Pagrindinis > Regione > Mes ir įstatymas > Nepilnamečiams rūkyti tiesiog draudžiama!

Nepilnamečiams rūkyti tiesiog draudžiama!

 

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) Vilkaviškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai, nepilnamečių reikalų inspektorės kartu su apylinkės inspektoriais, siekdami užkardinti ir išaiškinti nepilnamečių rūkymo ar tabako gaminių turėjimo atvejus, visą savaitę stebėjo jaunimo susibūrimo vietas Vilkaviškyje, Pilviškiuose, Kybartuose ir Virbalyje netoli ugdymo įstaigų, taip pat parkuose ir kitose viešose erdvėse.

Prevencinių priemonių metu nustatyti 29 rūkantys nepilnamečiai. 12 iš jų – jaunesni nei 16 metų, todėl už juos atsakomybė teko jų tėvams (numatyta bauda nuo 14 iki 28 eurų su tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) konfiskavimu). Vyresniesiems (16-18 metų jaunuoliams) atsakomybė teko patiems – jiems numatytos 14-28 eurų baudos ir tabako gaminių ar susijusių gaminių (elektroninių cigarečių) konfiskavimas.

Rugsėjo 18 dieną vykusiame Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos narkotikų kontrolės komisijos, kurioje dalyvauja ir policijos pareigūnai, posėdyje buvo nutarta rengti ir teikti tvirtinti Savivaldybės tarybos sprendimo projektą dėl draudimo rūkyti vaikų žaidimo, sporto aikštelėse, 10 metrų atstumu nuo daugiabučių namų ir viešojo transporto stotelėse. Draudimas rūkyti viešose vietose apsaugotų nerūkančiuosius nuo žalingų sveikatai tabako dūmų ir paskatintų pačius rūkalius mesti rūkyti ar bent jau rečiau rūkyti. Taip būtų siekiama išvengti neigiamo pavyzdžio nepilnamečiams, kurie būna viešose vietose su tėvais, artimaisiais ar tiesiog su svetimais asmenimis, ir drausminti rūkančiuosius.

Rūkantys tėvai akivaizdžiai neįvertina pavojaus perduoti savo įpročius vaikams. Pasak medikų, rūkymas –  priklausomybės liga, kuri yra nepriimtina demonstruoti, lygiai taip, kaip ir neblaivaus asmens pasirodymas viešoje vietoje. Policijos pareigūnai ragina žmones nelikti abejingus rūkantiems vaikams, sudrausminti juos siekiant, kad jie rinktųsi sveiką gyvenimo būdą.

Marijampolės apskr. VPK Vilkaviškio r. PK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE