Pagrindinis > Dėmesio! > Per Lietuvą nusidriekė DAROM banga

Per Lietuvą nusidriekė DAROM banga

 

DAROM, ir GAMTA TAU PADĖKOS! Tokiu šūkiu šiandieną pasitiko didelė dalis lietuvių, pilietiškai nusiteikusių susitvarkyti aplinką, dalyvaudami nacionalinėje, jubiliejinėje akcijoje DAROM.

DAROM statistika

DAROM 2017 akcijos organizatoriai planuoja sulaukti maždaug ketvirčio milijono Lietuvos gyventojų prisidėjimo. Tikimasi, kad oras nesutrukdys žmonėms atvykti ir drauge pagražinti mūsų visų aplinką. Kviečiama patogiai, šiltai apsirengti ir su draugais bei šeimos nariais prisijungti prie renginio.

Kasmet surenkamų atliekų kiekis mažėja: 2016 metais surinkta 3 tūkstančiai tonų atliekų, tad šiais metais planuojame neperžengti šios ribos ir surinkti apie 2-3 tūkstančius tonų. Tikimasi, kad atliekų bus surinkta kuo mažiau ir galėsime dar kartą patvirtinti, kad lietuviai tampa tvarkingesni ir prižiūri savo aplinką.

Akcijos dalyviai

Jau ketvirtadienį (balandžio 20 d.) akciją atidarė Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Kartu su Vilniaus psichosocialinės reabilitacijos centro ,,Rastis” darbuotojais įkasė kelis sodinukus. Prezidentė tikisi, kad žydintys augalai padės greičiau atsigauti reabilitacijos centro globotiniams.

Šiandien (balandžio 22 d.) tvarkosi visos Lietuvos gyventojai. DAROM oficialiuosius taškus tvarkyti užsiregistravo Lietuvos švietimo įstaigos – mokyklos, darželiai, taip pat visuomeninės ir  religinės organizacijos, gyventojų bendruomenės, asociacijos. Aktyviausiai registravosi įvairios Lietuvos įmonės ir įstaigos. Susidomėjimą parodė ir valstybės pareigūnai bei institucijos, tai ministerijos, įstaigos prie ministerijų, net pusė Lietuvos Respublikos Seimo narių vyks tvarkytis į pasirinktus taškus. Akcijoje dalyvauja visos Lietuvos savivaldybės.

Taip pat prie akcijos prisijungs ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, aplinkos ministras Kęstutis Navickas bei Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius. Akcijos svečiai tvarkysis Vilniuje ir miesto apylinkėse.

Taip pat prisijungia ir žymūs Lietuvos žmonės – DAROM patrulių komanda. Tai buvęs aplinkos viceministras Linas Jonauskas, televizijos projektų dalyvė Monika Šalčiūtė ir sveikos gyvensenos propaguotojas, treneris Ignas Bakėjus. Jų misija yra ne tik apsitvarkyti, bet ir stebėti vykdomus pažeidimus. Jei pastebėjote žmones, gabenančius savo asmenines atliekas iš namų į DAROM taškus, praneškite apie tai bendruoju pagalbos telefonu.

DAROM 2017 akcentai

Minime jau 10-ąją DAROM akciją, todėl ją lydi ir kitos mūsų iniciatyvos. Prisijungsime prie 100 piliakalnių tvarkymo – Tautinės giesmės aplink pasauly iniciatyvos. Liepos 7d ieną ant piliakalnių bus kviečiama tradiciškai giedoti Lietuvos himną.

Mūsų akcijos pagrindinis akcentas yra 1000 projektų idėjos įgyvendinimas, kuris oficialiai prasideda iš karto po akcijos. Tai tęstinis projektas, kuris tęsis iki pat 2018 metų, kartu paminint ir Lietuvos 100-metį.

Primename ir kviečiame

Oficialius nacionalinės akcijos DAROM tvarkymosi taškus savo savivaldybėje rasite puslapyje (http://mesdarom.lt/darom-2017/tvarkymo-taskai.html) ir savo savivaldybių internetiniuose puslapiuose.

Būtent iš šių taškų bus išvežami DAROM maišai ir kitos surinktos atliekos į sąvartynus akcijai pasibaigus. Atvykę dalyviai į DAROM taškus, gaus raudonuosius tvarkymosi maišus, tačiau darbo saugos priemonėmis DAROM organizatoriai prašo pasirūpinti patiems (pirštinėmis, guminiais batais, kremu nuo saulės, apsauga nuo erkių). Galite atvykti ir su DAROM raudonaisiais maišais, kurių rasite visuose didžiuosiuose prekybos centruose. Pirkdami šiuos maišus, prisidėsite prie DAROM organizacijos iniciatyvų įgyvendinimo.

Visi galintys ir norintys kviečiami po tvarkymosi atvykti į Uno Parką (Lizdeikos g. Antakalnis, Vilnius), kuriame vyks viešas DAROM piknikas.

Taip pat šiandien (balandžio 22 d.) Klaipėdoje 16 val. vyks finalinis DAROM konfertas, kuriame publiką sušildys Jurga Šeduikytė ir kiti atlikėjai. Koncertas nemokamas, visi laukiami „Raketa social“ klube.

Sekite naujienas “Mes Darom” Facebook puslapyje, o visą reikalingą informaciją rasite www.mesdarom.lt.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE