Pagrindinis > Žmonės > Migrantai > „Mūsų savaitės“ herojus – naujame amplua

„Mūsų savaitės“ herojus – naujame amplua

 

 

„Mes nepagausime savo svajonės, jei jos nesivysime“, – prieš daugiau nei pusmetį „Mūsų savaitei“ kalbėjo buvęs marijampolietis Kęstutis MAČIULIS, jau beveik septyniolika metų gyvenantis JAV. Šis žmogus, besivaržantis daugiausiai su… savimi, siekiantis suvokti ir peržengti savo galimybių ribas: parašiutininkas, sukaupęs per 2600 šuolių bagažą, tarp jų – ir labai pavojingų, dėl to pelnęs „Crazy Kęstas“ pravardę, kultūristas, nuskynęs daugybę laurų šioje srityje bei pagaliau gavęs šio sporto profesionalo kortelę JAV, ir… žmogus, nuo mažens puoselėjantis svajonę – būti aktoriumi. Štai šios svajonės išsipildymo pradžia tapo ir šių Kalėdų stebuklu, kai Kęstutis tapo reklaminiu televizijos kanalo „Cartoon Network“ veidu. Netikėtai sau pačiam jis buvo pakviestas  reklamuoti garsios žaislų kompanijos „Hasbro“ produkciją. Pirmasis žingsnis į didįjį ekraną? Galima pavadinti ir taip!

JAV – neribotų galimybių šalis?

K. Mačiulis yra puikus pavyzdys ne vien žmogaus, viską pasiekusio savo jėgomis, bet pagiriamasis žodis JAV, šaliai, kurią, kaip tvirtai įsitikinęs Kęstutis, išties galima vadinti neribotų galimybių šalimi. „Amerika, – sako K. Mačiulis, – vienintelė šalis, kurioje  iš tikrųjų tu gali būti tuo, kuo nori būti, jei turi proto ir valios. Deja, Lietuvoje siaučia legali mafija – valdžia, užkertanti kelią gerai idėjai, gražiems sumanymams…“

Praėjusių metų gruodžio pabaigoje K. Mačiulis pradėjo lankyti 30 -ties savaičių trukmės aktorinio meistriškumo pagrindų ir modelio darbo kursus, prieš tai atlaikęs gana nemažą konkurenciją (iš 200 kandidatų buvo atrinkta tik 30, tarp jų – ir K. Mačiulis). Po kursų baigimo užsimezgė ryšiai su agentūra, jį atstovaujančia, išliko ir jo „profilis“, kuriame jis pristato save, savo galimybes. Štai būtent šio „profilio“ nuotrauka ir susidomėjo „Hasbro“ žaislų kompanija, savo produkcijos reklamai ieškojusi ilgaplaukio blondino.

„Aš, be abejo, sutikau“

„Pirmąjį elektroninį laišką gavau iš savo agentūros, – pasakoja Kęstutis, – jame buvo teiraujamasi, ar sutikčiau dalyvauti atrankoje. Jos metu turėjo būti renkamas vyras, reklamuosiantis garsios JAV kompanijos „Hasbro“ žaislus. Sutikau. Netrukus gavau tekstą, kurį reikėjo įrašyti, o vaizdo medžiagą nusiųsti į prodiuserių kompaniją. Beje, pasiūlymo sulaukiau vėlų penktadienio vakarą, jokių vilčių nepuoselėjau ir nuoširdžiai nesitikėjau, jog būsiu atrinktas, maniau, kad vien mano akcentas užkirs tam kelią. Vis dėlto nusprendžiau pabandyti: sekmadienį ekspromtu įrašiau tekstą. Netrukus paaiškėjo, jog kompanija atrinko du kandidatus: mane ir kitą vyruką. Kaip supratau, man buvo suteikta pirmenybė: jeigu būčiau atsisakęs priimti kompanijos pasiūlymą, šis darbas būtų atitekęs tam kitam vyrukui. Aš, be abejo, sutikau. Jau antradienį įvyko interviu „Skype“. Jiems patikau, netrukus gavau kitą tekstą, o trečiadienio vėlų vakarą mano agentė pranešė, jog televizijos kanalo „Cartoon Network“ atstovai galutinai patvirtino samdysiantys mane“.

Filmavimas – lyg pasaka

Spalio 28 d. iš Šiaurės Karolinos (kur gyvena) K. Mačiulis patraukė į Atlantą, kurioje kitą dieną turėjo vykti filmavimas.

„Kadangi šioje srityje neturiu jokios patirties, šiek tiek jaudinausi, – įspūdžiais dalijasi K. Mačiulis, – tačiau sulaukiau tikrai nemažai pagyrų, kad šauniai susitvarkiau. Kai kurie, išgirdę, jog tai – mano pirmas tokio pobūdžio bandymas, nuoširdžiai nustebo ir tikino negalintys patikėti“.

Studijoje atsidūręs jau septintą valandą ryto, Kęstutis laukė, kol prasidės filmavimas, tačiau tai šiek tiek nusitęsė: viskas užtruko ilgiau, nei buvo planuota. Gal keturis kartus buvo keičiamas reklamos tekstas, be to, nebuvo paruoštas nei arklys, nei vežimas su žaislais (būtini atributai filmavimui). Filmavimas prasidėjo apie vienuoliktą valandą ryto ir, rodos, truko apie aštuonias valandas. Buvo parengtos trys reklamos, kurių kiekvienoje reklamuojami skirtingi žaislai. Filmavo iš visokių kampų, vėliau studija atsirinko tai, ko jai reikėjo.

Procesas K. Mačiuliui pasirodė tikrai įdomus. „Nepaprastai patiko, jaučiausi lyg sapne, – vėliau sakys jis. – Visada labai norėjau kažką panašaus išbandyti, patirti savo kailiu. Filmavimo metu dirbo apie šešiasdešimt žmonių – kas arkliu rūpinosi, kas mano plaukus tvarkė, kas prakaitą šluostė, vandenį nešiojo. Jaučiausi šiek tiek sutrikęs, nerimavau, kad dėl pernelyg didelio man, apsitaisiusiam kostiumu vien iš žaislų, skiriamo dėmesio neužtruktų filmavimas. Darbuotojai patikino, jog tikrai nėra ko jaudintis, ir sakė girdėję prodiuserio pagyras, skirtas man. Po filmavimo jis pats man asmeniškai prasitarė, kad jau dabar galvojantis, kokiam kitam projektui mane pakviesti. Pasak prodiuserio, jam patiko dirbti su manimi, nes puikiai susitvarkiau su man skirtu vaidmeniu. Išgirdau kalbų, jog ši reklama man gali suteikti kur kas daugiau galimybių lengviau bei paprasčiau gauti ir kitų pasiūlymų. Beje, studijoje mano plaukais bei išvaizda rūpinosi viena moteris, dirbanti su daugeliu garsių žmonių. Ji buvo nustebusi, kad aš taip greitai išmokau tekstą, kuris buvo keičiamas ne vieną kartą. Pasak šios vizažistės, „žvaigždės“ klysta kur kas dažniau… Ji taip pat man patarė susirasti agentą Atlantoje. Šiame mieste vyksta daug panašaus pobūdžio filmavimo darbų, o vėliau ir Kalifornijoje. Aš galiu turėti daugiau nei vieną agentą“.

…Ši reklama televizoriaus eteryje pasirodė prieš pat Padėkos dieną, lapkričio 24-ąją. Ji buvo rodoma televizijos kanalu „Cartoon Network“.

* * *

Ar šis projektas buvo naudingas finansiškai? Kęstutis neslepia: už tai gavo 1000 JAV dolerių, kaip neslepia ir tai, jog būtų filmavęsis ir be jokio užmokesčio…

„Mes nepagausime savo svajonės, jei jos nesivysime, – sako save realizuojantis vis naujuose iššūkiuose buvęs marijampolietis. – Jei tik svajosime, o nieko nedarysime, nejudėsime norima kryptimi, niekas nepasikeis“. Šios išminties niekaip nepaneigsi: juk daugybė žmonių, kurie bijo kažką keisti, judėti, bijo, ką žmonės pasakys, kaip atrodys kitų akyse, ar kas nors nepasijuoks, stovi toje pačioje vietoje, iš kurios svajoja ištrūkti“.

* * *

Iš naujo amplua Kęstučiui liko žaislinis šuniukas, diskas ir šautuvas – tuos žaislus po filmavimo jam leido pasilikti. Ir – viltis užkariauti Holivudą…

Laima GRIGAITYTĖ

Asmeninio albumo nuotraukos.

     

Komentaras “„Mūsų savaitės“ herojus – naujame amplua

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE