Pagrindinis > Dėmesio! > Paežeriuose skambės talentingo akordeonininko ir orkestro atliekami kūriniai

Paežeriuose skambės talentingo akordeonininko ir orkestro atliekami kūriniai

Rugpjūčio 30 dieną kviečiame į baigiamąjį jaunųjų atlikėjų festivalio „Karvelėli mėlynasai“ koncertą Paežerių dvare. Jame skambės baroko epochos simboliu laikomo J. S. Bacho ir Argentinos tango revoliucionieriaus Astor Piazzolla užburiantys kūriniai, atliekami jauno, tačiau savo talentą jau įrodžiusio Lietuvos ir užsienio scenose akordeonininko Laimono Salijaus kartu su Vytauto Didžiojo universiteto kameriniu orkestru.

L. Salijus – vienas ryškiausių akordeonininkų Lietuvoje. Laimonas yra daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų JAV, Ukrainoje, Kanadoje, Rusijoje, Italijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Estijoje, Latvijoje nugalėtojas ir prizininkas. 2014 m. Pasaulio akordeonininkų čempionatuose „Coupe Mondiale” ir „Trophee Mondiale” pelnė antrojo akordeonininko pasaulyje titulą. Atlikėjas rengia koncertines programas kaip solistas ir įvairių ansamblių narys Lietuvoje, Estijoje, Rusijoje, Gruzijoje, Brazilijoje ir kitose šalyse. „Buvo laikas, kai aš galvojau, jog galiu būti tik solistas ir… niekas daugiau. Tačiau metams bėgant, pradėjau suprasti ansamblio, kamerinės muzikos žavesį ir tą jėgą, kuri joje slypi. Du žmonės, vis tik, turi pasakyti daugiau nei kad vienas. O ką jau kalbėti apie keturis atlikėjus arba dešimtis narių turintį orkestrą…“, – sako akordeonininkas Laimonas Salijus , kurio pirštai šio instrumento klavišais virtuoziškai slysta įvairiuose užsienio ir Lietuvos miestuose, pačiose įvairiausiose scenose, pačiai įvairiausiai publikai.

Laimonas pasirodys kartu su Vytauto Didžiojo universiteto kameriniu orkestru. 2011 metais Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje įkurtas kamerinis orkestras yra vienintelis profesionalus kamerinis orkestras Kauno mieste. Įkurtas ne tik siekiant plėsti klasikinės muzikos bei šiuolaikinių jos interpretacijų kultūrą laikinojoje sostinėje, bet taip pat tarptautiniu lygiu atstovauti Lietuvai, Kauno miestui bei universitetui, reprezentuoti juos užsienyje.

Per palyginti trumpą gyvavimo laikotarpį orkestras jau surengė daugiau nei 150 koncertų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo Euro-Mediterranean Youth Music Expo 2012 festivalyje Kipro respublikoje, 2013 m. orkestras debiutavo prestižiniame festivalyje Schlezwig-Holstein Vokietijoje – čia jis sužavėjo daugiatūkstantinę publiką. 2017 metais kolektyvas surengė gastroles Jungtinėse Amerikos Valstijose kartu su saksofonininku Liutauru Janušaičiu, orkestras kasmet dalyvauja žymiausiuose Lietuvos tarptautiniuose muzikos festivaliuose. Kolektyvo repertuaras pasižymi muzikos stilių ir žanrų įvairove. Nenuvertindamas klasikinės muzikos reikšmės, orkestras visuomet atviras netikėtiems eksperimentams ir nesuderinamų dalykų derinimui, todėl nuolat drąsiai imasi naujų projektų, bendradarbiaudamas su visų meno sričių menininkais. Orkestro vadovė – iš Marijampolės kilusi smuikininkė Rita Bieliauskaitė.

Koncerto pradžia 15 val. Bilietų kainos 10 ir 5 Eur.

Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centro-muziejaus inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE