos organizatorei Liucijai Burbienei už įdomų ir naudingą pasakojimą.

Akvilė ALEKSAITĖ,

Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos 6a klasės mokinė

jquery visual lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE