Pagrindinis > Naujienos > Pagalbos mygtukai – saugumo garantas senoliams – pasiteisina

Pagalbos mygtukai – saugumo garantas senoliams – pasiteisina

 

Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – apskr. VPK) bendruomenės pareigūnės Akvilė Klimavičiūtė ir Edita Ežerskienė aplankė Sasnavos, Liudvinavo seniūnijose atokiose sodybose gyvenančius vienišus žmones, kurių namuose įrengti individualios pagalbos įrenginiai, vadinamieji „raudoni mygtukai“.

Šie įrenginiai – realiausia viltis vienišiems, atokiai nuo gyvenviečių gyvenantiems senoliams sulaukti pagalbos, kai iškyla pavojus asmens gyvybei ar turtui. Paspaudus mygtuką išsiunčiamas pagalbos pranešimas į centralizuotą stebėjimo pultą, kuris dirba visą parą ir operatyviai reaguoja į pagalbos pranešimus.

2016 m. individualiais įrenginiais („raudoni mygtukai“) Marijampolė sav. gyventojai pasinaudojo 22 kartus – kvietė greitąją medicinos pagalbą ar policiją. Senoliai džiaugėsi, jog ir žiemą, dažnai klampodami per pusnis ar brisdami nepravažiuojamais pažliugusiais keliukais, pareigūni nepamiršta atokiuose vienkiemiuose gyvenančių senolių. Ir net tie, kuriems dar nebuvo reikalo šauktis pagalbos, vienbalsiu tvirtino: „Kai jie yra, mums ramiau gyventi“.

Pareigūnės, atlikdamos bandomuosius skambučius, patikrino, ar įrenginiai veikia. Taip pat paragino, kad būtų budrūs ir pasisaugotų apgavikų, bandančių išvilioti pinigus. Priminta, kad nepaliktų atvirų durų būdami kieme, o būnant namuose užsirakintų duris, neįsileistų nepažįstamų, įtartinų asmenų ir saugotųsi sukčių, kurie neretai savo aukomis pasirenka garbaus amžiaus gyventojus. Todėl senjorai raginti nepasitikėti skambinančiais ir ateinančiais nepažįstamais asmenimis ir, iškilus bet kokiai grėsmei, naudotis pagalbos mygtuku ir iš karto pranešti policijai.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE